konwerter component=>RGBs ???

freeman

New member
Mam problem i związane z nim pytanie. Posiadam wysokiej klasy 36-calowy telewizor panoramiczny CRT (swego czasu jeden z dwóch flagowych modeli PHILIPS - zwycięzca testów - 36PW9525) Oczywiście nie posiada on możliwości obsłużenia sygnału PROGRESSIVE (nie te czasy wtedy) i do podłączenia zewnętrznych źródeł obrazu posiada 3xSCART (w tym 2xRGBs) Ponieważ noszę się z zakupem n-box hdtv (ITI) pojawił się problem z przesłaniem obrazu HD na TV. Tuner n-box nie wysyła sygnału HD przez SCART (RGBs). Tutaj następuje downscalling do SD ... Jedynym analogowym wyjściem HD jest sygnał różnicowy COMPONENT, ale mój TV nie posiada takiego wejścia. Szukałem w necie i znalazłem konwertery COMPONENT=>RGBs, ale tylko egzemplarze o max rozdzielczości 576i ... Może posiadacie wiedzę na temat takich konwerterów obsługujących standard HD (1080i)? A może takie przesłanie sygnału poprzez RGBs po prostu nie jest możliwe? Czy są tutaj znane jakieś techniczne ograniczenia? Szkoda byłoby rezygnować z tego TV i wydawać kasę na jakieś potwornie drogie panele full HD (

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdr
Freeman
 
Do góry