624x352 - czy to HDTV?;)

me_th_od

New member
witam
mam film, ktory po odpaleniu na PC pokazuje mi w CinemaPlayer rozdzielczosc 624x352 a w gornym rogu pokazuje sie etykieta z napisem "abc 7 -HD".
czy to moziliwe zeby tak niska rozdzielczosc "lapala" sie juz na HDTV?;)
 

me_th_od

New member
maciuch2 napisał:
boshe, poczytaj forum, uzyj wyszukiwarki itp, itd.
p.s. nie nie "łapie się"
poczytalem, poszukalem i jedni pisza tak drudzy srak ;p
skad ja mam to wiedziec kto sie zna a kto nie?!?
nie mam za duzo czasu na wgryzanie sie doglebne i wertowanie stron i internetu wiele godzin dziennie - nie kazdy to "dziecko neostrady" majace nadmiar czasu ;)

jezeli ta rozdzielczosc nie podchodzi pod HDTV to jakim prawem stacja abc uzywa takich opisow?!? :O
jednym slowem nabijaja nas w butelke z tym calym HD :)
 
Ostatnia edycja:

deoc

New member
OK To Ci wytlumacze lopatologicznie - Jest to material ktory NIE JEST HDTV. Zrodlem byl obraz HDTV, ale osoba ktora ripowala go *czyt. nagrywala z tv na kompa* zmniejszyla rozdzielczosc, by serial ktory ogladasz zajmowal "scenowa" wielkosc 350MB (mogla tez zgrac w pelnej rozdz. HDTV i pozniej downscalowac do 624xXXX) - jest to jakosc ktora dla mnie pol roku temu byla jak najbardziej OK, na 26" CRT. Jesli chcesz HDTV, lub cos co przypomina HDTV to poszukaj wersji HR.HDTV (to juz prawie HDTV - choc w rzeczywistosci tylko 50% 1080i) wersja HDTV bedzie miala w nazwie 720p np. i zajmowala od 1GB (x264 720p) do 4GB (TS 1080i)
P.S. Jakbys mial stacje ABC HD to moglbys ten serial obejrzec "na zywo" w pelnym HDTV czyli rozdzielczosci 1920x1080i
 

me_th_od

New member
deoc napisał:
P.S. Jakbys mial stacje ABC HD to moglbys ten serial obejrzec "na zywo" w pelnym HDTV czyli rozdzielczosci 1920x1080i
hmmm no milo by bylo w sumie jakbym mial ABC...
ale jak na razie jest jak jest i wole poczekac jak sie HDTV dobrze zadomowi na naszym rynku i bedzie w miare dopracowana ;)
nie jestem az takim maniakiem zeby brac HDTV w pierwszej kolejnosci - niech inni sie stresuja na niedopracowanym produkcie ;)
 

Grzegorz

New member
podepnę się, żeby nie zakładać nowego tematu. A pytanie mam takie:
czy słyszeliście kiedyś o formacie 15:9 - to na 100% nie jest literówka, w opisie tv było napisane jakie formaty przyjmuje i m.in było i 16:9 i to nieszczęsne 15:9.
Czyjaś niewiedza czy faktycznie jest taki format?
 

dnc

Moderator
VIP
Grzegorz napisał:
podepnę się, żeby nie zakładać nowego tematu. A pytanie mam takie:
czy słyszeliście kiedyś o formacie 15:9 - to na 100% nie jest literówka, w opisie tv było napisane jakie formaty przyjmuje i m.in było i 16:9 i to nieszczęsne 15:9.
Czyjaś niewiedza czy faktycznie jest taki format?

I tak gwoli ścisłości ten temat by już poruszany i bezpośrednio dotyczy także Twojego pytania:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=8105&highlight=2.35%3A1
 

arsenal

Moderator
VIP
deoc napisał:
P.S. Jakbys mial stacje ABC HD to moglbys ten serial obejrzec "na zywo" w pelnym HDTV czyli rozdzielczosci 1920x1080i
Mała poprawka. Jakbyś miał ABC HD to mógłbys obejżeć ten serial na żywo w 1280x720p. ABC nie nadaje w 1080i.
 

p00h

Member
Grzegorz napisał:
podepnę się, żeby nie zakładać nowego tematu. A pytanie mam takie:
czy słyszeliście kiedyś o formacie 15:9 - to na 100% nie jest literówka, w opisie tv było napisane jakie formaty przyjmuje i m.in było i 16:9 i to nieszczęsne 15:9.
Czyjaś niewiedza czy faktycznie jest taki format?

Pewnie masz na myśli różne poziomy 'Zoom' które oferuje telewizor. W telewizji występują zasadniczo tylko formaty 4:3 i 16:9, ale jeśli chodzi o formaty kinowe, to zasadniczo są dowolne, więc może producent telewizora dorzucił poziom zoomu 15:9, alternatywnie komuś się pomyliło z 14:9 (używane do upskalowania źle skonwertowanego NTSC).
 
Do góry