czy obraz na hdmi jest stonowany

misiekkb

New member
mam dvd h\k 47 i obraz przez hdmi mam bardzo stonowany, w porownaniu z componentem, mowiac jasniej na componencie mam bardzo soczyste kolory, a na hdmi wyglada tak jakby wszystko mialo barwy chlodne i stonowane??
 

Mazoku

New member
Paleta kolorów HDMI nie różni się niczym od tej w komponencie. Możliwe, że np. twój telewizor ma indywidualne ustawienia kontrastu/jasności/intensywności dla każdego wejścia. Pobaw się nimi :)
 

kowal

New member
Mam to samo u siebie ( plazma LG PX5R + DVD 9900H ) obraz po HDMI jest "chłodniejszy" niż po componencie. Na moje oko to wpływa tu dość znacznie wbudowany upskaler. Nawet gdy używam tylko componentu to przełączenie z 576i na 576p/720p/1080i powoduje widoczne "wychłodzenie" odcieni kolorów.
 

p00h

Member
Mazoku napisał:
Paleta kolorów HDMI nie różni się niczym od tej w komponencie.

A to ciekawe, bo po komponencie leci sygnał YUV, a po HDMI RGB.
Różnice zależą i od urządzenia i telewizora, ale zawsze będą.
 
Ostatnia edycja:

Mazoku

New member
A to ciekawe, bo po komponencie leci sygnał YUV, a po HDMI RGB.
Nie zgodzę się. HDMI obsługuje palety RGB 4:4:4, YCbCr 4:4:4 i YCbCr 4:2:2. Odtwarzacze nie muszą niepotrzebnie dokonywać konwersji do RGB.

Aczkolwiek przyznaję, że jeśli jakiś to robi, to mogą pojawić się minimalne różnice w odwzorowaniu kolorów. Ale to już kwestia konkretnych urządzeń.
 

p00h

Member
Mazoku napisał:
Nie zgodzę się. HDMI obsługuje palety RGB 4:4:4, YCbCr 4:4:4 i YCbCr 4:2:2. Odtwarzacze nie muszą niepotrzebnie dokonywać konwersji do RGB.

Aczkolwiek przyznaję, że jeśli jakiś to robi, to mogą pojawić się minimalne różnice w odwzorowaniu kolorów. Ale to już kwestia konkretnych urządzeń.

Fakt. Jakoś założyłem, że chodziło o sygnał z PC. z DVD rzeczywiście może być i tak i tak.
Aha, różni się to też tym, że z componentu sygnał przechodzi przez konwerter A-D, który pewnie też coś tam sobie 'optymalizuje' i kolorki mogą wyjść inne.
 
Do góry