1366x768 a 1280x720

Emil

New member
Słowem wstępu mam LCD 32" (LG32LC2R) o rozdzielczości natywnej 1366x768, a wkrótce zamierzam skorzystać z dobrodziejstw "n" m.in. HDTV(1280x720). I tu mam dwa pytania:

1. Rozdzielczość nadawanego sygnału HDTV w "n" to 1280x720 będzie musiała zostać doskalowana do rozdzielczości natywnej tv (1366x768). I właśnie, czy dużo na tym straci jakość oglądanego obrazu i czy ja to wogóle zobaczę? Czy to doskalowanie pozbawi mnie radości oglądania "n" na tym odbiorniku???

2. Po co producenci produkuja lcd o takiej rozdzielczości (1366x768) skoro, o ile się nie mylę, prawie wszystkie stacje HDTV nadają w rozdzielczości 1280x720?

Proszę o wyczerpującą odpowiedź! Pozdrawiam.
 

arsenal

Moderator
VIP
Odp.1. Tak będzie przeskalowana. Nie, dużo nie straci i jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że nawet tego nie zobaczysz. Będzie dobrze, zobaczysz.
Odp.2. Skąd 1366x768? To pozostałość po PeCetowych rozdzielczościach dla paneli LCD. Ta akurat to WXGA.
 

Yuiren

New member
dla sprostowania "n" nic niebedzie "nadawac" to tylko reseller, dystrybutor. I rozdzielczosc w jakiej odbierasz programy zalezna jest od rozdzielczosci wybranej w konkretnym Boxie. To ze "N" lansuje sie jako HDTV nieznaczy ze wszystkie programy w ofercie beda w HD, z tego co widze to sa zaledwie 3 w rozdzielczosci wyzszej niz standardowa. Rozdzielczosc nagrania zalezy od producenta, nie od dystrybutora. I mozesz sobie te rozdzielczosci dowolnie skalowac, w dol lub w gore.

Arsenal : Jest wiele teorii o tej rozdziałce. Ja przychylam sie do nastepujacej : Rozdzielczosc 1366x768 jest spowodowana ekonomia, panele lcd wycinane sa z wiekszych wafli, a przy takiej rozdzielczosci mniej sie marnuje.
 
Ostatnia edycja:

pablo82

New member
Yuiren napisał:
dla sprostowania "n" nic niebedzie "nadawac" to tylko reseller, dystrybutor. I rozdzielczosc w jakiej odbierasz programy zalezna jest od rozdzielczosci wybranej w konkretnym Boxie. To ze "N" lansuje sie jako HDTV nieznaczy ze wszystkie programy w ofercie beda w HD, z tego co widze to sa zaledwie 3 w rozdzielczosci wyzszej niz standardowa. Rozdzielczosc nagrania zalezy od producenta, nie od dystrybutora. I mozesz sobie te rozdzielczosci dowolnie skalowac, w dol lub w gore.

a w jakiej rozdzielczości jest liga mistrzów, albo discovery HD? 720p czy 1080i???
 

sph3r3

New member
pablo82 napisał:
a w jakiej rozdzielczości jest liga mistrzów, albo discovery HD? 720p czy 1080i???

cheeeezz. Ludzie. Czytajcie troche forum. Przeciez TV posiadajacy znaczek "HDREADY" ma natywna rozdzielczosc 720p ALE 1080i rowniez potrafi zeskalowac tak, by bylo odtwarzane (ja mam tak na moim Samsungu LE32S71B - testowalem 720p i 1080i na Xbox360).

Programy HD bedą nadawane tak, że można będzie je "puścić" zarówno w 720p jak i 1080i - to będzie jedynie kwestia wyboru rozdzielczosci na poczatku, we wstepnych ustawieniach odbiornika "n" przy instalacji zestawu (badz tez bedzie mozliwosc wyboru rozdzielczosci z menu nboxa).

TAK czy SIAK - bedzie gites. Zacieram łapki na kanały HD w 1080i :D:D:D
 
Do góry