Bellwood 301 USB a LCD

ocadog

New member
Witam. Posiadam DVD Bellwood 301 USB i telewizor LCD (w moim przypadku Samsung LE26R74BDX). Bedac niezawodolony z kabla SCART (RGB) i efektow ogladania DVD przy jego zastosowaniu szukalem lepszych rozwiazan. Kupilem kabel komponentowy(sugerujac sie informacjami z forum). Stawiam, ze dosc dobry (QED QUNEX PCV1) i...efekt jest identyczny jak przy SCART. Jesli chodzi o ustawienia DVD przelaczylem w menu z RGB na Y...(cos tam :wink: nie pisze z domu wiec wybaczcie brak pamieci). Czy nalezy uczynic cos wiecej by odczuc efekt dzialania kabla? By opisac w czym tkwi moje niezadowolenie z obrazu moge stwierdzic, ze obraz antenowy (program telewizyjny) podany droga analogowa bardziej cieszy...a DVD coz...wyglada to tak jakbym ogladal w zlej rozdzielczosci co automatycznie nie podkresla kolorow. Dodam, ze filmy (w tym przypadku DivX) sa w najlepszej mozliwej jakosci tak by mogly byc miarodajne. Widze, zatem wine po stronie DVD. Moze sa inne sugestie, pomoc...? Czy moge liczyc na cos wiecej?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
dvd Bellwood - nie jest najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o podłączanie go do LCD
wystarczy że przejrzysz forum a znajdziesz parę postów na temat Bellwood-a.
 

zbycho_s

New member
ocadog Jestem w posiadaniu Bellwooda 301 (bez A i USB) z ostatnią wersją softu. Bellwood posiada scanowanie progresywne, które należy uaktywnić w Menu, może to coś pomoże. Dla mnie obraz przez Scart (RGB) jest gorszej jakości niż przez Component. No i oczywiście nie jest to odtwarzacz, który da nam wysoką jakość (dla mnie wystarczającą) oglądanych filmów DVD.
Jak się nie ma tego co się lubi, to trzeba lubić to co się ma.:p

ps. Z zasady wszystkie filmy DivX odtwarzane są źle na LCD (bynajmniej u mnie same pixele), ala DVD to jakość super.

Serdecznie pozdrawiam.


DVD Bellwood 301 + LCD LG 32LX1R
 
Ostatnia edycja:

ocadog

New member
...skanowanie progresywne...

Dzieki za kolejna wypowiedz.
Piszesz skanowanie progresywne. Uaktywnic? Masz na mysli format wyswietlanego obrazu tj. np. 720p? Jesli tak tu musze stwierdzic,ze najlespze efekty uzyskuje przy automatycznym dobieraniu obrazu przez DVD lub przy 540. 720p daje mi obraz, ze tak okresle lekko "rozciagniety".
 

szarp

New member
Może nie pomogę ale podzielę się swoimi uwagami.Mam Mantę Emperor II, podłączone do LCD przez komponent. Obraz progresywny 576p. I co ... DivX'y wyglądają lepiej niż z komputera. Niektórych to nawet od DVD odróżnić nie idzie. Komp bardziej zaznacza krawędzie bloków, Manta je ładnie wygładza. Przy dużej kompresji pojawiają się plamy w sektorach o podobnym kolorze. W kompie to pewnie kwestia filtrów i kodeków i obraz również będzie ładny.
 

zbycho_s

New member
ocadog nie wiem jaki jest soft w Twoim DVD Bellwood 301 USB, ale ja u siebie nie znalazłem zmiany formatu na 720p, wiem tylko, że jest możliwa zmiana 576p, 576i (i UPPER, i LOWER) oraz coś jeszcze czego nie potrafię rozszyfrować. Z pewnością po zmianie na progresywne skanowanie w DVD Twój LCD powinien taką informację podać (w moim przypadku tak się dzieje).


Pozdrawiam
 

sph3r3

New member
ocadog napisał:
Dzieki za kolejna wypowiedz.
Piszesz skanowanie progresywne. Uaktywnic? Masz na mysli format wyswietlanego obrazu tj. np. 720p? Jesli tak tu musze stwierdzic,ze najlespze efekty uzyskuje przy automatycznym dobieraniu obrazu przez DVD lub przy 540. 720p daje mi obraz, ze tak okresle lekko "rozciagniety".

Ja mam Wiwe HD-128 i mam taki sam problem - obraz na moim SAMSUNGU LCD 32S71B jest w 720p (1280x720 w 50Hz) rozciagniety ....z gory i z dolu brakuje po takim pasku wielkosci kilkudziesieciu pixeli (jest jakby poza ekranem)....Walcze z tym jak z wiatrakami, wgrywalem nawet niewypuszczony soft producenta i nic ...nie mam juz nerwa. MA ktos pomysla na to ?

720p jest najlepsze - ja mam super ostrosc i swietne nasycenie barw. Zdjecia ogladane z odtwarzacza w tym trybie sa super. 576 p i i sie kryja ...gorsza ostrosc i kolory ...
 

sph3r3

New member
Hmmm...nie wiem jak w 301, ale w HD128 mozna to zmieniac np: za pomoca przycisku "info" na pilocie w locie (wtedy przy zmianie, zarowno na wyswietlaczu odtwarzacza jak i na ekranie TV pisze np: 576 P1, 576 P2, 576 I1, 720 P1 itp...)
 

xcoom

New member
Żeby uaktywnic tryb 720 trzeba najpierw właczyć w Setup->Ustawienia Video->tryb HD->Właczony.
Teraz można juz np pilotem, przyciskiem TV Mode właczyć tryb 720 (trzeba go wciskac az na wyswietlaczu pojawi sie np 720p1 -czyli 720 lini, progrsive scan tryb pierwszy).
W tym przypadku obraz jest najlepszy, divx (seriale) robione z HDTV wygladają bardzo dobrze, nie ma zadnej pikselozy, bez porownania z innymi trybami.
Jest za to inna rzecz ktora mi przeszkadza, obraz w tym trybie jest powiekszony i czesc jest poza ekranem (niewielka, na plazmie 42PX5R tak około 3-4 cm z kazdej strony). Jak sie porowna z trybem np p576 widac to wyrazne np po miejscu loga stacji tv z ktorej byl zgrywany film. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje. Moze ktoś zna rozwiazanie tego problemu.
 

kala-x

New member
W moim Bellu 301A mam opcje S-Video;YPbPr;RGB.W zaden sposób nie moge uaktywnić to o czym piszecie.Po zmianie z RGB na YPbPr mam obraz ale ukośnie przemieszczają sie drobne paski i obraz jest kiepski,może to wina słabych kabli? Mam LCD Samsung LE32S7.
 

xcoom

New member
Kable? Raczej nie. W moim przypadku do podłaczenia component DVD - component TV zastosowałem te kable ktore były w zestawie z bellwoodem do polaczenia tv z dvd (3xchinch).
 
Ostatnia edycja:

sph3r3

New member
xcoom napisał:
Jest za to inna rzecz ktora mi przeszkadza, obraz w tym trybie jest powiekszony i czesc jest poza ekranem (niewielka, na plazmie 42PX5R tak około 3-4 cm z kazdej strony). Jak sie porowna z trybem np p576 widac to wyrazne np po miejscu loga stacji tv z ktorej byl zgrywany film. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje. Moze ktoś zna rozwiazanie tego problemu.

Mam dokladnie ten sam problem - nawet producent mi nie pomogl (wyslal mi niby najnowszy firmware). Nikt nigdzie nie jest w stanie mi z tym pomoc - to rozciaganie jest ciutke wkurzajace (szczegolnie przy zdjeciach z cyfrowki).
Mam TV LCD Samsunga LE32S71. Z tego co mowisz wynika ze problem tkwi w samym odtwarzaczu a dokladniej jego skalerze...

Jakiego odtwarzacza uzywasz Xcoom ? Wiwa HD-128 (wlasnie ja taki posiadam) ?
 

xcoom

New member
Ja mam bellwooda 301U ale problem raczej nie jest w odtwarzaczu tylko w overscanie TV w trybie 720.
Producenci TV wlaczaja overscan w celu ukrycia szumow i smieci ktore znajduja sie na krawedziach obrazu. Zwyczajowo overscan powieksza obraz około 5%.
Jedyna nadzieja ze da sie to zmniejszyc w menu serwisowym TV, ale nie mam dokladnego opisu jak to zrobic i nie chce grzebac.
 

sph3r3

New member
xcoom napisał:
Ja mam bellwooda 301U ale problem raczej nie jest w odtwarzaczu tylko w overscanie TV w trybie 720.
Producenci TV wlaczaja overscan w celu ukrycia szumow i smieci ktore znajduja sie na krawedziach obrazu. Zwyczajowo overscan powieksza obraz około 5%.
Jedyna nadzieja ze da sie to zmniejszyc w menu serwisowym TV, ale nie mam dokladnego opisu jak to zrobic i nie chce grzebac.

Kurcze, nie zgodze sie z tym, bo moj Xbox 360 NIE MA OVERLAYA w 720p na tym TV (podlaczany przez to samo zlacze co odtwarzacz wiwa hd-128). MA co do pixela idealnie rozlozony obraz (porownywalem z obrazem przez kabel VGA D-SUB).
 

xcoom

New member
No to miejmy nadzieją ze poprawiony zostanie soft w naszych playerach.
Napisałem w tej sprawie maila do producenta bellwooda i czekam na reakcje.
 

kala-x

New member
Już 3 rodzaje kbli wymieniłem u siebie i dalej mam drobną siatke na LCD-ku/kable też miałem markowe i dobre/Kto mi pomoże, w czym tkwi problem?Wersja oprogramowania w Bellu to a135.A jeszcze do tego po przełączeniu z YPbPr na RGB/scart/ pogubił kolory.
 

drapichrust7

New member
Próbowałem odtworzyć plik w rozdzielczości 1280x768 czyli 720p. Pobrałem sobie trzy trailery filmowe w formatach wmv, avi i mpg i zgrałem na flash. Niestety po wybraniu pliku z menu urządzenia ekran na chwilę niknie, a potem ponownie pojawia się menu wyboru plików oraz jakieś dziwne krzaczki (chińskie literki ? ;)).
Czy komuś udało się odpalić plik HD na tym odtwarzaczu?
 

lechoo1899

New member
Kupilem sobie Toshibę 42x3030 Full HD i chcialem ja polaczyc z bellwoodem 301A. Najlepsze mozliwe polaczenie to kabel euro ale obraz jest fatalnej jakosci porownywalenj z VHS. CZy to wina kabla czy tez laczenie telewizora FULL HD ze zwyklym DVD bez HDMI ma w ogole sens.

Z gory dziekuje za pomoc
 
Do góry