denon 1730 czy 1930?

autorus

New member
Mam lg 42px5r Jak wiadomo hd ready. Czy warto kupować ten wyzszy model skoro mój tv i tak nie jest w stanie wyświetlić 1080p? A moze jestem w błędzie?

Autorus
 

misiekkb

New member
1930 rozni sie od 1730 tylko dekoderem dvd-audio, sacd no i troche innym przetwornikiem video, wiec na progresywnie powinienes miec lepszy obraz. Sam czekam na jakies recenzje 1930, ale jeszcze go nigdzie w sklepie nie widzialem, czytaj u nas, gdyz wlasnie chce zmienic playerka dvd i nie wiem co wybrac
 

absolus12

New member
W niemieckiej prasie 1730 nie dostał za wysokich ocen średno 3,5 na 5, ale to tylko prasa więc tym tez nie można się sugerować za bardzo (różnie to bywa). między 1730 a 1930 jest znaczna różnica w jakości obrazu i audio, wyższy model ma lepszy skaler Faroudia i lepsze układy audio. Jak to wszystko sprawuje się w rzeczywistości niestety nie wiem, 1730 to prawie 1930 tylko bez kilku dodatków, ale jedno jest pewne "prawie" robi wielką różnicę.
Również czekam na 1930 z niecierpliwością.
Pozdrawiam
 

Sober

New member
Jest już w sklepach internetowych za 1299... Co ciekawe nie ma go nawet na oficjalnej stronce Denona (a może źle patrzę?). Ciekaw jestem czy wreszcie zrobili wsparcie dla plików txt z napisami... pewnie nie

Sam się zastanawiam - za przemawia skaler DCDi, ale z drugiej strony dopłacać sporo za upscaling do 1080p, lepszy przetwornik wideo C/A i obsługę dvd-audio i sacd skoro nie będę korzystał z tych rzeczy?

Wydaje mi się, że jakość dźwięku będzie porównywalna - coś więcej w tym względzie można się spodziewać dopiero w wyższych modelach...
 

Sober

New member
Tak sobie myślę teraz że chyba nie ma sensu kupować tak drogiego DVD... będzie się różnić smaczkami od DVD za 400 złotych. Troche głupio potem pójść do kumpla który ma Snazio za podobną kwotę i puści film HD. To już nie są smaczki a przepaść...
 

Przemcio73

New member
Sober napisał:
Tak sobie myślę teraz że chyba nie ma sensu kupować tak drogiego DVD... będzie się różnić smaczkami od DVD za 400 złotych. Troche głupio potem pójść do kumpla który ma Snazio za podobną kwotę i puści film HD. To już nie są smaczki a przepaść...
Smaczki smaczkami - nie ma co porównywać tych dvd. Po prostu szkoda słów na porównania: to tak jakby chcieć udowodnić, że nie jest się wielbłądem:p. Po prostu jakość nie do porównania. I tyle.
pozdrawiam
 
Do góry