Połączenie TV LCD z PC i kablówką

Mastablasta

New member
Właśnie szykuję się do kupna telewizora LCD LG 32" LB1 i podłączenia do niego PCta plus telewizji kablowej (cyfrowy Aster). W związku z tym mam kilka pytań nt. podłączenia takiego zestawu.

1. Aktualnie nie mam jeszcze cyfrowej kablówki z Astera więc nie wiem jakie gniazdo telewizora potrzebne jest do jej podłączenia. Może ktoś podpowiedzieć?

2. Chciałbym mieć na stałe podłączony komputer z ww. TV i monitorem LCD (monitor z wejściem DVI-D) w związku z tym chyba potrzebuję kartę graficzną z dwoma wyjściami DVI. Wstępnie wybrałem Gigabyte Radeon X1600 XT. Podłączenie PC-TV chciałbym zrealizować poprzez DMI-HDMI. Czy jest możliwe takie podłączenie biorąc pod uwagę że będę miał podłączoną do TV kablówkę (nie wiem czy złącze HDMI od TV nie będzie jednocześnie wykożystywane przez PC i kablówkę i czy przez to nie będę musiał przepinać przewodów)?

3. Temat trzeci wiąże się z połączeniem PC-monitor LCD. Ze specyfikacji karty graficznej wynika, że dysponuje ona wyjściem DVI-I. Monitor ma wejście DVI-D. Czy nie ma problemów z realizacją takiego połączenia?

Z góry dziękuję za pomoc,

Robert
 
Do góry