Podłączenie DVD do LCD

ocadog

New member
Witam
Mam nastepujace pytanie liczac na pomoc od bardziej doswiadczonych forumowiczow. Chce podlaczyc DVD (Bellwood DVD-301 USB) do TV LCD (Samsung LE26R74BDX) by uzyskac jak najlepsza jakosc. Standardowe "scart" daje mizerne efekty. Przedstawie wyjscia DVD jak i wejscia TV co ufam zasugeruje odpowiedz.
Wyjscia DVD:
- optical (optyczne gniazdo wyjscia audio formatu cyfrowego)
- ml/mr (analogowe wyjscie audio stereo)
- coaxial (koncentryczne gniazdo wyjscia audio formatu cyfrowego)
- component video Y/Pb/Pr (komponentowe wyjscia wideo)
- video (analogowe wyjscie wideo)
- s-video
- 5.1 CH Out
- Scart
Wejscia TV:
- scart (AV oraz RGB)
- component
- RCA (audio)
- S-video
- DVI In
- HDMI/DVI In
- PC In (Audio i PC)
Licze na pomoc. Z gory wielkie dzieki.
 

ziola

New member
Podlacze przez Component.

Jako ze dvd nie ma HDMI... lepsze jakosci nie uzyskasz.
Czy roznica bedzie duza? zalezy od tego jaki kabel SCART uzywales do tej pory - jak kiepski - to bedziesz mile zaskoczony...

Pozdrowienia
 

ocadog

New member
Komponent

Mimo wszystko bede ryzykowal z komponentem gdyz obraz prosto z DVD przez scart jest o niebo gorszy niz zwykly przekaz telewizyjny analogowy. Oczywiscie in minus moze byc to, iz ogladalem DivX i wyszly wszelakie niedociagniecia filmow tegoz formatu.
 

Tamgi Gonfanon

New member
ocadog napisał:
Mam nastepujace pytanie liczac na pomoc od bardziej doswiadczonych forumowiczow. Chce podlaczyc DVD (Bellwood DVD-301 USB) do TV LCD (Samsung LE26R74BDX) by uzyskac jak najlepsza jakosc. Standardowe "scart" daje mizerne efekty.

Używam Bellwooda 301A na Sharpie 37GA6. Gra zasadniczo Divx, ale testowałem też DVD. Potwierdzam, że RGB na złączu scart nie zachwyca pod względem ostrości i czystości obrazu (używam kabla Profigold). Zdecydowanie lepiej jest na komponencie, zwłaszcza na dobrym kablu. Polecam chiński MRS-103, dostępny już od ok. 150 zł. Ma grubość liny cumowniczej i jest bardzo dobrze wykonany. Obrazem można się skaleczyć.
PScan daje rożne efekty w zależności od rodzaju materiału. Generalnie chłodniejsze kolory ale stabilniejszy obraz - temat rzeka. Wyśrubowane rysunkowce (np. "Shrek", "Nemo") grają lepiej na przeplocie. Oczywiście może to zależeć od wyświetlacza.
 
Do góry