Jak to podłączyc?

wojtek27

New member
Witam wszystkich forumowiczów, posiadam Samsunga LE32R71B (wejścia HDMI x1, SCART x2, S-Video x1, Video x1, Component x1, Wejście PC - sygnał w rozdzielczości VGA ~ WXGA) i chciałbym do niego podpiąć laptopa, niestety mój laptop posiada tylko wyjści D-Sub (VGA). Jestem laikiem w tej dziedzinie i nie mam pojęcia jak to podpiąc (jakim kablem, jakie wejścia) aby można było na TV oglądać np. divx'y lub filmy DVD. Odtwarzacza DVD jak narazie nie posiadam,więc jestem zmuszony do korzystania z napędu DVD w laptopie. Jaką maxymalną rozdzielczośc mogę uzyskać na tv po podpięciu laptopa? Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam ;)
 

dnc

Moderator
VIP
W zasadzie odpowiedziałeś sobie na Swoje pytanie. Jeśli masz w laptopie złącze D-Sub musisz dokupić kabel D-Sub, którym prześlesz sygnał do TV przez wejście PC. Kup sobie taki kabel żebyś mógł operować laptopem przynajmniej 2-3 metry od TV.
Co do rozdzielczości to zapewne osiągniesz taką jaką przewidział producent LCD dla jego matrycy. Zapewne będzie to 1366x768. Sprawdź w instrukcji obsługi jakie rozdzielczości akceptuje TV.
 
Do góry