Obraz z PC na LCD (1366x768) ?

anx239

Member
Proszę moderatora o usunięcie tego posta - pojawił się dwa razy. Chyba przez moje marne łącze do Internetu.

Witam.
Rozmyślam sobie od jakiegoś czasu nad telewizorem LG LCD 37LC2R. Wiem, że może nie jest to jakiś najlepszy TV 37" ale za to można go kupić za niecałe 5K.
Telewizor ten posiada złącze HDMI i nie wiem czy podłączając PC kablem DVI-HDMI uzyskam na tym TV rozdzielczość 1366x768. Jest to dla mnie bardzo istotne gdyż nie planuję tymczasem kupować jakiegoś playera DVD (poczekam trochę - może z rok :cool: ).
Posiadam sporo filmów na PC 720p i 1080i i chciałbym je odtwarzać właśnie z PC.
Chciałbym także w skali 1 - 1,5 roku podłączyć do tego TV konsolę PS3.
Tymczasem dodatkowymi źródłami obrazu byłyby: PS2, tuner TV SAT Nokia dBox2 (Cyfra+ i Polsat Cyfrowy), stary odtwarzacz DVD Panasonic A360 i stare video VHS (mam trochę filmów rodznnych - będzie coś widać na LCD?).
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Razgriz

New member
TV z PC połącz najlepiej kablem VGA - oszczędzisz HDMI a także nie będziesz miał problemów z proporcjami obrazu (przez HDMI ciężko dostać na niektórych LCD rozdziałkę 1366x768)
 

deoc

New member
Moze i ciezko dostac 1388x768 ale za to jest 1280x720 a w takiej wlasnie rozdzielczosci sa filmy 720p i wygladaja naprawde swietnie... nie mowiac juz o 1080i :) Nie martw sie tym czy bedziesz mogl uzyskac rozdzielczosc natywna matrycy, bo z tym naprawde bedzie ciezko... poszukaj na forum i zobacz jak wygladaja filmy na TV w rozdz. 1280x720
 
Do góry