Kablówka 15 letnia

scotimw

New member
Witam, mam pytanie dotyczące jakości kabla,
Czy jeśli u mnie w domu kabel do telewizji kablowej był zakładany ok15 może 12 lat temu to czy nie powinien być wymieniony aby sygnał który odbieram był lepszy:( :blagam: bo chyba te kable tyle lat temu połżone bły zdecydowanie gorszej jakości:(
 

dnc

Moderator
VIP
Jeśli kabel idzie w środku budynku to w zasadzie nie niszczeje tak jak ten, który idzie na zewnatrz. Jeśli nie ma zniszczeń warstwy ekranującej oraz warstwy ochronnej z tworzywa sztucznego, to nie ma raczej powodów do wymiany.
Jeśli natomiast widać na nim uszkodzenia mechaniczne, jak popękana izolacja, uszkodzone złącza pomiedzy poszczególnymi częściami całej instalacji, itp. to wymiana jest jak najbardziej konieczna. Na pewno kabel, który nie posiada odpowiednich parametrów elektrycznych, pogarsza jakość obrazu wprowadzając zakłócenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
na testach wykorzystujemy również kablówkę z przewodami / 20 lat/ i obraz w dobrych telewizorach jest znakomity.
Jesli sprawdzisz jakość sam. Bedzisz widział czy wchodzić w nowe koszty.
pozdrawiam
 

scotimw

New member
Kabel idzie w bloku, tylko był zakładany jak istniałao coś takiego jak PTK (Polska Telewizja Kablowa) i było to tak dawno że pomyślałam że zmiany mogą się przyczynić do lepszego odbioru
Dzięki za info..:cool:
 

enter

New member
kablówka a HDMI

a czy można wykorzystać np.w toshiba 37" zamiast wejścia antenowego -wejście HDMI oczywiście z odpowienią przejściówką i czy to polepszy odbiór-laik enter

niechcę nabijać postów dlatego poniższa odpowiedź mi wyjaśnia wszystko-dlatego w podpisie jest laik enter
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
Pomyliłeś pojęcia. Otóż kable koncentryczny do którego podłączona jest kablówka jest kablem analogowym wysokiej częstotliwości. Natomiast kabel HDMI jest kablem do transmisji cyfrowej obrazu i dźwięku ze źródeł HD (DVB, HDDVD, PC, itp.). To znowu jest co innego. Jeśli Cię dobrze zrozumiałem.
 
Do góry