DVI na vomposite

marsonek

New member
Witam

mam wyjscie z kompa DVI (to nizej) http://www.hardwarebook.net/connector/av/dvi.html

natomiast wejście w TV mam takie

samsung.jpg


Prosze powiedzcie czy warto sie bawic w takie polaczenie i czy wycisne na nim maksymalna rozdzielczosc na TV (jaka bedzie? Czy DVI daje 1080? )

Chetnie zainwestuje w taki kabel jednak nie moge znalezc bo wszyscy sprzedaja DVI/HDTV

Dziekuje za podpowiedz
 

mackoMM

New member
odp

witaMM

Samo DVI w tym przypadku czy też component nie daje ograniczeń rozdzielczosci. Rozdzielczość jaką uzyskasz zależy od tej jaką ma tv i tej jaka ma karta grafiki. Przejściówki z DVI na Componenta nie znam ale z DB15 na Componenta jest. tutaj masz link
http://www.myhometheater.homestead.com/vgacable.html

Natomaist jeśli jest to pełne DVI to ma również analoga a zatem istenieje przejściówka z DVI na DB15 co pozwala dalej przejść na Component.

Robiłem kiedyś przejście z Componentowego DVD na DVI w projekotrze więc myślę ze w druga stornę to zadziała :) aczkolwiek moge się mylić :)
PozdrawiaMM
 

marsonek

New member
ATI Radeon All-in-Wonder

Przeczytalem nastepujaca recenzje na temat wyjscia composite z karty graficznej na TV przez composite

"Sygnał możesz wyprowadzić z komputera, korzystając ze złączy Composite (gorsze) i S-Video (znacznie lepsze). Aktywacja i konfiguracja parametrów wizyjnych została opracowana przez ATI na medal"

Czy to znaczy ze ni warto podlaczac sie composite/composite, komp/TV ?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
composit jest najsłabszym z wyjść, trochę lepszym standardem jest s-video, lecz nie nadają się one do oglądania HD z komputera do tego służy VGA, DVI/HDMI lub component
 

mackoMM

New member
ar2 napisał:
composit jest najsłabszym z wyjść, trochę lepszym standardem jest s-video, lecz nie nadają się one do oglądania HD z komputera do tego służy VGA, DVI/HDMI lub component

WitaMM

Nic dodać nic ująć :)
Zgadzam się w 100%
Absolutnie nie rzucaj się na composita (VHS) bo to standard starych magnetowidów. S-video (SVHS) też nie jest wspaniały. Obraz powinieneś wyprowadzić moim zdaniem VGA (DB15) wchodząc na component. Przejscie z composita na componenta to tak jak analogowe kable (jedynie końcówki odpowiednie :) do kart DVI

PozdrawiaMM
 
Do góry