LAPTOP i HD - JAK TO PODŁĄCZYĆ

nowak.gd

New member
Potrzebuję pomocy w podłączeniu laptopa z telewizorem.
Mam Philipsa 9551 z opcją HD. Podłączyłem juz odtwarzać DVD WiWa po kablu YPbPr i odtwarzacz odpala się w rozdzielczości 720. Więc jest ok.
Teraz pozostało mi odpalenie obrazu z laptopa. Nie wiem co trzeba zakupić do tego aby tv czytał rozdzielczość z komputera. Jak dotąd wykożystuje złącze SVideo ale albo nie potrafie ustawić czegoś albo stawiam za duże wymagania mojemu CRT.
Divixy na Svideo odbierają ok. Ale jak pewnie wiecie ledwo na tv można odczytać godzinę na pasku startowym. Czy inne połączenie tv z komputerem pozwoli na bardziej ostry obraz?
Chciałbym wykożystać złącze HDMI, które mam w TV. Gorzej troche z laptopem który nie ma nawet DVI. Czy istnieją jakieś kable lub urządzenia czy trzeba zmienić laptopa? :)

Proszę o pomoc...
 

jabba

New member
no cóż, chyba kabla hdmi-vga nie uświadczysz...
raczej w laptopie dvi bym się nie spodziewał (rzadkość), prędzej wejścia vga szukał w innych tv
 

Kris99

New member
Kabla hdmi-vga też nie widziałem, ale za to trafiłem kiedys na kabel dvi-vga a tu juz wystarczy przejściówka dvi-hdmi i masz kabel :D
 

wojtasz

New member
Ja swojego notka podłączyłem kablem DVI - VGA. Jakość super w chociażby w porównaniu do jakości odtwarzanych DivXów z Wiwopodobnych odtwarzaczy. Złacze VGA (D-Sub) napewno masz, standardem w notebookach staje się DVI (mówię o platformie Napa)
 

Mazoku

New member
Kabla hdmi-vga też nie widziałem, ale za to trafiłem kiedys na kabel dvi-vga a tu juz wystarczy przejściówka dvi-hdmi i masz kabel

Nie, nie masz. Nie można połączyć złącza VGA z HDMI. Isnieją kable DVI-A - VGA. Działają, bo większość komputerów, projektorów czy telewizorów ma złącza DVI-I, które oprócz cyfrowego sygnału przesyłają także analogowy. I ta analogowa część transmisji jest wykorzysytywana przez przejściówkę VGA. Złącza HDMI są całkowicie cyfrowe i działają jedynie ze złączami DVI-D lub DVI-I.

Chyba że oczywiście kupisz skaler video, który zmieni ci analogowy VGA na cyfrowy HDMI, ale to nie są tanie zabawki :)
 
Do góry