komp do LCD

ytsejam

New member
otóż podłączyłem kompa do tv (samsung le32m61b) ustawilem rozdzielczosc i odświeżanie jak w instrukcji obsł.i obraz jakoś dziwnie miga.
Możecie mi doradzić .. jak to wszystko odpowiednio skonfiugurować?
połączenie jest przez d-sub, a karta to radeon 9800 SE-> PRO przez omega drivers 38221.
dzięki i pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
ytsejam napisał:
otóż podłączyłem kompa do tv (samsung le32m61b) ustawilem rozdzielczosc i odświeżanie jak w instrukcji obsł.i obraz jakoś dziwnie miga.
Możecie mi doradzić .. jak to wszystko odpowiednio skonfiugurować?
połączenie jest przez d-sub, a karta to radeon 9800 SE-> PRO przez omega drivers 38221.
dzięki i pozdrawiam
Jakbyś tak mógł sprecyzowac co to znaczy "dziwnie miga". Czym to się u Ciebie objawia? Miga cały obraz pionowo, poziomo, czy może zanika obraz ogólnie (traci sie ostrośc i kontrast)?
Możliwe jest, że są ustawione zbyt duże częstotliwosci odświeżania obrazu i Tv moze sobie z nimi nie radzi. Zasadnioczo jeśli parametry ekranue są słabsze niz podane przez karte graf. obraz nie powinien sie pojawić. Jednak śa takie monitory, ktore coś tam jednak wyświetlają. I może własnie to jest to "coś" aby całkiem nie stracić kontaktu z pulpitem na TV. W normalnych ustawieniach powinno byc odświeżanie ustawione na 50, 60 lub 75Hz. Musiałbyś sprawdzić, który wybór będzie najlepszy.
Jeśli to się nie uda spróbuj przeinstalowac sterowniki.
 

ytsejam

New member
miga cały obraz poziomo, a co do odswiezania, to probowalem , 60, 75, 85 Hz i nic ... a nie moge ustawic nizszej niz 50 Hz
w takim razie reinstal sterowników
dam znać jak poszło .. dzięki
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
a jak odpalisz film to też mruga ? czy tylko pulpit? trochę mnie to dziwi, że coś mruga, bo samsungi dobrze współpracują z kompami.
 

dnc

Moderator
VIP
Jesteś w stanie zrobić zdjęcie jak wygląda obraz na ekranie? Nie wiem czy to będzie widać na zdjęciu, ale może coś z niego da się jeszcze ustalić.
Rozumiem też, że jak do tego złącza podłączysz zwykły monitor czy to CRT czy LCD to obraz jest OK?
 

ytsejam

New member
na zdjęciu raczej nic nie wyjdzie .. kurcze .. jak odpalam film to tez mruga, i nie moge ustalic odswiezania nizszego niz 60Hz.
CRT nie podlaczalem do kompa, a teraz do gniazda d-sub mam wpiety zwykly monitor, a na DVI na grafie mam przejsciowke na d-sub i wlasnie tam jest LCD podpiety.
 

ein

New member
Jezeli masz

badziewny kabel to nie dziwota ze mruga. U mnie tez krotko tak bylo, gdy podlaczylem moj telewizor lcd z kompem zwyklym szarym, tanim kabelkiem. A fuj! Wystarczyla wycieczka do sklepu i zakup manhattana za 40 zlociszy i problem stal sie nieaktualny. Stawiam wiec na slabiutki kabel
 

ytsejam

New member
to nie kwestia kabla, to dosc porzadny kabel podwojnie ekranowany z filtrami ferrytowymi (z tym ze dlugi - 10m), juz myslalem ze to wina grafiki, ale na innej to samo (sprobuje jeszcze zaistalowac oryginalne drivery ATI)
 

dnc

Moderator
VIP
ytsejam napisał:
to nie kwestia kabla, to dosc porzadny kabel podwojnie ekranowany z filtrami ferrytowymi (z tym ze dlugi - 10m), juz myslalem ze to wina grafiki, ale na innej to samo (sprobuje jeszcze zaistalowac oryginalne drivery ATI)

A może to przez te 10 metrów. Nie wiem ile można maksymalnie wysyłać sygnał w D-Sub, ale wydaje mi się, że to będzie gdzieś 5-6 metrów. Acz nie dam sobie głowy uciąć. Sprawdzałeś na krótszym kabelku (2-3 metry)?
 
Do góry