czy jest sens tak podłączać?

ytsejam

New member
no właśnie .. nurtuje mnie jedno pytanie, dysponuje sprzętem:
H/K AVR 235+H/K DVD22+JBL Balboa .. a do tego Samsung LE32M61B
dotychczas miałem DVD spięte z TV przez component a TV z ampli. przez SCART->6RCA.
pytam czy da mi cos podłączenie DVD przez component najpierw do amplitunera a potem z ampli. do TV? (oczywiscie tez przez component)
i jak macie wpięte swoje TV do amplit.?
pozdrawiam
 

arsenal

Moderator
VIP
Raczej niewiele, chyba że twój amplituner ma możliwość konwersji sygnału z każdego rodzaju złącza (compozyt, S-video) do YPbPr. wtedy można podpiąć do ampa np. DVD, tuner sat i konsolę , a z niego już jeden kabel component do tv. Inna sytuacja to dwa źródła sygnału z componentem i jedno tekie złącze w telewizorze. Amplituner działa wtedy jako przełącznik sygnału.
 

ytsejam

New member
thx, to jeszce jedno pytanie tv mam podlaczony teraz tak:
scart->6rca z tym ze wyjscia(ze scarta) (l+r+wizja) wpiete do toru Vid1 in, natomiast powrot podlaczylem l+r out a wizje jako "monitor out" .. nie wiem czy popelnilem blad czy nie podpinalem to na czuja (z tym ze slysze ciche bucznie z glosnikow):confused:
jakis pomysl jak tv inaczej podpiac?
 

arsenal

Moderator
VIP
ytsejam napisał:
thx, to jeszce jedno pytanie tv mam podlaczony teraz tak:
scart->6rca z tym ze wyjscia(ze scarta) (l+r+wizja) wpiete do toru Vid1 in, natomiast powrot podlaczylem l+r out a wizje jako "monitor out" .. nie wiem czy popelnilem blad czy nie podpinalem to na czuja (z tym ze slysze ciche bucznie z glosnikow):confused:
jakis pomysl jak tv inaczej podpiac?
Można wiedzieć dlaczego oprócz audio puszczasz sygnał video composite z telewizora do amplitunera?
 

arsenal

Moderator
VIP
Aby używać menu amplitunera na tv wystarczy pojedynczy chinch łączący wzmacniacz z telewizorem właśnie poprzez "monitor out". Nie ma potrzeby wysyłać obrazu z telewizora do wzmacniacza.
 

ytsejam

New member
no tak, wiem. Z tym, jeżeli mam podłączone tylko do "monitor out" to menu ekranowe mam w trybie AV i nie ma podgladu obrazu, natomiast jeżeli "puszcze" sygnała z tv do ampli. to w trybie av mam dodatkowo podgląd obrazu.
A nie wiem czy istnieje jakis sposób podpięcia zeby menu ekranowe bylo dostępne w każdym momencie.
dzieki i pozdro
 

arsenal

Moderator
VIP
Rozumiem, że to menu nakłada się na obraz z telewizji podobnie do telegazety.
Może to być przyczyną tych zakłóceń dźwięku, które wcześniej opisałeś.
Moja propozycja na gorąco: dodatkowy kilkucalowy ekran LCD np. taki montowany w samochodach. Podłączyć pod "monitor out" a ekranik zamontować blisko miejsca z którego oglądasz telewizję, powiedzmy ścianę, stolik czy oparcie fotela.
Wiem ostro pojechałem;):fool:
Może ktoś inny będzie miał lepszy pomysł.
 

ytsejam

New member
hehe, owszem to byłoby swietne rozwiązanie :)
a co do zakłóceń...to pojawiają się już jak podpięty jest sam dźwięk (od razu pisze ze kabel jest dobrej jakości)
pozdrawiam
 
Do góry