Brak obrazu przez kabel DVI - HDMI

zibiton

New member
Witam
Mam karte Radeon 9700 i podłączyłem ją przez kabel DVI - HDMI do telewizora Samsung R71. Po załączeniu kompa na LCDku wyświetla się logo Windowsa a zaraz po tym czarny ekran i wiadomość Brak sygnału HDMI (czy coś takiego). Proszę o szybką odpowiedź, z góry dziękuje.
 

dnc

Moderator
VIP
Może masz ustawioną zbyt dużą częstotliwość odświeżania lub rozdzielczość obrazu? To jest najczęściej powodem, że obraz nie jest wyświetlany na ekranie.
 

machu

New member
Tak się z reguły dzieje kiedy rozdzielczość karty (i częstotliwość) są źle ustawione i ekran nie jest w stanie widzieć sygnału (logo Windows jest w VGA, więc exran to 'widzi'). Sprawdź w instrukcji ekranu akceptowane rozdzielczości i ustaw tak kartę (na przykład 1920x1080 @60Hz.)
 

peter68

New member
witam.przecież w instr.obsługi pisze wyraźnie że łącze HDMI-DVI nie działa z sygnału kompa.napisz czy Ci się to udało bo mam ten sam problem i nie wiem czy warto inwestowac w ten kabel
 

panek

New member
To ja jeszcze może dodam jedno pytanie. Jak jest obsługiwana rozdzielczość niższa niż ta która dyspo,uje telewizor. Czy zawsze jest ona skalowana do maksymalnej rozdzielczości czy jest możliwość wyświetlania jej na części matrycy z natywną rozdzielczością? Mam na myśli złącze analogowe, lub cyfrowe jeśli jest taka możliwość.
 

masiej

New member
Miałem to samo z LCD Panasonic LX500. Kombinowanie z rozdzielczością i odświeżaniem nic nie da. Trzeba odinstalować sterownik ekranu (w GeForce nazywa się Display Driver) i zrestartować komputer. To samo dotyczy podpinania kompa pod VGA (D-Sub) w TV. Podczas ponownej instalacji sterowników, karta grafiki prawidłowo wykryje ekran.
 

deoc

New member
Nie iwem jak to jest w ATI ale w Nvidi wystarczy wejsc do Ustawien Zaawansowanych Wyswietlania i w panelu nvidi wziasc Single Display i ustawic TV - wtedy karta znbajduje tylko rozdzielczosci TV i wszystko pieknie :D
 
Do góry