Sterowniki do Ati 1360x768

shat

New member
Hello, hello...

Zmienilem karte graficzna z NVidia na ATI i mam pytanko jakich (najlepszych) sterownikow uzywacie by wyswietlic obraz na LCD w rozdzielczosci 1360x768...?

Z tego co zauwazylem w dolaczonych do karty sterownikach taka rozdzielczosc nie wystepuje... Niestety :(

Pozdrawiam

Mr.S
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Zapomniałem się spytać jakim złączem przesyłasz sygnał.
 

AdM

New member
A na nvidii miałeś tę/tą rozdzielczośc? Bo coś mi się wydaje, że zgodnie z danymi technicznymi, z pc maksymalna dostępna rozdzielczośc w tym modelu Lcd to 1280x1024.
 

shat

New member
Na Nvidia mialem 1360x768 na 100%

Mimo, ze rozdzielczosc TV o cale 6 pixeli byla szersza...

Nie uzywalem tej rozdzielczosci na codzien gdyz siedze niecale 3 metry od TV (LCD 37") wiec ikonki byly ciut przy male. Uzywalem tej rozdzialki do filmow HD i zdjec wiec stad teraz szukam sterownikow do ATI

....
 

AdM

New member
Jeżeli miałeś na nvidii, to może faktycznie Ati słabiej spisuje się w tej materii. Mam Radeona 9550 i podłączajęc go do lcd Panasonica (w którym także w dokumentacji nie było słowa o obsłudze 1366x765 via hdmi/dvi) miałem ten sam problem co Ty. Lcd LG działa natomiast bez zarzutu. Mam nowe sterowniki z CatalistControlCenter.
 

shat

New member
... ale masz racje na stronie PHILIPS inaczej to przedstawiaja.

Moze dlatego, ze wczesniej (NVidia) szedl sygnal przez RGB a teraz dopiero przez DVI (Ati)...

Moze to jest powod...?

PZDR
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Hmmm a nie możesz puścić sygnał w HD ?? w sterownikach ati masz: wymuś tryb hdtv i to powinno rozwiązać problem, w zależności co zobaczysz na ekranie wybierz albo 720p albo 1080i
 

AdM

New member
ar2 napisał:
Hmmm a nie możesz puścić sygnał w HD ?? w sterownikach ati masz: wymuś tryb hdtv i to powinno rozwiązać problem, w zależności co zobaczysz na ekranie wybierz albo 720p albo 1080i

Ja to cwiczyłem z Panasonic'iem, było lepiej, tzn wskakiwał obraz 1024x768 (czy jakoś tak), ale obcięty i niestabilny.
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Najpierw trzeba sprawdzić czy dany tv przyjmuje sygnał z kompa po dvi, jak włączasz tryb hdtv w karcie ati to z tego co wiem niemożliwe, żeby zmieniło rozdzielczość do 1024... wręcz przeciwnie zmienia albo 1280.. albo 1920 ...
 

shat

New member
Okejos...

Dziekuje rano sprawdze i podziele sie spostrzezeniami...
Po prostu chodzi mi o nie rozciagniety lub wydluzony obraz programow uruchomionych pod Windows'em.

Najepszym wyjsciem jest 1366x768 i oczywiscie nizsza skala tej rozdzielczosci...

Roznica napewno jest zauwazalna (DVI vs. RGB) na korzysc pierwszego.

Pzdr :cool:
 
Ostatnia edycja:

shat

New member
Jak najbardziej obraz idzie po DVI ze spora roznica niz to szlo po RGB... Niestety nie moge odnalezc opcji wymuszenia HDTV tj. 720p lub wiecej

Moze macie jakies inne pomysly lub doswiadczenia...?

Obraz jest jak najbardziej ok lecz zastanawia mnie ta roznica miedzy sterowniokam NVidia a Ati

Czy chodzi tylko o roznice konektora?
Gdyz wczesniej na NVidia bylo po RGB

PZDR :cool:
 

shat

New member
Hello

Sterownikow ktore byly dolaczone do Ati Sapphire X800 GTO bodajze nazwa zaczyna sie od Catalyst .... Center

Sorka za brak szczegolow wczoraj dopiero instalowalem a rozmawialem z Toba z pracy...

PZDR
 
Do góry