Natywne 1920 x 1080 a tryby pracy...

Rocks

New member
Witam.
Polecono mi te forum gdyż "drążę" pewien temat. Szukałem dla siebie odbiornika tv w cenie powiedzmy...5-8 tyś zł. Moją uwagę zwróciły tv Benq i Acera i teraz pojawia się pytanie na które szukam odpowiedzi...

Topowe modele tych firm pasuja do moich kryteriów cenowych. Dodatkowo mają rozdzielczośc natywną 1920 x 1080 (dla osoby która na pewno kupi PlayStation3 to istotne...) ale tryby pracy ...720p / 1080i mnie nie satysfakcjonują. DLACZEGO (jakieś ograniczenia techniczne?) nie ma trybu 1080p ? W sumie nie ma na razie mądrego który by łopatologicznie wyjaśnił te ograniczenie.

przykładowe linki dla zainteresowanych problemem: http://www.benq.com/products/LCDTV/?product=575&page=specifications
http://www.agito.pl/product/28846

---
doprecyzuje... Chyba odp. znalazłem kilka temtów niżej - Hz jakieś ;) ale nie wiem o co kaman...mniejsza z tym... Czy kupienia takiego tv jak np. w linku cokolwiek mi da poza swiadomościa że ma wyższa rozdziałkę ? Nie jestem gadzeciażem. jesli wyższa rozdziałka ma nic mi nie dać z przyjemnościa zapłace połowe ceny za tv z matryca 720p.

kolejny edit----

Przejrzalem praktycznie cale forum. Nigdzie nie znalazlem sensownej informacji na temat np 37" tv z natywna rodzielczoscia fullHD. Rozumiem ze to drogi sprzet - 6-16 tys (np Benq-Phillips)w zaleznosci od marki (ale obsluguja tylko 1080i podobnie jak wiekszosc tanich lcd)...

Czy ktokolwiek mial mozliwosc naocznego porownania tv z matryca 1080 z tymi z 720 na tym samym sygnale ? Oba obsluguja te same tryby pracy. Czy istnieje jakikolwiek racjonalny powod zakupu takiego tv jesli zrodlem jest kablówka i dvd a za niedługo (o ile sony sie pospieszy) PS3 z blueray lub x360 z hd-dvd.

Duzo przeczytalem tez o trybie interlaced. Z czasow amigi pamietam ze to od strony uzytkownika (pominmy tech rozwiazania...) nic innego jak "drżenie" obrazu. Moze sie myle ale to chyba nie mozliwe aby taki "rozdygotany" obraz zaoferowac odbiorcą. Przeciez to pol kroku wstecz.. co dalej ? obraz czarno-bialy ale za to superhiperHD ?
No bo jesli nie... jesli obraz nie jest rozdygotany to po co komu tryb 720p ?
Mam mnóstwo pytan a otaczaja mnie handlowcy ktorzy wiedza ze sony jest lepsze od phillipsa a na sony maja promocje... czyli nic nie widza poza tym ze chca sprzedac.
 
Ostatnia edycja:

Agent_7454

New member
Nie ma sensu kopować tv z działka 1920x1080 nie wyświetlającego w trybie 1080p. Lepiej poczekać lub kupić coś mniejszego.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jest to dość ciężka kwestia. Brak źródeł wysyłających nieskalowany sygnał 1080p utrudnia dość skutecznie badanie tv właśnie w tej kwestii, w sieci można znaleźć wiele artykułów, które opisują dane tv i co się dzieje w przypadku takich czy takich sygnałów, lecz wiele argumentów się wyklucza właśnie z tych treści.

Kupowanie odbiornika fullHD, jeśli nie interesuje Cię obraz 1080i rzeczywiście nie ma sensu. Poza tym trwają wieczne debaty czy lepszy 1080i czy 720p.

37" full HD, są podobno 2 które obsługują 1080p, jest to AMOI i nowy Sharp 37ge1.

Czy ktokolwiek mial mozliwosc naocznego porownania tv z matryca 1080 z tymi z 720 na tym samym sygnale ? Oba obsluguja te same tryby pracy. Czy istnieje jakikolwiek racjonalny powod zakupu takiego tv jesli zrodlem jest kablówka i dvd a za niedługo (o ile sony sie pospieszy) PS3 z blueray lub x360 z hd-dvd.

ależ oczywiście, przejdź się do dobrego sklepu i bez problemu powinni pokazać tobie takie połączenie, jeżeli będziesz używał HD to może to być powodem, natomiast jeżeli nie będziesz, to by nie było czym sobie zawracać głowy

Duzo przeczytalem tez o trybie interlaced. Z czasow amigi pamietam ze to od strony uzytkownika (pominmy tech rozwiazania...) nic innego jak "drżenie" obrazu. Moze sie myle ale to chyba nie mozliwe aby taki "rozdygotany" obraz zaoferowac odbiorcą. Przeciez to pol kroku wstecz.. co dalej ? obraz czarno-bialy ale za to superhiperHD ?

Nie zauważyłem żadnego dygotania :)
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Rocks - jak spokojnie przejrzysz forum (łącznie z odnośnikami) = znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. ;)

Choćby (namiar z tego forum = fragment odpowiedzi ), taki cytat na jedno z Twoich pytań:
".....Powodem tego jest fakt, że 1080p50 i 1080p60 przewyższyłyby pasmo 19Mbit/s, wyznaczone w 6Mhz kanale, jak wymaga tego standard ATSC. Najwyższe formaty HDTV, które nie przekraczają tego limitu (a w rzeczywistości są bardzo blisko niego) to 720p60, 1080p30 i 1080i60.......

Reszta zagadnień też tutaj poruszana...ale w gruncie rzeczy musisz od podstaw zacząć, gdyż np tryb interlaced to nie tylko "drżenie" (w nowych TV = brak całkowicie tego efektu)......, ale to znowu opisywane wielokrotnie.


Ps - w opcji szukaj dobrze pytania zadaj. ;)
 

Rocks

New member
hojlo1 napisał:
Rocks - jak spokojnie przejrzysz forum (łącznie z odnośnikami) = znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. ;)
;)

;) dałem rade. przetrzepałem chyba wszystkie fora hdtv i wiem znacznie wiecej niz kilka dni wczesniej kiedy zadawałem te pytania.
Zasadniczo wiem o co kaman... Teraz juz tylko bierzace posty poczytam w ciszy a kiedy przyjdzie moment zakupu... Pochwale się ;-)
 

Dziq

New member
to ja zadam pytanie w tym temacie bo ma wiele wspólnego z głównym wątkiem. Też myśle o ps3 ale i filmach a HD tylko ja mam średnich rozmiarów pokój i wiem że do niego moge wstaić tv 32" max. Wiem że na rynku nie ma jeszcze 32" full HD ale mówi sie że na takim odbiorniku nie będzie widziana różnica jeżeli zapuszcze obraz w 720p lub 1080i/p ? Bo jeżeli ma nie być zaóważalna różnica to chyba będe musiał kupić coś dobrego 720 p :/
 

Piopio

New member
Życie już za Ciebie wybrało ;-)
Nie ma 32" FullHD i nie będzie. Najmniejszy 1920 x 1080 to 37".
A dlaczego max 32" ? Masz przynajmniej 2 m do TV ? Jak tak to 37" będzie idealne.
W końcu i u nas ruszy HDTV i będzie najprawdopodobniej nadawane w 1080i. Więc zakup FullHD ma sens.
 

marro

New member
Wiem ze to nie telewizor tylko monitor ale ma 23'' i rozdzielczosc matrycy to 1920x1200 APPLE CINEMA DISPLAY
Jest jeszcze 30'' model z matryca 2560 x 1600. Pracuje na tym mniejszym i mam przyjemnosc ogladac na nim od czasu do czasu nieskompresowany sygnal HDTV. Pomimo tego ze siedze w odleglosci ok 0,5 metra wciaz nie potrafie sie nadziwic ;)

Ps. To tylko tak zeby nie bylo ze nie ma :p Przeciez i tak malo kto z nas korzysta z wbudowanych tunerow w nasze telewizory
 

Agent_7454

New member
marro napisał:
Pracuje na tym mniejszym i mam przyjemnosc ogladac na nim od czasu do czasu nieskompresowany sygnal HDTV. Ps. To tylko tak zeby nie bylo ze nie ma :p Przeciez i tak malo kto z nas korzysta z wbudowanych tunerow w nasze telewizory

Wybacz kolego moje pytania... ale na jakim sprzęcie pracujesz i do jakiej kamery HD masz dostęp?
Bo to co napisałeś to duża sprawa i wielkie wyzwanie :)
 

Piopio

New member
ale, ale

mówiliśmy o TV a nie o profesjonalnych monitorach ...

znajdź mi choć jeden LCD TV 32" FullHD ...

pzdr
 

marro

New member
Piopio przeciez zaznaczylem w we wstepie ze to monitor, chodzilo mi tylko o to ze jak ktos sie uprze to i se z tego moze KD zmontowac (wcale nie jest taki drogi jak na TAKA matryce) a chce cos mniejszego ;) Do tego z nowymi telewizorami to troche jak z "kwadratem":
"Kazdy kwadrat jest prostokatem ale nie kazdy prostokat jest kwadratem"-chodzi mi o to ze kazdy nowy telewizor jest monitorem a nie kazdy monitor itd... I tak mamy wiele zrodel sygnalu ze tuner z telewizora nie jest nam niezbedny. Masz racje nie znam konsumenckiego telewizora 32' fullHD. Poprostu pokazalem ze sa tez takie urzadzenia.

Agent_7454, pracuje na komputerze G5 Dual processor 2GHz, 4,5 GB RAM, z karta BLACKMAGIC DESIGN EXTREMHD i macierza 2,5 TB MediaVault U320-R a kamerke to mam SONY Z1 czasami wypozyczam SONY CINEALTA 900.
 

Dziq

New member
Nie do końca dostałem odpowiedź na jaką czekałem, bo w sprawie 32" fullHD to już sa zapowiedziane i mniejsze(chyba nawet 26", ale nie ma mowy o konkretnych modelach ani datach) a patrzmy na dzisiejsze warunki 720p dostały już 20" telewizorki, dlatego nie widze problemu żadnego z implentacją full HD w grupie 32" . JA chciałem się dowiedzieć czy na telewizorze 32" 720p i wyimaginowanym 32" 1080p zarzuciamy obraz o ich maxymalnej rodzielczośći to czy różnica może być zaóważalna z ponad 2 metrów? Czy obraz będzie postrzegany jednakowo?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
A skąd to możemy wiedzieć ? Jeszcze nie ma przecież takich tv, wg mnie jest to kwestia indywidualna, ponieważ każdy ma swoją ... rację :) dlatego musisz sam sprawdzić najpierw np w sklepie porównując na początek dvd z hdtv, i czy z dalszej odległości widzisz różnicę, czy się ona zaciera z pewnej odległości.

pozdrawiam
 

Rocks

New member
ar2 napisał:
dlatego musisz sam sprawdzić najpierw np w sklepie porównując na początek dvd z hdtv

Mam takie pytanie... A skąd w tym biednym sklepie mają wziaść sygnał hdtv ?
Pytam bo jak jestem w sklepach to wszystko idzie z dvd lub kablówki które moge sobie w domu poogladac...
No i jeszcze kwestia tego że nie wszyscy forumowicze mieszkaja w wawie. W moim miescie moge kupić to co jest albo spadac jak mi nie pasi. Upraszaczam bo oczywiście PAN spredawca jest miły i miło wyjaśni że nie ma i nie bedzie tego co szukam i moge kupic gdzie indziej gdzie dostane taka samą odpowiedź... Wisi im totalnie gdyż "oni tylko pracują" ;)

Sprawdzenie różnic na materiale HDTV na telewizorze z natywną matryca 1080 a 720 po poradach w innych watkach "sprawdź w sklepie" traktuje jako olewanie lub zart... Bo jasne że w sklepach 1. nie ma tv 1080 (bynajmniej w sieciach rtv, mars, marketach, eldom, mix, itp...) 2. odtwarzaczy które dadza sygnał 1080 tez nie zaobserwowałem...
No chyba że chodzi o te filmiki z demami hdtv puszczane raz z manty a raz z najtańszego dvd sony...

Stąd moja prośba. Nie używajcie w poradach słów "sprawdź w sklepie". Ceny sobie moge sprawdzić... Kosmiczne. Bo te Ziemskie są tylko w necie.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Sorry ale to, że sprzedawcy olewają klientów świadczy tylko o ich sklepie, zawsze można się przejść do kierownika...

Jeśli sklep sprzedaje tv HD READY bez żadnego sygnału, to chyba nie moja wina, niestety także nie mogę powiedzieć jak Ty zareagujesz na jakiś obraz, wg mnie widać np różnicę między DVD a HDTV nawet z dalszych odległości a inni mówią, że nie widać, dlatego mogę wyrazić jedynie swoją opinię i powiedzieć jak co zrobić aby to porównać.

Tutaj: http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=3196 jest lista sklepów które deklarowały, że mają sygnał HD.

Proponuję skontaktować się z użytkownikiem Kiki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
w tej klasie cenowej ciężko bedzie z realizacją.
Bo 1080p wśród sprawdzonych modeli - ma
Sharp 45 GD 1 - za 19.999 zł
Sharp 37 GE1 - za 9999 zł
ale i tak dziś jeszcze trudniej niż z zakupem telewizorów jest z dostepem źródła takiego zasilania.
Prezentacje które prowadzimy w domach klientów, to prezentacje również w HD - ze źródła HDTV po HDMI. Więc nie musisz się domyślać co do jakości różnic - tylko sprawdź sam.
Nie musisz Szukać w Marsie i innych - tylko u siebie w domu.
Wszystkie różnice masz też pokazane na FOTO TESTACH - aby nie wychodząc z domu mógł otrzymać tą samą informację co mamy przed sobą testujac telewizory godzinami.
Jest również wątek - jaki obraz lepszy czy 1080i czy 720 p.
Teoria mówi że 720 p - ale dla mnie teoretyka - różnic żadnych nie ma
A z odległosci 2 metrów - nie jestem w stanie absolutnie odróżnić żadnych isotnych szczegółów.
Możesz też zamówić szczególną prezentację gdzie z jednego źródła porównasz w jednym czasie kilka modeli .

Możesz też zasugerować takie rozwiązania w swoim ulubionym sklepie - my dostarczymy im opowiedni sprzet / kosztujacy przysłowiowe grosze / a Ty mozesz wówczas testować w tym sklepie do woli.
 
Do góry