Dolby Digital Plus i DTS HD - jak z amplitunerami?

Jussi

New member
Bez reklam
Witam. Poniewaz niebawem na rynek wkrocza odtwarzacze hd dvd i blu raye mam zapytanie tyczace sie nowych formatow dzwiekowych. Czy bedzie trzeba zaopatrywac sie w nowe amplitunery aby dekodowaly dzwiek np DTS HD? Jesli np zamierzam zaopatrzyc sie w kino domowe to moze lepiej poczekac na amplitunery z takowymi dekoderami czy moze te odtwarzacze beda je mialy w sobie? Ze specyfikacji np toshiby http://www.tacp.toshiba.com/dvd/product.asp?model=hd-a1 wynika ze niby maja je w sobie ale czy to oznacza ze bedzie mozna korzystac z dotychczasowych zestawow kina domowego?

Prosze o porady i dziekuje z gory.
 
Ostatnia edycja:

Piopio

New member
Z tymi formatami to jest jak z TV SED - kiedyś będą ale kiedy to nikt nie wie.
Póki co to nie ma amplitunera, króry by to zdekodował. A jak będzie to zaczną od najwyższej półki.
Na 100% na płytach BR i HDDVD będą normalne ścieżki DD i DTS - jakoś teraz DD i DTS koegzystują mimo ograniczeń nośnika.
Nie ma się czym martwić i można kupować amplituner już teraz. Zanim technologia HD zawita u nas pod strzechy minie przynajmniej 3-5 lat.

pzdr
 

pmcomp

New member
Piopio napisał:
Zanim technologia HD zawita u nas pod strzechy minie przynajmniej 3-5 lat.

pzdr

Taaak? A skąd takie dane? od wróżki?

Czy się komus podoba czy nie ta technologia JUŻ zawitała pod polskie strzechy. To, że nie ma jej każdy rolnik nie znaczy, że jej nie ma.

A wracając do tematu w amplitunerach "wystarczy" analogowe wejście 5.1 ew. 7.1 a dekodery na pokładzie playera. Sądze, że juz pod koniec tego roku zaczną sie pojawiać amplitunery z nowymi dekoderami na pokładzie. Ich producenci nie przepuszczą takiej okazji aby znowu coś sprzedać.

Niestety zapewne znowu nastapi fascynacja nowymi formatami (naszpikowany do bólu wszystkimi możliwymi) zamiast zadbać o to aby taki amplituner dobrze grał.

Pozdrawiam
 

Piopio

New member
No nie żartujmy, że HD zawitała pod strzechy ... same telewizory HD Ready to za mało. Brakuje materiału HD. Brakuje playerów w normalnej dystrybucji. HD zawita pod strzechy jak Cyfra+ i Polsat zaczną nadawać jakieś kanały HD. Póki co to jest hobby dla garstki zapaleńców - założę się, że takich jest w polsce poniżej 5K.

pzdr
 

Jussi

New member
Bez reklam
No roznica bedzie kosmiczna zapewne, skoro ma byc to format bez kompresji... czyli jesli dekondery beda na pokladzie odtwarzacza to wystarcza mi same wejscia analogowe nie bedzie to psuło jakosci nagrania ?
 

Piopio

New member
Nie przesadzajmy ... różnica będzie ale odczuwalna dopiero na sprzęcie z górnej półki. Tak mi się wydaje.
Zapewne będzie tak jak z SACD i CD - jest róznica, nawet namacalna ale żeby się delektować niuansami trzeba mieć odpowiedni sprzęt.
Oczywiście jak technologia wejdzie pod strzechy to się przesiądziemy ...

pzdr
 

Jussi

New member
Bez reklam
Nie no jak tak to spoko. Mam nadzieje ze w wakacje juz skombinuje sobie ta toshibe jakos, chyba ze wyjdzie cos ciekawszego (jakosciowo no i cenowo przede wszystkim bo 1000$ za bluraya soniaka nie bede mial). A pytanie moje takie bo chce po prostu sobie cos niebawem skompletowac i stad moje obawy, ale jak tak to chyba nie ma sie czym przejmowac, gornej polki ruszac nie bede bo chce sie zmiescic w 10 tysiach.

Pozdrawiam i dzieki za porady!

PS. Ciekawe kiedy hd playery wkrocza do UK...
 
Do góry