Różnice DV a HDV ?!

BieliK

New member
Witam,
szukałem info na temat technologii HDV i trafiłem na tą witrynę.
Miło wszystko ładnie i pięknie ale...
Zobacz różnice ? No dobra między czym a czym ?! :confused:

Jeżeli pokazane było by np. jedno obok drugiego DV i HDV = te same ujęcia, to można by zobaczyć różnice a tak ... to chyba jedynie mydlenie oczu.

Pracuje z DV od 5 lat. Specjalnie nie widzę różnicy dla zwykłego użytkownika np. na DVD. Przecież format DVD i tak zmniejsza roździelczość materiału...

Czy ma ktoś możliwość zapodania porównania z prawdziwego zdarzenia między DV a HDV ?!

Pozdrawiam
 

johanek

New member
Nie jest to mydlenie oczu. Sandardy różnią się ze sobą rozdzielczością, prędkością przesyłania sygnału (bitrate). Różnica w jakości jest kolosalna. Nie wiem natomiast czemu chcesz łączyć standard HDV ze standardem DVD. DVD to standard który zostanie zastąpiony przez urządzenia zapisujące materiał HD (HD DVD oraz Blu-Ray). Prawdopodobnie wiesz ile pojemności ma płyta DVD (4,7 lub 8GB) - nośnik do zapisu materiału HD (np.Blu-Ray) ma pojemność 25GB (1 warstwowa) i 50GB (dwuwarstwowa). Teraz chyba jest to jasne? Naprościej, wybrać się do sklepu gdzie sprzedają kamery HDV i poprosić o prezenatację na żywo. Kamery mają możliwość przełączania systemu nagrywania i wtedy przekonasz się (lub nie) do HDV.
 
Do góry