Połączenie PC z TV LCD przez wejście PC

sebastian1312

New member
Oglądałem dziś TV z wejściem PC. Gość twierdził, że jeśli nie mam w kompie DVI ani HDMI to w ten sposób uzyskam najlepszą jakość obrazu.

Zapomniałem kolesia zapytać JAK WYGLĄDA to wejście PC. Czy laptopa łączy się z TV standardowym kablem (przedłużką) VGA?
 

tigerkb

New member
Ja wlasnie podlaczylem tv (LCD samsung) przez wejscie VGA lecz niestety na tv mam niebieski obraz. Wszystko jest w niebieskim odcieniu ;/ O czym to moze swiadczyc? Jak zrobic, aby miec normalen kolory?
 

qura12

Member
Bez reklam
tigerkb napisał:
Ja wlasnie podlaczylem tv (LCD samsung) przez wejscie VGA lecz niestety na tv mam niebieski obraz. Wszystko jest w niebieskim odcieniu ;/ O czym to moze swiadczyc? Jak zrobic, aby miec normalen kolory?
spróbuj poszukać w ustawieniach tv bądź karty graficznej, mozliwe ze masz zle ustawione nasycenie barw
 

alekm

New member
qura12 napisał:
spróbuj poszukać w ustawieniach tv bądź karty graficznej, mozliwe ze masz zle ustawione nasycenie barw
Witam,
Ja mam inny przypadek z połączeniem laptopa z TV LCD z wejsciem PC (takim jak w monitorze).. obraz skacze i jest niewyraźny. W telewizorze (SONY KDLU2530) sprawdzałem wszystkie możliwe ustawienia. Może niedopatrzyłem czegoś w laptopie (z karta graficzna ATI radeon)? Z góry dzięki za pomoc! Pozdrawiam
 

f0t0

New member
Witam! Po wielkich poszukiwaniach i testach musze stwierdzic ze najlepiej wspolpracuja z komputerem telewizory (monitory :p) LCD firmy Samsung i Sharp. Na Sony,LG,Toshiba 32 cale nie uzyska sie na calosci ekranu obrazu z komputera :( sa marginesy albo rozdzielczosc nie odpowiada w pelni mozliwosciom LCD :( jedynie Samsung i Sharp zdaje egzamin. Nie wiem jak jest z Grundigami, Panasami i roznymi chinskimi wymyslami. Pozdrawiam
 

zienko

New member
Podłączenie TV PC przez SVGA

Podłączyłem TV Samsunga LCD do komputera PC, przez złącze SVGA (kabel 5 metrów) z użyciem rozdzielacza złącza SVGA na dwa monitory (PC TV).
Obraz jest ale ma duże drgawki, próbowałem zmienić rozdzielczość i częstotliwość ale nic nie pomogło. Czy potrzebny jest jakiś sterownik do monitora TV samsung, bo teraz chodzi na sterowniku od monitora PC BenQ.

Proszę o informacje jak ktoś ma jakąś wiedzę jak usunąć te drgawki i dygotania. proszę na maila zz59@wp.pl
 
Do góry