Pecet z Sony KLV-v32a10

dannyp

New member
Podłączyłem PC z LCD via dvi->hdmi. Następnnie spróbowałem przełączyć się na LCD. Karta gf 6600 GT wykryła telewizor bez problemu. w ustawieniach NVIDIA -> ustawienia ekranu Nview wybrałem TV sony. Było prawie ok. Obraz jest i to całkiem ładny, ale pulpit "chowa się" poza ekranem. Musiałem zrobić kompresję przeskanowania i pulpit jest cały. Niestety kolejne ale... rozdzielczość zmieniła się do takiej dziwnej 1192x684. Filmy na pełnym ekranie są ok i całe(nie obcina), ale po uruchomieniu gry obcina znowu.:confused: Macie jakiś pomysł ?
 

acidkans

New member
pytanko?

czy podłączałeś TV za pomocą VGA? czy możesz mi powiedzieć czy jest różnica w obrazie ogładanym przez VGA a DVI? czy warto inwestowac w drogi kabel DVI-HDMI?właśnie zastanawiam się nad kupnem takiego kabla i nie wiem czy warto?
 

Jaros

New member
podobnie

Witam

Mam ten sam problem. Mam Sony KLV-V32A10E, który podlączam do kompa (ATI 9800PRO, winxp) kablem DVI-HDMI. Najwyzsza rozdzielczosc jaką udaje mi się uzyskac to 1280x720. Wszelkie próby wyswietlenia rozdzielczosci zblizonej do natywnej (1366x768) koncza sie albo czarnym obrazem na TV albo - w najlepszym wypadku - informacją, że dana rozdzielczość nie jest obsługiwana. Przy ustawieniu 1280x720 telewizor wyswietla informację HDMI 720p, przy ustawieniu np 1368x768 otrzymuję czarny obraz i napis 1080i. Ustawienie 1920x1080i na komputerze skutkuje takim samym czarnym obrazem (mimo ustawienia odswierzania na 30Hz przeplot).
Mógłbym zaakceptowac ta rozdzielczosc 1280x720 ale są dwa potężne ALE:
- spory porcent obrazu ginie (na bokach, dole i górze ekranu). Jest to prawie szerokość paska tytułowego w oknach windowsa.
- Jakość obrazu jest koszmarna. Rozdzielczosc nie jest natywna, wiec kazda czcionka, kreska itp, ma "duszka" a często nawet jasną otoczkę. Zdecydowanie przeskalowanie robione jest w słabiutki sposób i daje okropne efekty.
Jesli mogłbym prosić o pomoc to mam nastepujace pytania:
- czy takie klopoty to domena tylko tego modelu/firmy?
- czy mozna jakos wymusic prawidlową rozdzielczość (menu serwisowe?)?
- czy podłączenie innego niz komputer urzadzenia tez da takie efekty (np. kamery Sony HC3E)?
- czy podłączenie przez component pozwoli osiągnąć lepszą jakość obrazu - wyeliminuje problem z niedopasowaną rozdzielczością?
- czy zmiana karty na nVidię coś da?

Mam nadzieję, że znajdzie sięktoś mądry, kto mi pomoze, prosze tez o informację uzytkownikow innych telewizorów, jakie rozdzielczosci ustawiacie w komputerze przy połączeniu DVI-HDMI ? I czy efekty są takie jakich mozna oczekiwac po połączeniu w pelni cyfrowym?

Pozdrawiam
 

Piotr_the

New member
kurka ja mam podobnie na Philipsie crt z hdmi myślałem, że to jego wina ale wy macie podobnie na LCD???? czy wie ktoś czy może jest jakaś łatka na Widowsa bo to raczej chyba jego wina? mam kare ATI i też mi się obraz cały nie mieści przy x720 o co tu chodzi czy ktoś wie???
 
Do góry