"The content could not be displayed, because device connected is not HDCP compliant"

Cubol

New member
Witam...
Taki oto komunikacik wyskoczył przy połączeniu mojego TV z DVD i odpaleniu płytki DVD. Ale jak wziąłem <OK> to i tak potem obraz sie pojawił i chodzi w trybie progressive scan + upscalling 720p. (sygnał z DVD) - aha TV połączony z DVD przez HDMI->DVI.
To czego się tak właściwie tyczy ten komunikat ??...co oznacza skrót HDCP wiem ;)... ale po co to info po uruchomieniu DVD i odpaleniu płytki ??...o coś mu chodzi tylko o co?? ;)
 
Ostatnia edycja:

Tom0000

New member
Kto wie ...
To byl komunikat od dvd ?
Jesli dvd to wykryl to czy powinien kontynuowac prace ? Tu kontynuuje. A to ze tv cos pokazal oznacza , ze jakims dziwnym trafem zlamany zostal hdcp.
Albo masz szczescie i twoj tv potrafi duzo wiecej niz duzo drozsze tv albo to tylko blad firmware.
 

bildex

New member
Cubol napisał:
Witam...
Taki oto komunikacik wyskoczył przy połączeniu mojego TV z DVD i odpaleniu płytki DVD. Ale jak wziąłem <OK> to i tak potem obraz sie pojawił i chodzi w trybie progressive scan + upscalling 720p. (sygnał z DVD) - aha TV połączony z DVD przez HDMI->DVI.
To czego się tak właściwie tyczy ten komunikat ??...co oznacza skrót HDCP wiem ;)... ale po co to info po uruchomieniu DVD i odpaleniu płytki ??...o coś mu chodzi tylko o co?? ;)


Witam
Codzi o to że twój LCD nie jest kompatybilny HDCP.
Przynajmniej tak mi sie wydaje . A z tego co wiem to płytki DVD nie są zabezpieczone HDCP. Dopiero ma to być w Bly ray i HD DVD.


P.S pojawiły sie pierwsze płytki HD DVD na ebay.de
pozdro
 

Cubol

New member
Tom0000 napisał:
Kto wie ...
To byl komunikat od dvd ?
Jesli dvd to wykryl to czy powinien kontynuowac prace ? Tu kontynuuje. A to ze tv cos pokazal oznacza , ze jakims dziwnym trafem zlamany zostal hdcp.
Albo masz szczescie i twoj tv potrafi duzo wiecej niz duzo drozsze tv albo to tylko blad firmware.
... no właśnie... :)...trochę to dziwne.. ale wszedłem do menu serwisowego mojego TV i tam jest taka pozycja "HDCP = 0" , ale jest możliwość chyba zmiany....korci mnie żeby wpisać 1. ;) Tylko boję się skutków... bo może nic sie nie stanie, a okaże się że HDCP jest zablokowane tylko jakby "programowo" i elektronika "potrafi" tylko jest ustawiona na "NIE". Ale z drugiej strony...hmm...może lepiej nie dłubać jak się nie wie w czym.
Sam nie wiem, bo np na jakiś niemieckich stronach LG w opisie mojego TV stało jak byk HDMI/HDCP = YES. I połap sie tu człowieku. :confused:
A czy ewentualnie może to być kwestia "przejściówki" ?? Że jest użyty "zwykły" kabel DVI-I i dokupiona przejściówka na HDMI ??
 
Ostatnia edycja:
Do góry