Jak zrobić/przerobić kabel DVI-->HDMI

bern

New member
Witam,
Mam problem z połączeniem TV i blaszaka za pomocą kala HDMI.
Komputer znajduje się w sąsiednim pokoju (długość kabla ok 10 m).
Kabel trzeba przeprowadzić przez ścianę (grubą na 30 cm).
Pomyślałem sobie że kupię kabel HDMI-HDMI wywiercę otwór w ścianie utnę końcówkę Hdmi, przeprowadzę kabel przez ścianę i zakończe go rozbieralną wtyczką DVI którą podłącze do karty graf.

Ale tu zaczynają się problemy które liczę uda się rozwiązać z pomocą forumowiczów.
Po pierwsze nie wiem czy są dostępne w sprzedaży osobne składane, rozbierane wtyczki Dvi???
Po drugie potrzebny będzie schemat mapowania pinów DVI-->HDMI. Jeśli ktoś widział coś takiego w sieci proszę o link.

I w ogóle napiszcie co o takim rozwiązaniu myślicie.
 

lukas

New member
Ja bym zrobil większą dziurę w ścianie (przy pomocy hydraulika - oni to robią -np***ra ) a jeżeli nie to masz link -http://www.networktechinc.com/technote.html
- znalazlem go tu na forum.
pozdr.;)
 

bern

New member
Dzięki,
Widziałem to wcześniej to są osobne opisy wyprowadzeń obu typów wtyczek Patrząc na te schematy mam wątpliwości jak połączyć niektóre piny, a nie chciałbym popełnić błędu przy ewentualnym lutowaniu...wiadomo czym to grozi

Co do dużej dziury w ścianie to na razie odpada ze względów estetycznych ;). Ale jak nie będzie innego wyjścia to trzeba będzie rozważyć taką ostateczność :(

pozdro
 

dnc

Moderator
VIP
A może zrób tak. Wywierć sobie wieksza dziurę na rozmiar puszki na prąd. Potem załóż tą puszke jak do podłaczenia zasilania 230V. Przeciągnij kable i lekko natnij na końcu pokrywek otwory na przewód tak, zeby zasłaniało otwór, a jednoczesnie kablem mozna było poruszac. W ten sposób zasłonnisz otwór ale będziesz go miec jakby co, w razie np. pociągnięcia kabla audio lub np. telefonu itp.
 

xroma

New member
Przecież wtyczka HDMI nie jest aż taka duża. Ja bym zrobił odpowiedni otwór w scianie. Rozcinanie a później składanie kabla chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem. A na zamaskowanie jest sporo sposobów.
 

zawerski

New member
kabelek

niema problemow zeby polaczyc na podstawie tych sygnalow nie wiem gdzie masz watpliwosci w nazewnictwie sygnalow prawie sa identyczne
 

bern

New member
Witam,
Nie było mnie tu trochę... ale w końcu powróciłem.:)
Przerobiłem nieco schematy ze strony http://www.networktechinc.com/technote.html.

Tutaj View attachment HDMI-DVI.pdf moja propozycja mapowania.
Nie będąc specjalistą starałem się jedynie po nazwach dopasować te piny.

Prośba o przeanalizowanie i komentarz. Zwłaszcza pinów zaznaczonych na czerwono tzn od 13 do 19 we wtyczce hdmi.

1. Czy to co zostało opisane jako SCL to to samo co DDC CLOCK, albo czy
SDA to to samo co DDC DATA??
2. Czy dobrze zmapowałem masę. A może powinna być podłączona do C5??
3. Którym pinem "płynie" dzwięk w kablu HDMI??

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i komentarze.
Pozdro
 
Ostatnia edycja:

bern

New member
Moje wątpliwości zostały rozwiane.:)
Poszperałem i znalazłem w necie schemat mapowania HDMI<-->DVI-D.

Tutaj można sobie podejrzeć w sekcji Type A HDMI Connector x DVI-D.

Co ciekawe jest to taki sam schemat, który przerobiłem i podałem w poprzednim poście bazując na opisach wyprowadzeń Hdmi i dvi:rolleyes:

Żeby przepchnąć kabel i zakończyć go za ścianą potrzebna będzie jeszcze rozbieralna wtyczka Dvi i 10m kabla HDMI.
Okazuje się że obudowa wtyczki do Game portu/midi jest taka sama jak DVI. Można ją nabyć w prawie każdym sklepie kom. Z wkładką z pinami DVI też chyba nie powinno być problemu.
Po świętach więc jak skompletuję potrzebne elementy zabieram się za lutowanie.......
 

colo77

New member
Witam!
Czy coś wiadomo w tym dawnym temacie?
Mam podobny problem (kablel 20m, muszę puścić pod panelami) i dylemat - czy ciąć kabel i w którym miejscu aby po zlutowaniu działało połączenie PC-DVI <>TV-HDMI
Elektronik w sklepie powiedział żeby ciąć pośrodku, zdala od wtyczek, wtedy będą najmniejsze zakłócenia, odradzał rozbierać wtyczki (zbyt ciasno).
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia, sugestie?
 

avis21

New member
Temat stary ale pozwolę sobie dodać odpowiedź na pytanie kolegi colo77:

Ja uciąłbym kabel blisko wtyczki wyjściowej (a nie wejściowej i nie po środku) bo:
- zawsze jest możliwość przedłożenia (nie wiadomo gdzie wypadnie położenie zlutowanego kabla)
- jeśli lutowanie kabla wprowadzi zakłócenia ( zapewne wprowadzi jakieś niewielkie) to nie będą one narastać przez długość kabla (bo powstaną jedynie w końcówce),
- miejsce zaizolowane kabla będzie na pewno grubsze i może przeszkadzać w przeciąganiu go przez ciasne dziury/szpary.

pozdro :)
 
Do góry