Pytanie o component

pepol45

New member
mam pytanie do fachowców jaka jest różnica pomiędzy wejsciem component480i-1080i a Y,Pb,Pr, mam kino samsunga z wyjsciem Y Pb Pr, czy moge kupic telewizor z wejsciem component 480i-1080i czy raczej szukac y pb pr nie wiem , może ktoś cos podpowie
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Nie wiem co masz na myśli dokładnie bo wejście/wyjście komponent jest oznaczane Y,Pb,Pr. I jest to jedno i to samo.

pzdr
 

pmcomp

New member
Szukaj świecidła z wejściami HDMI i component. Najlepiej w jak największych ilościach. RGB oczywiście też się przyda.

Pozdrawiam
 

pepol45

New member
ok inaczej, chodzi o zasadniczą róznicę pomiędzy komponentem 480i-1080i a Y,Pb,Pr,jeżeli ktos mi to wytłumaczy zapraszam na piwo
 

Razgriz

New member
nie ma róźnicy. Te chinche component mają oznaczenia Y,Pb,Pr i mogą wyświetlać obraz od 480i do 1080i...
 

pepol45

New member
to dlaczego LG np32lx2 wykazuje brak y pb pr? jeżeli to to samo co 480i1080i to myśle ze lg będzie działał z moim kinem?
 

Dara

New member
Rodzaj kabli komponentowych jest jeden i zawsze są tak ozanczone Y,pb,pr i obsługują formaty 0d 420p/i do 1080p/i napewno będzie działać z twoim kinem.
Pozdrawiam.
 

pepol45

New member
ok dziękuję bardzo, miałem wątpliwosci bo wiem że są gniazda standard definition oraz high definition, zalezy mi bardziej na drugim, dzięki wszystkim
 

greg18

New member
Witam. Chciałbym wtrącic swoje trzy grosze. Jeśli chodzi o opis Tv LG jest on nieprecyzyjny. Moim zdaniem LG wykazuje brak Componentu -ale na tylnym panelu - bo oni te gniazda montują z boków odbiornika. Poza tym zgadzam sie z przedmówcami- component to component i już.
 

Tango

New member
Mam pytanie odnośnie kabla Component - Scart . Są kable którymi można wejść sygnałem po componencie i wyjść scartem ( euro ) .
Czy ktoś sprawdzał to połączenie jak się ma do połączenia SCART - SCART po RGB ?
Po componencie w moim odtwarzaczu Pioneera mogę uzyskać Progresive Scan ,ale po Scarcie już nie działa .
Jak ktoś stosuje takie połączenie proszę o kilka słów na temat jakości obrazu.
Pozdrawiam
 

spidzik1

New member
witam

WITAM MAM PYTANKO BO JESTEM LAIKIEM W TYCH SPRAWACH JAKA JEST RÓZNICA POMIEDZY POLOCZENIEM EURA A KABLEM Component(Y/Pb/Pr) ,BO KUPILEM SOBIE TELEWIZOR SAMSUNKA LE32A430 I MAM KINO DOMOWE LG I NIEIWEM CZY PODLACZAC ZE SOBA WSZYSTKO EURO CZY Component(Y/Pb/Pr) ,I CZY WPLYWA TO NA ROZNICE W OBRAZIE I W DZWIEKU,Z GORY DZIEKUJE ZA POMOC I POZDRAWIAM
 
Do góry