Obsługa HDMI z HDCP

magik

New member
Ponieważ mam tv z DVI bez obsługi HDCP męczy mnie kilka pytań.
Czy ktoś mógłby mi pomóc ?

Rozpatruję kombinację:

źródło (np. DVD, komputer) -> amplituner (np. RX-V2600, AVR-4306) -> mój telewizor (Philips 37'' LCD, DVI bez HDCP)
Oczywiście amplitunery (Yamaha RX-V 2600, Denon AVR 4306) obługują HDCP

1. Jeżeli na wejście HDMI amplitunera wprowadzę obraz z komputera (czyli sygnał bez HDCP) to podłączając wyjście amplitunera z moim TV HDMI->DVI zobaczę obraz ?
Czy amplituner będzie przeźroczysty dla tego sygnału, czy zakoduje go tak aby wymusić użycie odbiornika z HDCP ?
2. Jeżeli oprócz HDMI czytnik DVD ma złącze komponent i właśnie poprzez to złącze podłącze się do amplitunera. A następnie skorzystam z funkcji up-scaling i wypuszczę ten sygnał przez HDMI. To sygnał będzie wymagał odbiornika z HDCP czy nie ?

Oczywiście, jeżeli podłączę DVD (z obsługą HDCP) do tego amplitunera to na moim telewizorze nie zobaczę nic lub obraz kiepskiej jakości.
Ale co z dwoma powyższmi przypadkami ?

Bardzo proszę o pomoc.
 

sewan

New member
Protokół HDCP jest zakodowany w danych pochodzących ze żródła sygnału. Z tego, co zresztą wiem, żadne oficjane nośniki nie zawierają na razie danych z HDCP - mają je mieć dopiero filmy HD-DVD i BD.
W związku z tym:
ad1: Z całą pewnością zobaczysz obraz na TV. Amplituner powinien być w 100% przezroczysty.
ad2: O ile Twój amplituner to potrafi (upsamplować obraz), to oczywiście nie potrzebujesz odbiornika z HDCP - z tych samych powodów co wyżej.
Notabene to wszystko powinno być opisane w instrukcji amplitunera.
pozdrawiam
M.
 

nowy66

New member
Ja mam pytanie dla Sewana :
Czytałem Twoje posty ale tam odpowiedzi nie znalazłem (może źle czytałem).
Rozpatruje mozliwość zakupu zestawu FSC Myrica V40-1 + Activy MediaCenter 570 (AMC). Oba mają wejścia/wyjścia DVi - ale bez wejść/wyjśc HDMI. AMC ma HDD 250. Czy HDCP ogranicza możliwość nagrania z satelity na HDD? A potem ewentualnie na DVD? Pytanie jest zasadne gdyż mówi się o upgradzie FSC AMC do DVB-S2, H-264 a z2 slotami CI (do Premiere i C+).
Rozumiem, że DVI to przesył obrazu - czyli dźwięk pójdzie przez inne złącze? Chodzi o zdolność AMC przesyłu dźwięku AC3/5+1. Czy lepiej szukać takiego LCD, który będzie miał HDMI - czy to załatwi sprawę przesyłu dźwięku? Czy to (DVI do DVI) to najlepsze jakościowo połączenie, dla DVB-S2 ?

Myślę, że dla fachowca to banalne pytania - dla laika trudne.
pzdr
 

sewan

New member
Nie jestem fachowcem od AMC (kiedyś Hojlo1 się chwalił, że się na tym zna...:) )

Ale na mój chłopski rozum:

HDCP nie ma nic do nagrywania z wbudowanego DVB-S na wbudowany DVD czy HDD.

Moim zdaniem, skoro AMC na dekoder 5.1, lepiej zainwestować w prosty amplituner 5.1 i mieć dźwięk przestrzenny, niż inwestować w TV z HDMI - no bo niby co dalej? I tak trzeba byłoby go zdefiniować jako stereo...:)
Albo - DVI obraz, a innym przewodem dźwięk 2.0

pozdr.
 
Do góry