Zła jakość obrazu przez kabel Component

qualcuno

New member
tanie kabelki component

krecio napisał:
Ja swoje kbale kupilem w sklepie w Regulach k/Wawy. Jest on w Al. Jerozolimskich jadac od Warszawy po lewej stronie. To duzy sklep ze sprzetem high-end'owym.
a moge prosic o dalsze wskazowni badz numer tel do sklepu?
 

robert1v

New member
component

witam mam dvd pioneer 490v i tv philips 32pw9551/12
sporo czytałem na temat hdmi i component i jak miałem do wyboru ten 1 kiepski to wybrałem ten 2 firmowy i b.dobry (tak uważam)
wybór padł na QED ONE
pionek od razu załączył progresiv scan i ustalił rozdziałke 720/576p
jakość obrazu w porównaniu do EURO RGB jest duża - więc spokojnie mogę ten kabelek polecić innym
w sklepie "..." znajomy dystrybutor oferuje 3metry za 280zł (oczywiście z końcówkami i w pudełeczku z fakturą i gwarancją)
ja przekonałem go, że mi papierki i pudełeczka nie potrzebne - tylko kabel
i facet odpioł od plazmy pioneera taki sam kabelek (który był podłączony przez jakieś 2 miesiące - więć nówka) i powiedział że za 100zł jast mój.

WIELKA CZOŁOBITNOŚĆ ODE MNIE DLA NIEGO :blagam:



 

diablo-82

New member
problem przy podłączeniu kablem component (filetowy obraz)

Witam, jestem tu pierwszy raz.
Parę dni temu dokonałem zakupu mojego pierwszego TV LCD.
LG 32LG3000, a trochę wcześniej jeszcze kupiłem zestaw kina domowego Samsung HT-Z110. Z początku podłączyłem to DVD bezpośrednio do LCD za pomocą zwykłego kabla video. Działało bez problemu choć jakość obrazu nie była zadowalająca. Wyczytałem w instrukcji, że kabel component daje super jakość obrazu. kupiłem ceny były kosmiczne wybrałem średnią cenę (89zl), podłączyłem i zaskoczenie miałem super. Jakość była rewelacyjna. Chwaliłem się znajomym jaką to mam jakość obrazu, no i chyba przechwaliłem. pewnego razu włączam DVD a obraz jest jakiś za bardzo fioletowy. dodam, że wcześniej nie bawiłem się żadnymi ustawieniami no bo po co? skoro wszystko super grało. W tej chwili żadne ustwanienia nie pomagają. Dodam, że podłączyłem spowrotem kablem video i obraz był normalny. Proszę o pomoc w tej sprawie bo nie wiem czy wina tkwi w LCD czy w DVD czy w samym kablu. Dziwne, że sie to zrobiło nagle.
 

diablo-82

New member
Chyba doszedłem gdzie tkwi problem. Zacytuję wypowiedź z innego forum:

"To wygląda mi na sytuację jakby telewizor widział jedynie barwę niebieską i czerwoną - dlatego fioletowy kolor). Podłączaj po kolei, pojedynczo każdą barwę i obserwuj efekty, a szczególnie zwróć uwagę, gdy będziesz podłączał barwę zieloną. Po jej podłączeniu powinieneś mieć zielony ekran, jeżeli nie to znaczy że masz przerwę na kablu tej barwy."

oczywiście u mnie było inaczej. Po odłączeniu kabla zielonego obraz całkowicie zanikał (brak sygnału). Zrobiłem pewien manewr, zamiast podłączyć kabel component podłączyłem zwykły kabel z 3-ema czinczami. Obraz jest taki jak powinien (pełno kolorowy). A problem dokładnie tkwił w kolorze niebieskim. Jakimś dziwnym sposobem przy odłączaniu tego kabla naderwałem ten kolor, ale w jaki sposób? tego nie wiem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry