Kamera HDTV a zwykly TV

leo

New member
Witam,
Na wstepie chcialbym zaznaczyc, ze w tej kwestii jestem laikiem i prosze o wyrozumialosc.

Mam pytanie - czy jak kupie kamere (HDR HC1) i bede nagrywal w formacie HDTV, to bede mogl cos zobaczyc na normalnym TV?
Inna sprawa, to odtwarzacz - czy jezeli nagram filmy na DVD w wysokiej rozdzielczosci, to odtwarzacz sobie z tym poradzi, czy zglupieje (Harman DVD 31)?

pozdrawiam,
leo
 

KrzyHo

New member
Oczywiście, że zobaczysz. W tej kamerze włącza się konwersję do normalnego PAL i można oglądać na każdym TV (choć w standardowej jakości). HD można uzyskać z komputera. Do zgrania materiału potrzebny jest jednak specjalny soft. Ja znam dwa tytuły. Pierwszy to plug-in do Adobe Premiere firmy Cineform HD Aspect a drugi to Sony Vegas. Używam pierwszego. Wymaga dużej mocy od komputera do samego zgrania materiału nie mówiąc o dalszej obróbce.
Co do odtwarzacza, to AFAIK w tej chwili tylko Snazio 1350 poda do telewizora sygnał HD nagrany na zwykłym DVD.

Pzdr
KrzyHo
 

leo

New member
Czyli poki co pozostaje nagrywanie filmow w formacie HDTV i zapisywanie gdzies na plytach i odkladanie w oczekiwaniu nz nowe odtwarzacze. A zeby teraz ogladac w tym formacie trzeba puszczac filmy z kompa. A jezeli zechce sie pochwalic swoim filmem gdzies u znajomych, to musze go zdegradowac do PALa?
Nie wiem, czy to dobrze zrozumialem...

pozdrawiam,
Leo
 

KrzyHo

New member
Jeśli podłączysz po HDMI albo Component do TV HDReady u znajomych, to oglądniecie sobie film HD, jeśli do Rubina, to tylko PAL :)
Chyba najlepiej trzymać zrobione filmy na kasetkach DV, bo po co sobie zapychać dysk?

Pzdr
KrzyHo
 

marro

New member
Jesli BARDZO chcesz je ogladac na TV w pelnej rozdzielczosci z DVD to mozesz sobie nabyc np. Snazio a filmy konwertowac w kompie do .TS (choc konwertowac to duzo powiedziane bo obraz w kamerze kompresowany jest do MPG2 i pytanie jak jestes go wstanie zrippowac do kompa, byc moze zmienic rozszerzenie pliku wypalic go na plytke DVD w formacie UDF i gotowe)
Ps. Masz jeszcze alternatywe w postaci magnetowidu M10 SONY bardzo fajny, mam taki malutki i na takie same baterie jak w kamerze wiec chowasz go do kieszeni i do znajomych (ma wyjscie komponent). ;)
pzdr. Maro
 
Do góry