Podłączenie dvd do tv lcd.

PaTus

New member
Witam

Posiadam telewizor lcd Panasonic TX-32LX500 oraz kino domowe Panasonic SC-HT885. Moja zachcianka polega na połączeniu tego zestawu kablem komponentowym. Czy kabel komponentowy może działać samodzielnie?,.. tzn przekazywać sygnał bez pomocy kabla s-cart. Nie wiem czy to co piszę ma swój techniczny wyraz, ponieważ dopiero raczkuję w tym temacie.

...gdy podłączę kino do lcd za pomocą samego kabla component, nie pokazuje się żaden obraz, zaś gdy podłączę za pomocą kabla s-cart nie ma żadnego problemu z wyświetlaniem. W instrukcji obsługi obu urządzeń nie ma stosownych informacji o podłączeniu komponentu oraz jego konfiguracji z wyjątkiem informacji o tym, żeby nie pomylić kolorów wtyczek.

nie chcę wszczynać wątku o technologii kabli komponentowych oraz s-cart, lecz bardzo bym prosił o pomoc w kwestii rozwikłania tego, mam nadzieję drobnego problemu.

serdecznie pozdrawiam
 

sergiej7

New member
kabel component nie bedzie sam dzialal. Potrzeba jeszcze scart do tego. Przynajmniej u mnie tak jest w instrukcji i w praktyce.
 

PaTus

New member
dziękuję za odpowiedzi...

kabel component nie bedzie sam dzialal. Potrzeba jeszcze scart do tego. Przynajmniej u mnie tak jest w instrukcji i w praktyce.

Myślę że masz rację, gdyż po wielu próbach kabel nie chce działać samodzielnie. W instrukcji obu urządzeń, jest tylko informacja o podłączeniu samego kabla komponentowego, nie ma zaś mowy o tym, że powinien on działać z podłączonym s-cart. Niestety dysponuje jedynie instrukcją obsługi od tv w języku angielskim. Wielu opisów musze się domyślać, możliwe że coś przeoczyłem.

W ustawieniach dvd musisz przelaczyc na wyjscie component( YPbPr) wtedy obraz powinien byc na lcd.pozdro

I tak robię, ale po odłączeniu kabla s-cart, obraz znika i wychodzi do przekazu telewizyjnego. W instrukcji tv telewizora, części poświęconej menu-konfiguracja, jest informacja że nie ma możliwości ustawienia kabla komponent z poziomu menu. Jest to dla mnie dość enigmatyczny zapis.
W tym momencie zaczynam sie zastanawiać czy oby porty komponent w tym tv nie sa atrapą. Proszę mi wybaczyć to stwierdzenie, ale dla mnie do tej pory jakikolwiek kabel służył do podłączenia urządzeń uzyskując określony efekt, zaś w przypadku kabla 3RCA-3RCA ma on dla mnie bardziej charakter filtra.

zapytam może inaczej, czy ktoś instalował do tego tv kino domowe przez component i uzyskał oczekiwany efekt.

pozdrawiam
 

sergiej7

New member
widze ze mamy podobne watpliwosc. Ja bynajmniej nie zauwazylem zadnej roznicy miedzy podlaczeniem euro-euro a tym kablem+component. Nadmieniam, iz component nie jest wysokiej jakosci (prolink exclusive)- moze to ma znaczenie? W kazdym badz razie jakosc dvd na pionku 436 z 4m jest rewelacyjna i czekam tylko na pierwsze odtwarzacze hd dvd- wtedy kupie je na pewno z hdmi i na kablu nie bede juz oszczedzal.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
podlacz przewodem component dvd z telwizorem panasonica. nie potrzeba podlaczac zadnego scarta dodatkowo!
sa 3 kolory wtyczek component/ czerowna, zielona, niebieska, podlacz je odpowiednio na wyjsciu component w dvd z wejsciem component tv LCD.
w menu dvd ustaw sygnal video na component, oraz progressive scan na on

w tv LCD rowniez ustaw sygnal video na component, oraz progressicve scan.

musi dzialac!
pozdarwiam
 

sergiej7

New member
nieprawda- u mnie jak byk stoi w instrukcji, ze musi byc jeszcze dodatkowy kabel. Co nie wyklucza sytuacji, ze w przypadku niektorych sprzetow byc moze wystarcza sam component. Ustawienia tez nic nie daja.
 

helper

New member
drosophilia ma rację,

jeśli łączysz urządzenia przez komponent, to nie potrzebujesz dodatkowo kabla scart.
w menu telewizora znajdź nr wejścia, które obsługuje component i przełącz na nie; w kinie znajdź w menu wyjście sygnału component i włącz, włącz również progressive scan.
 

jaca23

New member
Połączenie component w żadnym wypadku nie wymaga scart. Jestem pewien że w instrukcji jest mowa że musi być kabel scart ale w innym sensie - odtwarzacze dvd standardowo mają ustawiony sygnal scart, więc dlatego pewnie jest wymagany na początku. Sam jak kupiłem nowy sprzet podłączyłem od razu componentem i nie było sygnału. W końcu podłączyłem scartem, sygnal byl i w menu DVD w dziale Video zmienilem Signal Output (pewnie tez bedziesz mial podobnie) ze scart na component - no i jak masz telewizorek LCD to ustaw tez właśnie progressive scan. Po tym możesz już odłączyć scart bo nie jest już używany - tylko jak w menu zmienisz z powrotem z componnent na scart i nie bedzie już kabla scart to obraz Ci zniknie. Obraz taki to już bajka - wcześniej miałem starsze dvd i miałem scart - powiem Wam że scart przy componencie sie chowa. Pozdrawiam
 

karaznie

New member
sergiej7 napisał:
widze ze mamy podobne watpliwosc. Ja bynajmniej nie zauwazylem zadnej roznicy miedzy podlaczeniem euro-euro a tym kablem+component.

Włącz progressive scan. Jeśli masz ekran HD Ready to zobaczysz różnicę.

korby
 

sergiej7

New member
Bije sie w piers- mieliscie racje- nie potrzeba innego kabla. W instrukcji jest mowa o scarcie do przesylania fonii, natomiast gdy mam optyczny to jest juz zupelnie nipotrzebny. Zastosowalem sie do waszych instrukcji i wszystko dziala. Wielkie dzieki.
 
Do góry