Mętlik z matrycami

mszkarad

New member
Pomozcie jesli mozecie. Ilu tak naprawde jest producentow matryc dla LCD. Kto to taki czy NEC jest producentem itp. Chpodzi mi glownie o dzialke telewizorow pod HD.
 

dnc

Moderator
VIP
Producenci

W tego co mi wiadomo producentami matryc LCD są:

LG/Philips (będzie fabryka w Kobierzycach)
Samsung/Sony
Sharp
JVC (nie wiem na 100%)

Wiem o tych producetach na pewno. Na pewno jest ich niewielu. 6-7 na całym świecie. Nie wiem czy NEC produkuje matryce LCD. Na pewno produkuje dla siebie matryce PDP tak jak Pioneer.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jest wiele różnych firm wytwarzających panele do telewizorów LCD. Obecnie jest pięciu głównych graczy: Samsung/S-LCD, LG.Philips LCD (obie firmy koreańskie), Sharp (Japonia), CMO i AUO (Chiny). W 2004r. firma Sharp wytwarzając ponad 3mln sztuk była największym producentem matryc, za Japończykami utworzył się peleton z reszty firm, każda z nich wyprodukowała ponad 2mln sztuk. W roku 2005 stawka zrównała się, walka o palmę pierwszeństwa najprawdopodobniej odbyła się pomiędzy Samsung’iem a LG.Philips, obydwie firmy planowały produkcję na poziomie ok. 5,5 mln a zaraz za nimi Sharp i CMO z ponad pięcioma milionami sztuk. Jedynie AUO nie zwiększyło aż tak znacząco produkcji jak konkurencja.
 

mszkarad

New member
ar2 napisał:
Jest wiele różnych firm wytwarzających panele do telewizorów LCD. Obecnie jest pięciu głównych graczy: Samsung/S-LCD, LG.Philips LCD (obie firmy koreańskie), Sharp (Japonia), CMO i AUO (Chiny). W 2004r. firma Sharp wytwarzając ponad 3mln sztuk była największym producentem matryc, za Japończykami utworzył się peleton z reszty firm, każda z nich wyprodukowała ponad 2mln sztuk. W roku 2005 stawka zrównała się, walka o palmę pierwszeństwa najprawdopodobniej odbyła się pomiędzy Samsung’iem a LG.Philips, obydwie firmy planowały produkcję na poziomie ok. 5,5 mln a zaraz za nimi Sharp i CMO z ponad pięcioma milionami sztuk. Jedynie AUO nie zwiększyło aż tak znacząco produkcji jak konkurencja.


Mówiono mi, że Fujitsu Siemens. Mniejsza z tym. Co do matryc to czyje mają Panasonic JVC Thomson????
 

Szemot

New member
Tu możesz poczytać o matrycach jeśli chcesz http://www.mva.pl/ (na samym dole po lewej stronie) Nie ma tam niestety napisane jakie firmy korzystająz tych matryc bo sam ciekaw jestem czyje matryce ma np Eizo, Dell czy Apple ale czesto po samych parametrach monitora można zobaczyć czyja to matryca.
 
Do góry