jaka karta do TV LCD ???

Razgriz

New member
Witam. Zamierzam kupić w przyszłości telewizor - 26" (do zwykłej kablówki, może w przyszłości Xboxa360 i w dużej mierze też do PC). Wiem, że najlepiej gra JVC (S60), ale Samsungi lepiej chodzą z PC, a ponieważ bardzo zależy mi na tym, zdecyduje się raczej na LE26R51B

W związku z tym mam pytanie - jak lepiej łączyć komputer z TV ? Czy kupić kartę, która ma wejścia video [tv-out], DVI i D-Sub, czy dołożyć parę groszy więcej i zaopatrzeć się już w kartę w dwoma wejsciami DVI (monitor podłączam po DVI). Czy DVI oferuje lepszą jakość niż D-sub (i czy wyjście PC w TV Samsunga to DVI, czy jakieś inne) ?

Zastanawiałem się nad:
Karta z D-sub i 1xDVI
Karta z 2xDVI

I na której będę mógł lepiej odtwarzać filmy (bez zawieszeń)

Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jeżeli jesteś w trakcie wybierania telewizora i karty graficznej, to nie musisz od razu skreślać z listy S60, jeżeli będziesz chciał połączyć go cyfrowo DVI-HDMI to obraz z pc będzie ok. problemy są z kartami ATI

Czy DVI oferuje lepszą jakość niż D-sub (i czy wyjście PC w TV Samsunga to DVI, czy jakieś inne) ?


tak

Pozdrawiam
 

Szemot

New member
AR2 dobrze odpowiedział, że leprzy bedzie DVI ale nie tylko dlatego, że oferuje lepszą jakoś obrazu ale też dlatego, że wszystko (rozdzielczość) jest automatycznie dostrajane. Jeśłi np podłaczysz pod D-SUB monitor panoramiczny to wyświetli kwadratową rozdzielczośc którą będziesz mógł zmienić a na DVI zmieni ją sam na najbardziej optymalną. Optymalizuje też kolory itp. Dlatego lepiej kartę z dwoma DVI. Niestety karta która podałes jako druga się nie wyświetla. Napsiane, że nie ma takiego produktu.

Sama karta niestety nie zrobi płynnego obrazu. Te które chcesz mają wspomaganie HDTV (czyli odciążają procesor) który niestety nadal ma największe znaczenie. Do płynnego odtwarzania Filmów HD 1080p wg koncernu Microsoft potrzebny jest procesor Intel 3Ghz bąz z tego co widze u brata o wiele tanmszy AMD Athlon 3000+ (ona ma 1,8Ghz) ale wydajnościowo to to samo. Wazna też jest aplikacja. U mnie filmy w 720p na Athlonie 1800 (1,47Ghz) chodza płynnie ale już filmy w 1080i skaczą. Aby płynnie ogladac musze uzywac aplikacji której wielce nie lubię ale sprawia, że filmy chodza płynnie a mianowicie VCL Media Player
 
Do góry