Połączenie dvd z ampli?

efilo

New member
Loewe Aventos 3981 czy Thomson 32WB842S?

Jakim kablem połączyć amplituner z dvd (denon AVR2106 i dvd 1920)?

Szukałam info na ten temat w postach, ale niestety nawet nie wiem czego szukać i jak ktoś pisze o rgb componentach i euro to nawet nie wiem o czym czytam i czy w ogóle czytam o tym czego szukam. :oops:

Podobno jakiś coax albo światłowód, tak? Czy ktoś się orientuje czy takie kable są w komplecie ze sprzętem czy trzeba się w nie zaopatrzyć oddzielnie? (Będę miała możliwość sprawdzenia sprzętu w domu po dostawie, ale muszę je potrafić podłączyć, a przede wszystkim mieć czym)

Pomóżcie, pliiizz :cry:
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Przewód coaxialny i optyczny służą tylko i wyłącznie do przesyłania sygnału audio z DVD do Ampl. Dzieki nim uzyskasz w kinie domowym dzwięk przestrzenny Dolby Digital jak i DTS (zarówno 5.1 jak i 6.1). , musisz oczywiście mieć zestaw kolumn 5.1 . Możesz zakupić obojetnie który z tych przewodów, oba dobrze spełnią swoją rolę. Raczej nie dostaniesz ich w komplecie ze sprzetem (chyba, że sprzedawca dorzuci je jako gratis).
Napisz pod jaki Tv (projektor) chcesz ten sprzet podłaczyć, to wtedy bedzie mozna doradzic odpowiedni rodzaj połączenia.
DVD posiada wyjście HDMI (najlepsze obecnie połączenie w kinie domowym- cyfrowe połaczenie do przesyłania sygnału wysokiej rozdzielczości) oraz component (analogowe połaczenie do przesyłania sygnału wysokiej rozdzielczości).
 

efilo

New member
Dzięki wielkie :)
Jestem uratowana!
Na pewno nie ma znaczenia jakim kablem to zepnę? Są jakieś preferencje co do firmy?
Oczywiście do kompletu będą kolumny 5.1

Jeśli chodzi o połączenie z ekranem to jestem mądrzejsza. Musiałam wcześniej rozeznać temat ze względu na wpuszczanie podczas remontu kabli w ścianę. Do TV (LCD Samsunga LE32M61B, którego tak na marginesie jeszcze nie mam) leci zarówno HDMI jak i pełne Euro. Do projektora leci HDMI (chociaż aktualny ma wejście DVI - ale tu mam przejściówkę). Dobrze?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
optyczny czy koaksjalny, nie uslyszysz roznicy w jakosci dzwieku (no chyba ze masz jakies super kolumny high-end za grube pieniadze). Kupisz spokojnie taki przewodzik za kilkadziesiat zł na allegro ( ja osobiście uzywam optycznego). DVD podłacz bezposrednio pod tv Samsunga przewodem HDMI ( tak samo mozesz zrobic z podłaczeniem pod projektor używając przejsciówki dvi). Szkoda ze ampl. nie posiada gniazda wejsciowego ani wyjsciowego HDMI, nie trzeba byloby wtedy przelaczać przewodu HDMI pomiedzy ampl. a TV LCd czy projektorem,
Mozesz jeszcze połączyć componentem DVD z TV LCD lub z projektorem, wowczas nie bedziez musiala przekladac przewodu HDMI.
Pozdrawiam.
 

efilo

New member
No niestety dwa wyjścia DVI/HDMI ma dopiero model 2910, a na niego nie mam kasy.

Zawsze TV mogę podłączyć przez component w kablu Euro, tak? Czy trzeba do tego inny kabel?

Dzięki za rady
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Nie.
Component podłącz poprzez przewod component ( 3 czincze: zielony, niebieski i czerwony-z obu stron przewodu takie same koncowki), dzieki temu bedziesz mogla przeslac sygnal HD (wysokiej rozdzielczosci) oraz zwykly sygnal z progresywnym skanowaniem. Nie kupuj przewodu euro, tylko component oraz HDMI.
musisz tey wiedziec, ze jak juz wszystko polaczysz to trzeba bedzie poustawiac troche w opcjach dvd jak i TV LCd i projektora.
 

efilo

New member
Niestety. Do TV idą tylko dwa przewody - HDMI i pełne Euro. Dodam że w ścianie. Jestem właśnie po remoncie - musiałabym rąbać od nowa ściany. A to jak na razie nie wchodzi w grę.

Stąd moje pytanie - czy da się sygnał puścić przez Euro?
 

efilo

New member
Co do projektora - nie posiadam ale juz się zdecydowałam - AE-700. Ten którego teraz mogę używać to projektor "pracowy" i ma wyjście DVI.

Tak - też puściłam kable do projektora (w ścianie i suficie :? ) -HDMI 10m.

Co do Euro - rozumiem że RGB to nie to samo co component (widziałam już wcześniej te testy). LCD jednakże będzie mi służyć tylko do TV. Nie wiem czy kiedykolwiek HD. Może przeboleje jakoś tą moją pomyłkę, a jak nie - czeka mnie kucie :evil:
 

tuptus55

New member
drosophilia napisał:
da się, jednak jeśli podłączysz poprzez Euro, nawet pelne, to w ten sposob nie przeslesz sygnalu HD do telewizora.
Da się puścić komponent przez złącze euro o ile w TV i w źródle sygnału da się ustawić sygnał komponent na pinach RGB.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Elfio: szybciej sie dogadamy na gg, moj nr 2193400, jestem dostepny w pracy od 9 do 14, (nie zawsze, praca nie pozwala), ewentulnie, po 15. 30, jestem w domu, pisz, jak juz takie pilne to. podam na gg nr komorki.
 

efilo

New member
Re: gdzie kupić w trójmieście ?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Temat dla mnie ważny a inaczej niż pytając pewnie bym się nie dowiedziała.
Co do podłączenia componentu na pinach RGB to pewnie jakiś wątek na forum znajdę więc nie chcę zanudzać.

Ale mam jeszcze jedną wpadkę - w podłodze rozprowadziłam kable głośnikowe. (We wstępnej wersji miały iść w ścianach w peszlu, ale jak panowie spróbowali cokolwiek wykuć to okazało się to mission imposible - taki beton.) Do każdego głośnika jeden kabel. I tu zaczyna się problem - do subwoofera również. A teraz dopiero (że też kurcze tego nie sprawdziłam) okazuje się, że do subwoofera są specjalne kabelki na dodatek ze specjalną końcówką RCA. Czy jest szansa żeby do kabla głośnikowego dołożyć cinche i żeby to chodziło poprawnie? Szkoda mi zostawić na darmo zlane 100 zeta w podłodze. Ale gdyby miało to wpłynąć negatywnie na suba za 1,5 kafla to się nie będę zastanawiać tylko go przestawie i zakupię dodatkowy dedykowany kabelek.

Drosophilia - jesteś aniołem. :D Nie chcę Ci głowy zawracać na gg w pracy (sama dzisiaj nie jestem i on line raczej z doskoku przez BlueC). Jak będziesz mógł to tu zajrzysz, prawda? Raz jeszcze dzięki za wszystko.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Ten "specjalny" przewód łączący sub'a z amplitunerem to zwykły przewód monofoniczny chinch ( po jednej końcowce chinch ze stron), przerabiając przewód puszczony w podłodze powinno dać pozytywny efekt, niech Ci to zrobi jakis znajomy elektronik
Ale jakby cos nie dzialało to zakup ten przewodzik RCA (chinch), który nie jest jakis przecież specjalnie drogi. Pozdrawiam i zyczę super wrazen z ogladania filmów na duzym ekranie.

P. S. Zdaj relacje czy jesteś zadowolona z tego projektora Panasonica z jakości obrazu. Sam się zanosze w niedalekiej przyszłości na zamiane obecnie używanego Epsona na tegoż Panasonica.
 

efilo

New member
Pt-ae900

Hmmm... mam już w domku 9-setke. Dam znać jak tylko właściwie ją podłączymy. Na razie tylko była pierwsza próba. Ależ to jest gigant. Olbrzymi obraz. Co do jakości jeszcze nie moge nic powiedzieć.
 
Do góry