Jak połączyć Plazmę Pionieer 436 XD z PC karta graficzna GF

libero5

New member
Jak połączyć Plazmę Pionieer 436 XD z PC karta graficzna GF PX 6600 GT TDH Leadtek.
I oczywiście przewód HDMI – HDY.
Jeżeli tylko mam załączony kabel do PC to system startuje, ale monitor nie. Wygląda jak by sygnał był przekazywany na plazmę, ale tam go nie mogę znaleźć.
Co robić?
Może trzeba dodatkowa zmienić ustawienia w plaznie, próbowałem również przesyłać prze program TV TOOL tylko starsza wersja, ale też kicha.
Będzie wdzięczny za pomoc, bo jestem zdesperowany. Sprzęt jest a nie mogę podłączyć
Z góry dzięki Marek
 

tuptus55

New member
Hmm. Podłaczałem Pioneera 506XDE pod blaszaka z kartą GeForfrce 6600 GT i działała. Nie wiem co ci poradzić. Podłącz pod wejście z przodu odbiornika (to za klapką) przełącz sygnał na to wejście. Czy jest sygnał?
Jak jest karta pracuje prawidłowo. Podłącz kabel DVI-HDMI pod wejście z tyłu odbiornika mediów. Wybierz to wejście czy jest sygnał?
Najpierw wpodłacz HDMI-DVI, potem włącz pioneera, wybierz to wejście, potem włącz komputer. Czy masz obraz na ekranie?
 

libero5

New member
Tylko w jaki sposób w momecie uruchomienia filmu na PC przekazujesz na plazmę czy jest do tego program?
Czy kablem HDMI jest tesz przesyłany dzięk czy musze mieć dodatkowe czincze?
Możesz podać mi skeypa albo gg bo mam jeszcze kilka pytań?
 

tuptus55

New member
A teraz wiem. Do Pioneera podłaczałem na dwa sposoby. Pierwszy przez wejście 3 (od przodu odbiornika) po kablu VGA. Obraz niezły. Drugi sposób to podłaczenie przez HDMI. Z komputera sygnał wyprowadziłem kablem DVI-HDMI i podałem go na wejście HDMI. początkowo sygnał był taki sam. Użyłem programu Power Strip aby ustawić rozdzielczość 10920x1080. Obraz wydawał się najlepszy.
Ale może to autosugestia. Ale z drugiej strony użytkownik potwierdził, że gra lepiej.
 

libero5

New member
Ciągle nie odpowiedziałes mi na pytanie w w jaki sposób w momecie uruchomienia filmu na PC przekazujesz obraz na plazmę
 

tuptus55

New member
YYYY nie rozumiem.
Traktowałem plazmę jak monitor komputerowy.
Jeśli mogę wyświetlić film na monitorze to wyświetlę go na plaźmie.
Nie bardzo rozumiem twoje pytanie.
Czy zobaczyłeś pulpit komputera na Pioneerze?
 

libero5

New member
„Traktowałem plazmę jak monitor komputerowy”.
To monitora nie masz podłączonego tylko plazmę?
Ja mam podłączone dwa odbiorniki plazma i monitor przy uruchomieniu komputera prawidło startuje monitor i masz obraz na monitorze co musisz zrobić aby obraz przekazać na plazmę, to nie jest karta graficzna radeon która sygnał przekazuje na oby dwa odbiorniki jednocześnie.
Pyzatym komputer i telewizor mam oddalone od ciebie(są w różnych pokojach) musze film zastartować na monitorze i jednym przyciskiem przekazać na plazmę.
Proszę jeszcze o odpowiedz w sprawie sygnału audio czy do połączenia z plazma musi być dodatkowy kabel czy sygnał idzie przez HDMI
 

dnc

Moderator
VIP
Zastanawiam się nad tym samym. Chce kupic sobie TV i podpiąć go pod kompa. Mam krate graficzną, ale GEForce 6800. A chwili obecnej mam ustawiony tak obraz, że na monitorze LCD mam obraz pulpitu z ikonkami, a na Tv CRT mam obraz programu DVB-S - z satelity. Zastanawia mnie jedno. Dlaczego przy starcie kompa, nie masz obrazu? W zasadzie powinien być od momentu właczenia! ja tak mam, ze widze rozruch kompa i na TV i na LCD. Potem wskakuje mi Windows i ustawienia dopasowane są do tego jaką mam konfigurację w systemie. Może coś niedobrze jest skonfigurowane na karcie graf? Jesli uda Ci się to dopracowac daj znać, jak!
 

Cezarh

New member
Hej,

Moze po prostu musisz skonfigurowac swoja karte graficzne:
- wlasciwosci (z pulpitu), zakladka GeForce, ustawienia ekranu nView... tam masz wykrywanie urzadzen (w tym przypadku monitor i plazma)... potem juz tylko wybor sposobu wyswietlania, ktory z odbiornikow ma byc podstawowy, klonowanie obrazu, "duza powierzchnia robocza" na obu monitorach jednoczesnie itp...

Pozdrawiam / Cezarh
 

tuptus55

New member
Karty GF także umożliwiają wyświetlanie na dwóch ekranach ustawia się to NVIDIA nView Desktop Manager (sterowniki nVidia ForceWare 78.05) i w zakładce pulpity ustawiasz co ma być na konkretnym wyjściu. Aplikacje do odtwarzania konfigurujesz aby leciało na cały ekran na drugim pulpicie.
Jak chcesz odpowiedzi to musisz podawać co z czym jak masz podłączone bo dopiero w czwartym poście podałeś, że masz i monitor i TV podłaczone ale nadal nie podałeś jakim złaczem jest podłaczony monitor, a jakim TV. Czy ja jestem jasnowidz?
Podaj jakie masz sterowniki do karty?
 

libero5

New member
Sterownika do karty fabryczne są zainstalowane te które otrzymałem z karta(fabyczne)
Monitor jest połączony na analogu
Plazma na HDMI-- DVI
 

Cezarh

New member
Standard dźwięku w Blu-ray i HD-DVD

Hej,

Sproboj jak radzimy z tuptus'em55, mozliwe ze plazma nie jest "aktywna" w sterowniku nVidii...

Pozdrawiam / Cezarh
 

libero5

New member
Wielkie dzięki raptus już zrobiłem malutki kroczek w tym aby cieszyć oczy filmami w HDTV
Karta bez problemu wykryła drugi ekran jest pod nazwą PDP—R06
W zakładce Ekran envvidia
-ustawienia ekranu, ustawiłem klon.
I w końcu obraz jest na plażmie i na monitorze
Ale oczywiście dalej walczę
--czy jest możliwość oglądania filmu na plazmie i w tym samym czasie korzystać z PC
Ja oglądam a dzieci grają
--Dalej brak Audio czy musi być dodatkowy kabel łaczący PC z plazmą do dźwięku sygnał dźwiękowy nie idzie po HDMI a jeżeli tak to jaki jest najlepszy.

Mam kilka demo
http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/content_provider/film/contentshowcase.aspx
Jakoś nie jest zła ale sadze że powinna być lepsza na HDTV
Wcześniej wspominałeś o programie Power Strip
Mam już 3,56 jest trudny w obsłudze i na do datek po angielsku 
Czy możesz mnie pokierować co powinienem zrobić w ty programie aby polepszyć jakość

Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki
 

tuptus55

New member
libero5 napisał:
-ustawienia ekranu, ustawiłem klon.
Jak ustawisz nie klon tylko drugi pulpit. Ale tu jest utrudnienie. W aplikacji do odtwarzania filmów trzeba ustawić gdzie ma wyświetlać. Wtedy na PDP będzie co innego niż na monitorze.

libero5 napisał:
--czy jest możliwość oglądania filmu na plazmie i w tym samym czasie korzystać z PC
Ja oglądam a dzieci grają
Tak w sposób opisany powyżej. Ale musisz mieć bardzo mocną maszynę. Bo HDTV potrafi zająć 100% dla Celerona 2.GHz, a sa też gry, które dostają czkawki na processorze 3.GHz i GF6800GT. Za mało precyzyjne pytanie to i mało precyzyjna odpowiedź. Poza tym w grze nie będzie dźwięku. No chyba, że lubisz oglądać film bez dźwięku. Ewentualnie wstawisz do komputera druga kartę ale nie podejmuję się tego na odległość skonfigurować.
libero5 napisał:
--Dalej brak Audio czy musi być dodatkowy kabel łaczący PC z plazmą do dźwięku sygnał dźwiękowy nie idzie po HDMI a jeżeli tak to jaki jest najlepszy.
Dla kabla HDMI-HDMI nie potrzeba dodatkowego połaczenia dźwiękowego. Ale ty masz DVI-HDMI i dodatkowe połaczenie dźwięku trzeba pociągnąć z komputera (z wyjścia karty dźwiękowej) do PDP lub amplitunera jeśli posiadasz. Bo w złączu DVI nie ma sygnału dźwiękowego. Potrzebny będzie kabel mały jack stereo-SCART. W komputerze podłączasz w miejsce gdzie jest niormalnie głośnik podłaczany lub słuchawki. W PDP podłączasz pod SCART INPUT 3. HDMI też do wejścia INPUT 3.
 

libero5

New member
Co do dźwięku to rozumiem, że musze kupić przewód na mały jack stereo-SCART do kompa, podwójny czincz do PDP . Ponieważ w PDP mam wejście imput L AUDIO R
Popraw mnie jak się mylę.
I jeszcze z jednym nie daje rady.
W Momocie uruchamiania komputera system startuje pokazuje się napis Windows XP standartowo. Ale u mnie po pewnym czasie obraz znika na monitorze, jak ma wejść pulpit.
Dzieje się tylko wtedy kiedy mam podłączoną plazmę przez HDMI-DVI.
Jak tylko odłączę PDP od PC to wszystko jest oki system startuje, wtedy ja podłączam plazmę i mogę korzystać z niej bez problemu?
W ustawieniach na karcie mam monitor jako pierwszy a plazma drugi.
Sądzę że sygnał przez DVI jest silniejszy od analogowego do monitora i tu problem
Co można z tym zrobić
 

libero5

New member
Problem wraca jak bumerang. Ponieważ nadal nie mogę podłączyć.
Poświęciłem temu już sporo czasu i jednym słowem do dupy.
Zajmował się tym problemem również specjalista człowiek, który siedzi w elektronice.
Krata graficzna widzi plazmę w ustawieniach, ale na tym się kończy obrazu brak.
Zmieniałem nawet kartę graficzna na Radeona i to samo.
Jedyny wniosek, jaki mi się nasuwa to czy aby przewód, który kupiłem w firmie http://www.snazio.pl/
nie jest fabrycznie wadliwy, czy ktoś się z czymś takim spotkał.
A jeszcze ciekawostka po analogu oczywiście obraz jest na plażmie, ale czarno biały i oczywiście nie ta jakość
Jeżeli jest ktoś z Krakowa, który ma troszeczkę czasu to zapraszam(bo ja już mam powolutku dosyć oglądania tej wspaniałej technologii L)
oczywiście się zrewanżuję.
A może jakieś sugestie
 

tuptus55

New member
Co do uszkodzonego kabla od nowości to raz tak miałem.
Co do Twoich problemów aby oglądać jeden obraz na monitorze, a inny na PDP to jest to naprawdę trudne.
Mnie to za pierwszym razem, dojście co i gdzie w komputerze i na ekranach ustawić, zajęło ponad tydzień.
 

tuptus55

New member
libero5 napisał:
Co do dźwięku to rozumiem, że musze kupić przewód na mały jack stereo-SCART do kompa, podwójny czincz do PDP .
Tak
libero5 napisał:
I jeszcze z jednym nie daje rady.
W Momocie uruchamiania komputera system startuje pokazuje się napis Windows XP standartowo. Ale u mnie po pewnym czasie obraz znika na monitorze, jak ma wejść pulpit.
Dzieje się tak dlatego, że masz ustawioną taką rozdzielczość, której nie obsługuje twój monitor. Jak odłączysz PDP to komputer ustawia taką, którą monitor obsługuje. Podczas startu komputera karta grafiki sprawdza co ma podłaczone do gniazd i podaje lepszy sygnał na DVI o rozdzielczości nie obsługiwanej przez monitor.
libero5 napisał:
Dzieje się tylko wtedy kiedy mam podłączoną plazmę przez HDMI-DVI.
Jak tylko odłączę PDP od PC to wszystko jest oki system startuje, wtedy ja podłączam plazmę i mogę korzystać z niej bez problemu?
Tak ale masz na PDP rozdzielczość i częstotliwość obsługiwaną przez monitor, a PDP sobie z niższą radzi bez problemu
libero5 napisał:
W ustawieniach na karcie mam monitor jako pierwszy a plazma drugi.
Sądzę że sygnał przez DVI jest silniejszy od analogowego do monitora i tu problem
Co można z tym zrobić
Ustaw NIE KLON tylko dwa ekrany. Wtedy dla każdego ekranu będziesz mógł zdefiniować rozdzielczość i częstotliwość. Co więcej na ekranie monitora będziesz startował odtwarzacz filmów, który wyświetli film na PDP, anie na monitorze.
 
Do góry