Pioneer 436XDE -problem z geometrią i nie tylko.

kobrin

New member
Witam wszystkich zainteresowanych.

Od ponad miesiaca jestem posiadaczem PIONEER'a PDP-436XDE, od początku użytkowania ustawiony jest zgodnie z zaleceniami z tego forum! Ostatnio znalazłem trochę wolnego czasu i przy pomocy testowo-kalibracyjnej płytki z listopadowego Audio przetestowałem w/w plazmę, pracuje ona z DVD DENON 1920, Amplituner DENON 3806, połączone jest to przez HDMI w kolejności DVD daje 720p do Amplitunera i dalej do plazmy. Mam nadzieję, że DVD skalibrowałem poprawnie.

Na początku testu w części "Jasność i kontrast" zimny prysznic... okazało się, że w centralnej części ekranu jest jeden uszkodzony piksel -świeci na czewrwono!!! Trudno powiedzieć czy był od początku czy pojawił się w trakcie eksploatacji. I tu pierwsze pytanie, czy można coś z tym uszkodzonym pixelem zrobić? np. zgłosić reklamację, a moze jakieś ustawienia plazmy zmienić? Przyznam, że się "poirytowałem" i jeszcze mi nie przeszło!
Wracając do "Jasności i kontrastu" po niewielkiej kalibracji wszystko jest Ok!

W "Skale szarości i barw" też bez zastrzeżeń - wszystko zgodnie z oczekiwaniami .

Problem pojawił się w "Geometri obrazu" w planszy 16:9 - równomiernie, zauważalnie obcinane są krawędzie z góry i z dołu jak i z prawej i lewej strony ekranu. Efekt jest taki jak by był włączony "mały zoom" Podobnie też było w "Obcinanie obrazu ( pixel cropping)" przy planszy 16:9 strona lewa-prawa ekranu obcina na poziomie 17-18, natomiast góra dół na poziomie 15. Wrażenie jest też takie jak wcześniej czyli jak po włączeniu "małego zoomu". W ustawieniach plazmy można przesuwać cały obraz w poziomie i pionie, ale nie doszukałem się jak mozna zmienić gabaryty wyświetlanowego obrazu na mniejsze. I tu drugie pytanie, czy w 436XDE jest możliwoś korygowania geometri obrazu?

W kolejnym teście w "Rozdzielczości pionowej" pojawił się efekt tzw. silnej mory na końcu klina (dokładnie taki jak na zdjęciu z Audio 11.2005. str.23) - tak więc trzecie pytanie, czy można w/w wyświetlaną rozdzielczość w 436XDE korygować tak aby efekt mory zminimalizować?

Będę wdzięczny za wszelkie konstruktywne odpowiedzi lub podpowiedzi.

Na zakończenie -wszystkiego najlepszego w nowym roku 2006.

Pozdrawiam
kobrin
 
Do góry