Żółta plama na tv Samsung Slim "..308"

kobi-2-projekt

New member
Na wstępie chciałbym sie przywitać z wszystkimi użytkownikami forum; )
Mam problem, od kilku tygodni mam ten telewizor i kilka dni temu postawiłem obok niego wieżę i na telewizorze po tej samej stronie pojawiął się mała żółta plama. Domysliłem się, ze jest to od wieży i przestawiłem ją w inne miejsce i plama faktycznie troche zmalała ale nie chce zniknąć załkowicie. Co zrobić z tym fantem? Z góry dziękuje:)
Pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
Jesli masz plamy na kineskopie, to możesz zrobić dwie rzeczy. Zawieźć do serwisu niech rozmgnesuja kineskop, albo zostawić go na kilka godzin odłączonym od prądu. Zazwyczaj pomaga, jeśli nie to można mu posłać jakis sygnał raz jasny raz ciemny, np. biało czarne pasy przesuwające się po ekranie. Ja tak miałem, jak postawiłem sobie koło TV głosnik centralny. Siła elektromagnsów była tak duza, że pół ekranu miałem zabarwione na czerwono. Ale wyłaczenie z prądu pomogło.
 

bankroot

New member
dnc napisał:
Jesli masz plamy na kineskopie, to możesz zrobić dwie rzeczy. Zawieźć do serwisu niech rozmgnesuja kineskop, albo zostawić go na kilka godzin odłączonym od prądu. Zazwyczaj pomaga, jeśli nie to można mu posłać jakis sygnał raz jasny raz ciemny, np. biało czarne pasy przesuwające się po ekranie. Ja tak miałem, jak postawiłem sobie koło TV głosnik centralny. Siła elektromagnsów była tak duza, że pół ekranu miałem zabarwione na czerwono. Ale wyłaczenie z prądu pomogło.

nie trzeba czekać paru godzin a włączyć z włącznika po kilkunastu minutach (czas konieczny do ostygnięcia pozystora), zadziała wtedy pętla rozmagnesowująca, jeśli namagnesowanie jest silne, to może sie okazać, że konieczne jest rozmagnesowanie tzw. pętlą zewnętrzną
 
Do góry