Problem z componentem

staszek9

New member
Mam problem z componentem.Podłaczyłem odtwarzacz DVD przez component z tv Panasonic i pojawił sie brak głosu,zniekształcenia obrazu,brak kolorów.Podłączyłem wg. kolorów tj.czerwony,niebieski,zielony.SZUKAM PRZYCZYNY.
 

Zorro

New member
Plazma YAMAHA

>brak głosu

Nie wiem czy wiesz, ale kabel komponent służy tylko do przesyłu obrazu i żeby uzyskać dźwięk trzeba jeszcze jeden kabel typu chinch 2x2 audio. Ale pewnie o tym wiedziałeś, choć szukam przyczyny twoich problemów. Napisz ile zapłaciłeś za kabel, bo może to po prostu wina jakości.

Pozdrawiam


P.S. A jaki masz TV?
 

tuptus55

New member
LCD JVC LT-26A60 vs LG LX1/2 ??

1. Czy napewno podłaczyłeś wyjście komponet z wejściem komponent? (w jednym urządzeniu może być RGB. Wygląda tak samo a nie współpracuje z komponentem)
2. Nie patrz na kolory gniazd tylko na opisy komponent to Y Cb/Pb Cr/Pr. Y z ygrekiem, Cb z Cb, Cr z Cr. Jak podłaczysz Y ze sobą to powinieneś mieć obraz czarno-biały ale stabilny jak nie jest wymień kabel.
3. W TV lub DVD ustaw wejście/wyjście na komponet. Niektóre sprzęty mają możliwość ustawienia co ma być (komponent czy RGB)
 

staszek9

New member
Dzięki za radę.Problem tkwił w ustawieniach odtwarzacza,teraz jest O.K.W ustawieniach mam Y/CB/CR oraz Y/PB/PR jaka jest między nimi róznica i czy ma wpływ na jakość obrazu.Którą wybrać opcję.
Nie znam się na tym za bardzo.
 
Do góry