Odtwarzanie na Stacjonarnym DVD

xroma

New member
Witam !

Szukałem , szukałem i.... nie znalazłem :( ( być może źle szukałem - wybaczcie )
Chodzi mi konkretnie o możliwość odtwarzania materiałów ( filmy reklamówki - COKOLWIEK na odtwarzaczu stacjonarnym w wysokiej rozdzielczosci)
Posiadam zestaw : LCD Samsung LE32R51B z kinem Samsung HT-TP 75 połączone ze sobą kablem HDMI ......
Niestety nie miałem jeszcze możliwości przetestowania w/w sprzętu :( Czy ktoś mogłby mi doradzić co i jak zrobić , gdzie zdobyć materiał w HD tak aby móc to odtworzyc ? Dodam , że na testy za pomocą PC szans nie mam ( za słaby sprzęt ) Być może można gdzieś kupić płyty HDTV nadające się na kino domowe a nie na PC ? Trace juz nadzieje na testy w najbliższym czasie :(
Z góry dzięki za odpowiedzi
 

gmeru

Banned
xroma napisał:
Witam !

Szukałem , szukałem i.... nie znalazłem :( ( być może źle szukałem - wybaczcie )
Chodzi mi konkretnie o możliwość odtwarzania materiałów ( filmy reklamówki - COKOLWIEK na odtwarzaczu stacjonarnym w wysokiej rozdzielczosci)
Posiadam zestaw : LCD Samsung LE32R51B z kinem Samsung HT-TP 75 połączone ze sobą kablem HDMI ......
Niestety nie miałem jeszcze możliwości przetestowania w/w sprzętu :( Czy ktoś mogłby mi doradzić co i jak zrobić , gdzie zdobyć materiał w HD tak aby móc to odtworzyc ? Dodam , że na testy za pomocą PC szans nie mam ( za słaby sprzęt ) Być może można gdzieś kupić płyty HDTV nadające się na kino domowe a nie na PC ? Trace juz nadzieje na testy w najbliższym czasie :(
Z góry dzięki za odpowiedzi

Do odtwarzania filmow HD potrzebujesz albo PC albo specjalnego odtwarzacza stacjonarnego HD typu LinkTheater Buffalo, Snazio itp. (jak to zabrzmialo ;-)
Nie da rady odtworzyc materialu HD na zwyklym stacjonarnym DVD.
Sorry no bunus :( nie pomoze nawet HDMI ;/
Wszystkie plyty HD nadaja sie na kino domowe a nie na PC(no na PC tez) tylko trzeba miec takie kino domowe ;-)
 

xroma

New member
Zaraz , zaraz ----- ?? ---- to moje kino nie może ??? LOL to ja już nic nie kumam
http://www.samsung.com/pl/products/hometheatersystems/hometheatersystems/ht_tp75.asp to jest opis mojego kina , jeśli to tego nie potrafi to zaraz ląduje za oknem :(

CYTAT Z INSTRUKCJI :
•• Nie musisz wykonywać oddzielnych ustawień, ponieważ system kina domowego i telewizor będą się
automatycznie ustawiały do optymalnej rozdzielczości i formatu ekranu, jeżeli będą podłączone za
pomocą HDMI. (Jeżeli telewizor jest typu HDTV lub posiada gniazda wejściowe HDMI, rozdzielczość
jest automatycznie konwertowana do rozdzielczości 1080i (jeżeli telewizor taką oferuje). KONIEC CYTATU

Nic juz nie rozumiem - moja filozofia legła w gruzach :(
 

gmeru

Banned
xroma napisał:
Zaraz , zaraz ----- ?? ---- to moje kino nie może ??? LOL to ja już nic nie kumam
http://www.samsung.com/pl/products/hometheatersystems/hometheatersystems/ht_tp75.asp to jest opis mojego kina , jeśli to tego nie potrafi to zaraz ląduje za oknem :(

CYTAT Z INSTRUKCJI :
•• Nie musisz wykonywać oddzielnych ustawień, ponieważ system kina domowego i telewizor będą się
automatycznie ustawiały do optymalnej rozdzielczości i formatu ekranu, jeżeli będą podłączone za
pomocą HDMI. (Jeżeli telewizor jest typu HDTV lub posiada gniazda wejściowe HDMI, rozdzielczość
jest automatycznie konwertowana do rozdzielczości 1080i (jeżeli telewizor taką oferuje). KONIEC CYTATU

Nic juz nie rozumiem - moja filozofia legła w gruzach :(

No nie potrafi :roll: i prosze nie loduj za oknem bo bede mial do Siebie zal ; ) ) ) Nie jestes pierwszy i ostatni ktory tak mysli..po to jest takie forum jak to.

W instrukcji jest napisane poprawnie:
"rozdzielczość
jest automatycznie konwertowana do rozdzielczości 1080i "

[Pozwole sobie przytoczyc słowa jednego z uzytkowniko tego forum (http://hdtv.com.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=1541&start=60) pana dvd-r.pl. Mam nadzieje ze nie bedzie mi mial za zle ale ladnie to napisal:)] :

"film na DVD ma rozdzielczość 720x576 pixeli. Dotychczasowe DVD z analogowymi wyjściami do TV, miały problemy z wysłaniem i takiej rozdzielczości. Poziomo najczęściej do 480 linii. Dlatego wymyślono, żeby przesyłać sygnał cyfrowo np. kabelkiem HDMI do TV. Wtedy jest prawie pewne że cała informacja do TV dotrze. Poza tym ktoś jeszcze wpadł na pomysł, że skoro telewizorki umieją przyjść sygnał 1080i czy 720p możnaby im taki syganał posłać prosto z DVD. I dlatego mamy wiele odtwarzaczy DVD, które potrafią z rozdzielczości 720x576 zrobić 1920x1080i albo 1280x720p. Ale jest tzw. "upcalling" czyli najprościej pisząc działa to tak jakbyś zrobił aparatem z komórki zdjęcie 320x200 a potem na photoshopie powiększył do np. 2500x1500 i mówił, że masz aparat 2 Mpx."

Ty wlasnie posiadasz takie DVD ale nie odtworzysz na nim prawdziwego HDTV. Potrzebujesz tego: (znowu slowa pana dvd-r.pl):

"Teraz co do urządzeń typu Snazio, ShowCenter, Buffalo, Zensonic, Kiss (którego nie ma )

Są to urządzenia, które potrafią odtworzyć film, który został nagrany w rozdzielczości 1920x1080 czy 1280x720. Jako, że wiadomo iż obrazy ruchome o takiej rozdzielczości muszą być kompresowane, dlatego też stosuje się najczęściej kompresję MPG2, potem WMV-HD (Windows Media HD) potem DivxHD, Nero Digital, H-264 itd. ..... "

WIecej mozesz poczytac tutaj:
http://hdtv.com.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=1541&start=60

Pozdrawiam
 
Do góry