HDTV??????????

pawel0519

New member
Znalazlem taki opis:
"Będziecie musieli kupić nowy telewizor przystosowany do odbioru HDTV. Tylko niektóre telewizory HDTV posiadają wbudowane tunery. Tuner przekształca sygnał telewizyjny do postaci zrozumiałej dla odbiornika. Telewizory HDTV, niewyposażone w tuner, są określane mianem "Gotowe do odbioru HDTV" (HDTV Ready). Odbiornik HDTV bez tunera jest bezużyteczny."
Moje pytanie:
Czy rozdzlczosc 1366x768p odpawiada HDTV?Czy to jest tylk odbiornik HDTV READY.

chodzi mi o ten model philipsa
www.p4c.philips.com/files/3/32pf9966_37/32pf9966_37_pss_eng.pdf
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
sformułowanie uzyte w cytacie jest mało zrozumiałe.
Wszystkie LCD które posiadają 1366 rozdzielczość i wyposażone ą w złącza cyfrowe mają prawo używać napisu HD Ready.
Ten telewizor odbierać bedize telewizję HDTV - tak jak setki tysięcy innych kompensując sygnał do swoich potrzeb.
Cytat chyba dotyczył tunerów DVB - montowanych do nowych odbiorników. Tyle ,że w Polsce nie ma ustalonego standardu więc na razie są bezużteczne.
Twój telewizor bedzie odbierał HDTV
pozdrawiam
 

pawel0519

New member
Cytat ten wzialem ze strony http://www.tomshardware.pl/consumer/20040805/hdtv-02.html
i dalej mam watpliwości obecnie mieszkam w USA i tutaj wszystkie tv maja w opissie albo HDTV READY albo HDTV MONITOR.Jaka jest miedzy nimi różnica. Podobno odbiornik HDTV MONITOR zawiera tuner a hd ready nie posiada takiego.
Jezeli mam HDTV ready to co musze zrobic zeby odbieral mi faktycznie hdtv.Juz sam nie wiem o co tu chodzi.
 

TOmeKK

New member
Ten cytat to bzdury. Nadinterpetacja lub baaardzo dowolne tłumaczenie.

Rozumiem, ze mówisz po ang, ale nic się nie dowiesz w amerykańskim sklepie, typowe. Spróbuj u hindusów jeżeli mieszkasz w jakiejś metropolii, oni są ok.

Powiem ci to z naszego punktu widzenia.
Tuner - to to coś co odbiera
Monitor - to coś co wyświetla

telewizor - jest M+T

Na sprzęcie typu tuner (STB- set top box ) oznaczenie ma być HDTV - czyli telewizja wysokiej rozdzielczości.

Na TV ma być napis HD Ready - czyli gotowy do odebrania sygnału z urządzenia -linijka wyżej.
Żeby mozna było umieścić napis HD ready - Tv musi spełniać pewne wymogi - o których na forum było 100 razy.

Ten philips na pewno jest HD ready.
Na pewno jest to model na Stany i Japonię, bo ma tuner NTSC, żadnych scartów.

Jak go planujesz przywieźć tutaj, to rzeczywiście może to być tylko monitor!!! Tunery w eu są inne!!!

Jeżeli zamierzasz w Stanach go używać, są wbudowane w TV tunery do kablówki z modułem dostepu - oznaczenie będzie -Cable Card.
Jeżeli skorzystasz z Dish network to dostaniesz tuner - nawet teraz zaczynają z MPEG-4.

Ponieważ są lokalni nadawcy HDTV w 720p i 1080i, sprawdź kto jak nadaje i jakie masz dostępne stacje ogólnokrajowe. Lepszym wyborem będzie TV z rozdzielczością 1920x1080 ( full HD ), chociaż na tym philipsie odbierzesz obie.

W żadnym wypadku nie kupuj EDTV - extended definition - to taka forma pośrednia pomiędzy SD Standard Definition i HD -High Definition.

Jeżeli coś zamierzasz przywozić, to gry, filmy albo konsole.

Pozdr.
 

pawel0519

New member
Hmm
Na stronie best buy wszystkie telewiozory w opisie maja wyrazne przydzielone znaki HD READY albo HD built in (zawiera)
Dla porowania podaje strony JVC z HD Ready i Lg HD built in

JVC

http://www.bestbuy.com/site/olspage...CategoryId=pcmcat31800050028&id=1115364482411
Opis jest tam taki
HD-Ready: Fully capable of high-definition display when connected to an optional HDTV source (over-the-air, satellite or digital-cable set-top box). Conventional analog TV reception is provided via a built-in NTSC tuner.

LG 37"

http://www.bestbuy.com/site/olspage...CategoryId=pcmcat31800050028&id=1083714245937

Opis jest tam taki
Built-In HDTV Tuner: Add HD-capable antenna to receive over-the-air high-definition broadcasts, where available. Optional set-top box required for high-definition cable or satellite programming.

Ja to zroumialem ze "HD-Ready" odbierze high-definition ale tylko po podlaczeniu dodatkowego urzadzenia np:satelity a jak jest built in HDTV tuner to takze odbierze sygnal high definition ze zwyklej naziemnej anteny
Czy oto chodzi?
 

TOmeKK

New member
Napisałem ci jak jest tutaj, nie roztrzygając co jest z tym monitorem.

Z opisów z Best Buy wynika, że JVC jest hd ready i ma analogowy tuner (w amerykańskim systemie NTSC). Opis odpowiada polskiemu 32s60 chyba, tylko, ma korekcję gamma - ale to specyfika NTSC. Obudowa trochę inna. Ma HDMI, komponent.

LG też jest hd ready

Ma wbudowany tuner DVB-T do odbioru naziemnej TV w HD. Nie jest napisane, ale prawdopodobnie posiada analogowy również.
Ma DVI, 2x komponent.

Oba TV potrzebują zewnętrzne STB do satelity HD lub kablówki HD.

Tuner DVB-T tutaj zaczyna się od 50 euro, nie jest to droga impreza, ale zwróć uwagę, że na tym wbudowanym odbierzesz tylko FTA (darmowe, niekodowane), jakikolwiek serwis płatny jeżeli istnieje lokalnie, to potrzeba zewnętrzny STB do OTA (over-the-air) lub do kablówki, lub poszukaj tv z cable card jak pisałem- wtedy do kablówki nie potrzeba osobnej skrzynki.

Warto mieć wszystkie opcje, ale dobry rozwiązaniem wydaje sie być zewnętrzny STB z tunerem satelitarnym i naziemnym+ dysk twardy.

Zacznij od tego kto nadaje, jak, i ile kosztuje.

Ostatnia rzecz - jeden jest 32 a drugi 37 cali - to kolosalna różnica, i może być zaletą lub wadą w zależności od zastosowania.

Pozdr.
 

janunio

New member
Bez reklam
Panowie czy już wytrzepaliście dywaniki i chodniki ?

I do not want to KISS anymore.

Gdzieś znalazłem, że KISS już w kwietniu 06.

Pmcomp znowu dostanie szału. Może jednak ten czarny spraj do Bizonka ?

Wykład TomkaK to bezprzykładny przykład rzetelnej odpowiedzi.


pozdro
 

pmcomp

New member
Tak, tak, tak.
Zgadzam się w całej rozciągłości. KISS w 2006? Niemozliwe !!!
Mozna wypróbowac czarnej pasty do butów :D .

Pozdrawiam
 
Do góry