PROBLEM Z KABLAMI D-SUB

BoYan

New member
WITAM.
od niedawna mam SAMSUNGA LE32R51B i mam problem z dokupieniem kabla d-sub by wygodnie z laptopa puszczać filmy.
W laptopie mam niestety tylko wyjscie d-sub wiec w gre wchodzi tylko kabel meski d-sub d-sub.... no chyba ze sie myle.
Ale do rzeczy..
Najpierw podłączyłem laptopa kablem od Monitora LCD SONY i bez problemu osiagnelem rozdzielczosc max na TV czyli 1360x768 wiec stwierdzilem ok. pozniej podlaczyłem PC z drugiego pokoju kablem s-video z grafiki i s-video w TV obraz słąby dałem sobie spokoj.
Bede puszczać filmy z laptopa....
Zakupiłem kabel 5m d-sub d-sub 15 pinowy i co sie okazuje..... ze rozdzielczosc jaka moge osiagnac to tylko 800x600 nic wiecej.
Pozniej testowalem jeszcze kilka kabli (chyba od monitorów CRT jakies lezały starocie w magazynie w pracy) 14 i 15 pinowe i wszystko 800x600. Tylko kabel od monitora LCD dziala bez zarzutu.
Wiec pytanie co jest? jaki kabel kupić by odbierał TV z laptopa tak jak przez ten kabel z Sonówki.
Czy kable 15 pinowe sie czyms róznia od siebie? jak to sprawdzić prosze o porade bo jutro zrobie zadyme w sklepie w którym dzis zakupilem kabel 5m.
Bardzo prosze o porade.
 

BoYan

New member
Problem znika na kablach od matryc LCD. sprawdzilem juz 4 kable od róznych matryc i zawsze jest rozdz. 1366 x 768 a jak tylko jeden z tych kabli polaczylem przez przedłuzacz monitorowy to juz znow jest tylko 800x600.
Co jest w tych kablach od monitorów LCD ze one działaja a dokupywane juz nie.
 
Do góry