BluRay 720p na DVD

Czy ściągasz/ściągałeś/ściągałaś filmy, muzykę, gry lub/i programy z netu dla siebie?


  • Total voters
    0

lukilodz123

New member
Mam takie pytanko, na kompie mam kilka filmów w mkv zripowanych z Bluray do rozdziałki 720p z dźwiękiem DTS albo DD. Pliki mają po około 4 GB albo do 8 GB (tylko jeden) i teraz tak:
- nie mam odtwarzacza BluRay i nie zanosi się abym kupował w tym roku. Jak narazie to do DVD mam kino domowe (stary Panasonic bez divx), a do divx to lapek.
- chciałbym przerobić te filmy na format dvd-video ale czym (program) i jak żeby jak najmniej stracić z jakości i dźwięku
- czy wogóle jest sens przerabiać na dvd czy lepiej nagrać tak jak jest na płytkę i odtwarzać z kompa ?
Z góry dzięki za pomoc.
 

lepp

New member
Bez reklam
a jeszcze lepiej podłącz kompa pod tv aby cieszyć się tym 720p
a tak przy okazji, goń się piracie :p
 

lukilodz123

New member
Nie bede wmawial sobie ani innym, ze nie jestem piratem albo, ze nie robie nic zlego. Mnie po prostu nie stac na wydanie kilkuset złotych na ulubiony film. Taki chocby Władca P. mimo, ze film sprzed kilku lat to kolekcja w MM jest po 160zł. Jak bede zarabial tak, ze oplace zycie i swiadczenia i bedzie mnie stac na kupno filmow w takich cenach to bede to robil. Ciekawe ile % bierze z tego Zaiks itp zlodzieje tylko za to, ze kupuja licencje i sprzedaja w Polsce? Bedac tak naprawde monopolista.Niektorzy zwas maja kase co widac po podpisach do postow "jaki to ja mam sprzet rtv" , po dwa TV, BD, DVD, HIFI, Xbox, ps3, projektor wiec mozecie sobie pozwolic na kupowanie po takich cenach. I jak by w TV szybciej byly puszczane ciekawe filmy w dobrej jakosci to nie sciagalbym tylko sobie nagrywal (co mi wolno robic) ale po co mi "Specjalista" po raz 20 lub inny badziew. Pocieszam sie, ze glownie interesuje sie starszymi filmami (teraz nie ma raczej nic ciekawego jak dla mnie),ktore juz w TV byly ale w takiej jakosci, ze szkoda gadac wiec szukalem ich na necie.
Taka jest prawda i tyle w tym temacie co do piractwa, nie jest mi z tym dobrze, bo wolalbym miec stojak pełen plyt dvd z oryginalnym hologramem i w ekstra jakosci ale nie mam.
Trzeba jakos zyc.
PS jak ktos twierdzi, ze filmy sa tanie (nie mowie o Tesco i 19,99zł) to niech powie ile zarabia albo zobaczy jaki jest stosunek sredniej krajowej na zachodzie do ceny filmu, a jaki jest u nas.
 

kamcyk26

New member
lepp napisał:
a jeszcze lepiej podłącz kompa pod tv aby cieszyć się tym 720p
a tak przy okazji, goń się piracie :p
Za to ty pewnie nigdy nie zciagnales nic z sieci, ani mp3 ani divxa...Gon sie hipokryto.@lukilodz123 Jest wiele programow konwerujacych mkv do DVD, aj obecnie uzywam ConvertxtoDVD, daje naprawde niezla jakosc obrazu (jak na SD) ,ale ma jedna wade. Pliki mkv sa zazwyczaj z FPS 23,976, a PAL ma 25. Po takiej konwersji moze troche brakowac plynnosci obrazowi.
 

lepp

New member
Bez reklam
160 zł, za 6 płytowe wydanie 3 filmów to nie majątek, ale można dużo taniej http://www.allegro.pl/item551656076_wladca_pierscieni_trylogia_exclusive_box_6dvd.html
100zł za taką edycję to super cena.
Akurat filmy na DVD są bardzo tanie. Do 20zł można kupić bardzo wiele hitów ostatnich lat. Dla przykłądu Wojna światów - 20zł, Mission Impossible 3 - 10zł, pakiet 3 filmów Tarrantino 16zł.
Jak cię na to nie stać, to współczuję. Może zamiast na tym forum warto poszukać ogłoszeń z lepszą pracą.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
lukilodz123 napisał:
Nie bede wmawial sobie ani innym, ze nie jestem piratem albo, ze nie robie nic zlego. Mnie po prostu nie stac na wydanie kilkuset złotych na ulubiony film.

to nie jest wytlumaczenie!
Powiem tak sa bardzo bogaci ludzie i maja kase na to, a tez jada na piratach, czesto nie chodzi o kase.

Nasze spoleczenstwo jest biedne, ale wkur... mnie cos takiego jak chwalenie sie ze a sciagnalem ten film a juz ogladalem, ale w kinie nie bylem, trzeba to zachowac dla siebie
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
A mnie wquwia to że anonimowi ludzie wykazują się wielką hipokryzją na tym forum. "kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień" czy jakoś tak. Nikt z Was w życiu nie zrobił nic, ale to absolutnie nic złego, jesteście krystalicznie czyści. Kończcie z tą obłudą bo to aż żal czytać anonimowych obrońców moralności, którzy zapewne łamią przepisy drogowe, biją i zdradzają żony, zle traktują zwierzęta, obgadują innych, nie piracą ale oszukują na podatkach itp. itd. i tak można wymieniać długo. I mean it - skończcie z tym obłudnym pieprzeniem bo pojadę Wam po gaciach bo już mnie irytować zaczyna takie pajacowanie. Kim Wy jesteście? Zwykłymi nickami na forum. Statystyki mówią jasno - większość ludzi kradnie i popełnia czyny wymienione przeze mnie wyżej i jakoś mało prawdopodobne jest to, że tych kilku anonimowych "ktosiów" z forum to absolutnie bezgrzeszne i krystalicznie czyste istoty. Chcecie się dowartościować to proszę bardzo - pomóżcie głodnym, dajcie kasę lub karmę dla jakiegoś schroniska dla zwierząt. O nie nie, jakoś schroniska ledwo ciągną, ;udzie głodują pod gołym niebem a jak kogoś napadną w biały dzień to jakoś nikt nie pomoże bo każdy "kryształ" taki mądry jest siedząc za klawiaturą. Żenada. Typowo ludzkie. Leczcie swoje kompleksy gdzie indziej. Radzę zająć się sobą i swoim sumieniem zanim zaczniecie rzucać się na innych.
 
Ostatnia edycja:

lukilodz123

New member
Hmm, ciekawiło mnie konwersja BD do DVD a tu taka dyskusja ale masz racje SargentHarris , nie bede sie przedstawial z imieni ani adresu ale szczerze mowie, ze wiem, ze nie powinienem sciagac filmow a to robie (chociaz czytalem, ze wedlug Polskiego prawa sciaganie nie jest nielegalne, tylko udostepniac nie mozna, wiec w p2m jest wszystko zgodnie z litera prawa (chyba)). Co do pracy to nie placa rewelacyjnie ale wazniejsze od kupowania dvd jest splata kredytu na m, swiadczenia, jedzenie i dopiero przyjemnosci. Jak ktos mieszka z rodzicami albo pracuje po znajomosci u rodziny i jest kims od czegos to niech nie mowi, ze 100zł za dvd to malo. Chodzilo mi o to, ze mimo iż, film stary (Władca P) to nadal w wysokiej cenie. To np. Hancock, Jestem legenda, Dzien w ktorym.., w jakich powinny byc cenach? 300-400zł? A te za 20zł to są faktycznie ale znam ich jakość i nie są 1 gatunku. Na forum był już temat o wersjach tego samego filmu. Chyba, że za 20-30zł kupujesz ale od cygana na bazarze?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
SierzantHarris to myslisz ze trzeba o tym glosno, krasc rabowac itd

ogolnie
Jak widac czlowiek sie potrafi przyzwyczajac do takich rzeczy i juz sumienia nie ma, wiec co do tego co napisales sie nie zgodze, ale ja nie tepie piractwa itd, bo dla mnie jest az tak zle, kazdy ma dzieki temu mamy pewne programy na ktore bylo by nas nie stac, ja jednego windowsa kupilemale drugie juz nie kupie, ale kur.... bez pierd...o wzbogacaniu sie na zlodziejstwie.

Zreszta to temat rzeka i szkoda na to czasu, wszyscy jestemy winni.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
To w sumie nie do Ciebie Seba było ale do Leppa który albo ma takie kompleksy albo dużo na sumieniu i się dowartościować chłopak chce. W kraju w którym policja ma w komisariatach windowsa pirackego to aż mi się śmiać chce że ktoś próbuje piętnować kogoś za takie bzdury. Znam ludzi którzy codziennie do kościoła chodzą a są takimi sk#%#%^34 że głowa mała. Wszystko z umiarem - o.k. ale bez przesady, kolega zadał proste pytanie a już mu Lepp zamiast pomóc pierniczy w kólko to samo. A może Lepp np. lubi młodych chłopców a nigdy nie miał pirata? (poważnie - nic nie sugeruję, to tylko przykład). To że pare razy ściągnąłem pirata nie znaczy że jestem gorszy od kogoś kto np bije swoje dzieci.(nieporównywalne grzechy) Branża audio video akurat taka biedna nie jesta a jak się komuś płyta zacięła i w kólko gada "pirat,pirat" to znaczy że z tym kimś jest coś nie tak.
 

lepp

New member
Bez reklam
Pewnie, że nie jestem święty, każdy ma swoje grzechy. Co do zwierząt to w aucie mam 2 worki karmy którą mam zamiar zawieźć do schroniska, akurat nie trafiłeś :p A do kościoła nie łażę.
A piszę ciągle w tego typu temetach nie dlatego, żę coś ze mną nie tak, ale w tym p.... krajem. Piractwo nie jest jakimś wielkim przestępstwem, ale jednak jest. Nie przypominam sobie aby na jakiś forach ktoś chwialił się, że leje żoną, kradnie prąd onijając licznik, jeździ na opałówce i nie płaci alimentów. Miejsce piratów jest w podziemiu, dyskutujcie sobie na ruskich forach o swoich bitrejtach, ripach i pitupi. Czy to jest normalne, że uczciwie kupujący filmy człowiek jest na tym forum uważany za frajera?

Co do pomocy, to odpowiedziałem koledze jak powinien sobie podłączyć, po czym swoim zwuczajem zwyzywałem od piratów :-D Nie widzę w tym nic stosownego.

Wracając do cen. Kolego czy nie zauważasz różnicy między pakiem z 3 filmami a jednym. Za Władcę wychodzi 33zł za jeden film w wydaniu dwupłytowym, naprawdę majątek. Co do wydań za 10 i 20zł, to nie gazetówki, to często te same egz które kiedyś kosztowały 50. Drogie -trzeba ponażekać, tanie - pewnie badziew, najlepiej za darmo z sieci.
 

lukilodz123

New member
No tak i pewnie mozna taki pak otworzyc i wybrac sobie jedna czesc i w kasie zaplacic 33zł ? Zle rozumiesz co do ciebie sie pisze. Jezeli mam za 20-30zł kupic dvd z filmem w podstawowej wersji (juz nie mowiac o tej z directors cutem) i do tego w stereo (jeszcze takie sa) to uwierz mi , wole sciagnac ripa z BD do wlasnego uzytku.

Co do pomocy, to odpowiedziałem koledze jak powinien sobie podłączyć, po czym swoim zwuczajem zwyzywałem od piratów :grin: Nie widzę w tym nic stosownego.
No ja tez nie widze w tym nic stosownego.
Zakonczmy temat, bo powstalo 13 postow i nic nowego sie nie dowiedzialem z tego co chcialem sie dowiedziec.
 

centomaniak

New member
lukilodz123 napisał:
No tak i pewnie mozna taki pak otworzyc i wybrac sobie jedna czesc i w kasie zaplacic 33zł ? Zle rozumiesz co do ciebie sie pisze. Jezeli mam za 20-30zł kupic dvd z filmem w podstawowej wersji (juz nie mowiac o tej z directors cutem) i do tego w stereo (jeszcze takie sa) to uwierz mi , wole sciagnac ripa z BD do wlasnego uzytku.


No ja tez nie widze w tym nic stosownego.
Zakonczmy temat, bo powstalo 13 postow i nic nowego sie nie dowiedzialem z tego co chcialem sie dowiedziec.
dobry człowieku ja jak zobaczyłem (dawno)temu pierwszy film w mkv 720p to sobie powiedziałem już nigdy nie będe chciał oglądać dvd i słowa dotrzymałem , do dvd nie wróce napewno a nie stać mnie na kupno filmu BR za ponad stówe, bo rip z BR jest tysiąc razy lepszy niż dvd nie mówiąc już o dzwięku, a odtwarzać mam na czym ( monitor 22cale +karta x-fi+g500 5.1 +film mkv z dzwiękiem dts 1.5 mbps ) to przy tym te śmieszne dvd z dzwiękiem dolby digital się chowa pod każdym względem , na twoim miejscu odtwarzał bym z kompa ripy i cieszył sie jakością,ale jest jeszcze jedna możliwość ,wypożyczenie filmu z wypożyczalni u mnie już w wypożyczalni jest kilkadziesiąt tytułów na BR także nowości co mnie ucieszylo cena wyp.to min 10 zł
 

lepp

New member
Bez reklam
No ładnie się przejęzyczyłem.
Pojedynczo możesz kupić wersje kinowe, cena około 30zł. Ale jak sam napisałeś nie cena sanowi problem.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Ja to tylko czekam aż będę mógł sobie pójść/jechać do video-worldu w moim mieście (wyrżnęli całą konkurencję) ,wypożyczyć sobie filmy na bd i odpalić na mojej ps3 (jakoś ze mnie nie aż taki pirat skoro gram na ps3). Ale obecne podejście dystrybutorów/wypożyczalni/sklepów odstrasza mnie bardzo - mam się cieszyć że film bd kosztuje "jedyme" 55zł. Ludzie, ile Wy zarabiacie że piszecie że 55zł za film to dobra cena? Ja zarabiam nie tak mało jak na Polskę a twierdzę że to jakiś żart (to samo tyczy się do tej pory dvd). Pamiętam jak ktoś kiedyś powiedział mi że ściągnie sobie jakąś płytę z muzyką, jakiegoś mało znanego wykonawcy. Kiedy powiedziałem mu (akurat byłem wtedy w empiku) że ta płyta kosztuje 20zł to w odpowiedzi usłyszałem bym ją kupił a ta osoba zwróci mi kasę bo nie ma sensu tego ściągać. I tak oto widzicie moi drodzy że na zachodzie piractwo jest małe bo i ceny są na tyle normalne w stosunku do zarobków, że mało komu się chce bawić w ściąganie. Cóż...lata komuny odcisnęły piętno, które będzie się za nami ciągnąć jeszcze wiele lat.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A i tu się z Tobą zgodzę sierżancie, że Video World załatwia konkurencje.
U mnie już sporo pozycji na BR spoko koło 60, a w DVD to wybór bardzo duży. I tak trzymać!!!
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
powiem ci jak to wygląda "na zachodzie"- za 12 funtów na miesiąc mam w internetowej wypożyczalni abonament który pozwala mi wypożyczać wszystko co jest na płytach-tzn. BR,DVD,PS3 ,XBOX,Wii . przysyłają mi po 2 płyty jednorazowo,abonament jest unlimited czyli oglądam ,pakuje z powrotem w koperte w której otrzymałem te płyty,wrzucam do skrzynki i za 3 dni mam nowy zestaw.jak coś mi się szczególnie spodoba (mówie o koncertach w BR bo kupno filmów uważam za bezsensowne) to kupuje w zamian za co dostaje bonus w postaci wypożyczenia extra 1 płyty.reasumując-jeśli mam ochotę coś obejrzeć w dobrej jakości to wrzucam płyte w odtwarzacz i jazda...
więc chyba tylko zapaleńcy-masochiści bawią się w ściąganie,podkładanie napisów ,jakieś konwersje itd.itp. -szkoda na to wszystko czasu!!!!
lepiej sobie coś obejrzeć!
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
marciniozo napisał:
A i tu się z Tobą zgodzę sierżancie, że Video World załatwia konkurencje.
U mnie już sporo pozycji na BR spoko koło 60, a w DVD to wybór bardzo duży. I tak trzymać!!!

Spoko ,tylko że ja się tak nie cieszę - w video-world nie ma u mnie w mieście ani jednego bluraya a ceny dvd są wyyyysokie. (i drożeją dalej). Pomijam już że personel (to chyba już taka specyfika tego miasta) jest zwyczajnie niemiły.
 
Do góry