HDMI vs D-SUB vs DVI

Jussi

New member
Bez reklam
Witam.

Poczytalem kilka topicow na temat roznych kabelkow i prob polaczen za ich pomoca komputerow z telewizorami LCD i z tego co widze to jest jeden wielki problem. Osobiscie potrzebuje odpowiedzi na jedno necace mnie pytanie: czy posiadajac w laptopie wyjscie D-SUB moge otrzymac w jakikolwiek sposob jakosc HD na telewizorze LCD, bo z tego co czytalem to albo byly problemy z rozdzielczoscia, ucieciami obrazu, ostroscia itp itp. Czy sa telewizory ktore dobrze wyswietla material HD poprzez D-SUB? czy raczej nie ma sensu sobie zawracac glowy i zainteresowac sie stacjonarnymi odtwarzaczami typu I/O czy Kiss...? (a przy okazji tematu, co moze byc pomocne dla innych uzytkownikow, czy taka jakosc udalo wam sie uzyskac w jakikolwiek inny sposob polaczenia LCD z PC?)

Pozdrawiam
 

BoYan

New member
witam.
rowniez interesuje mnie ten problem a dodam jeszcze ze ja w karcie graficznej mam wyjscie dvi (5 + 24 piny) i teraz jaki kabel kupic dvi hdmi by obraz z pc byl wyswietlany dobrze. i jeszcze w sprawie audio czy audio z pc moge podlaczyc bezposrednio pod amplituner v=czy musze wpinac do TV.
 

tuptus55

New member
Jussi napisał:
Witam.
Osobiscie potrzebuje odpowiedzi na jedno necace mnie pytanie: czy posiadajac w laptopie wyjscie D-SUB moge otrzymac w jakikolwiek sposob jakosc HD na telewizorze LCD
Tylko jesli laptop umożliwia ustawienie rozdzielczości 1920x1200. Jeśli tak, to programem PowerStrip ustawisz sobie rozdzielczość 1920x1080. Jest to połowa sukcesu.
Druga połowa to:
Jussi napisał:
Czy sa telewizory ktore dobrze wyswietla material HD poprzez D-SUB?
Są takie telewizory i tu było o tym KLIK
 

tuptus55

New member
BoYan napisał:
witam.
rowniez interesuje mnie ten problem a dodam jeszcze ze ja w karcie graficznej mam wyjscie dvi (5 + 24 piny) i teraz jaki kabel kupic dvi hdmi by obraz z pc byl wyswietlany dobrze.
Programem PowerStrip ustawisz sobie prawidłowy format wyświetlania.
BoYan napisał:
i jeszcze w sprawie audio czy audio z pc moge podlaczyc bezposrednio pod amplituner v=czy musze wpinac do TV.
Możesz podłaczyć bezpośrednio pod amplituner.
 

dvd-r

New member
Jussi napisał:
Witam.

Poczytalem kilka topicow na temat roznych kabelkow i prob polaczen za ich pomoca komputerow z telewizorami LCD i z tego co widze to jest jeden wielki problem. Osobiscie potrzebuje odpowiedzi na jedno necace mnie pytanie: czy posiadajac w laptopie wyjscie D-SUB moge otrzymac w jakikolwiek sposob jakosc HD na telewizorze LCD, bo z tego co czytalem to albo byly problemy z rozdzielczoscia, ucieciami obrazu, ostroscia itp itp. Czy sa telewizory ktore dobrze wyswietla material HD poprzez D-SUB? czy raczej nie ma sensu sobie zawracac glowy i zainteresowac sie stacjonarnymi odtwarzaczami typu I/O czy Kiss...? (a przy okazji tematu, co moze byc pomocne dla innych uzytkownikow, czy taka jakosc udalo wam sie uzyskac w jakikolwiek inny sposob polaczenia LCD z PC?)

Pozdrawiam

Witaj

Nie ma czegoś takiego jak jakość HD przez D-SUB.
Filmy HD to po prostu filmy o rozdzielczośći albo 1920x1080 albo 1280x768 i teraz od Ciebie i Twojego sprzętu zależy jaką możesz u siebie ustawić maksymalną rozdzielczość.
Jeśli masz komputer z wyjściem D-SUB i TV z wejściem D-SUB to najlepiej gdy wykoszystasz NATYWNĄ rozdzielczość matrycy TV - najczęściej w LCD jest to 1366x768 (1360x768) i tyle
Aby zobaczyć wszystko co autor filmu zapisał w swoim pliku wypadałoby mieć monitor 1920x1080 i takie monitory są (najczęściej 1920x1200) gorzej z telewizorami bo tych za wiele nie ma.
Ale podsumowująć - nie ma czegoś takiego jak jakość HD, jest po prostu rozdzielczość i to ona jest w sumie najważniejsza, rozdzielczość twojego ekranu oraz rozdzielczość jaką możesz podać na ten ekran. Dzisiejsze karty graficzne bez trudu wyświetlają nawet 2048x1536.
Do szczęści - czyli płynnego odtwarzania filmów musisz jeszcze pomyśleć o dobrze skonfigurowanym komputerze, wydajnym procesorze zarówno głównym jak i tym na karcie graficznej.

Pozdrawiam

Artur
 

BoYan

New member
tuptus55 napisał:
BoYan napisał:
witam.
rowniez interesuje mnie ten problem a dodam jeszcze ze ja w karcie graficznej mam wyjscie dvi (5 + 24 piny) i teraz jaki kabel kupic dvi hdmi by obraz z pc byl wyswietlany dobrze.
Programem PowerStrip ustawisz sobie prawidłowy format wyświetlania.
BoYan napisał:
i jeszcze w sprawie audio czy audio z pc moge podlaczyc bezposrednio pod amplituner v=czy musze wpinac do TV.
Możesz podłaczyć bezpośrednio pod amplituner.

Ok. a trzeba znac sie bardzo na tym programie? bo wyczytalem ze w przypadku laików w tym temacie mozna uszkodzic sobie sprzet. tylko nie wiem czy grafike w pc czy TV.
Prosze o info.
 

janunio

New member
Bez reklam
Pioneer czy Sharp 45 gd1

nie ma czegoś takiego jak jakość HD, jest po prostu rozdzielczość

To cytat z dvd itp.

Otóż nie jest tak. Sprytne systemy ścieśniania przesyłu strumienia są i będą tajemnicą dla nawet zaawansowanych "oglądaczy" HD.

Moje wnioski są takie :
Tylko i wyłącznie pobór strumienia HD jest sprawny gdy infi jest pobierane z dysku twardego.
Tak więc zapowiadam niniejszym śmierć BlueRay i Hd DVD do to tylko nośniki.
Ani przesył bezprzewodowy (super nowy G), ani czytanie z "szyflad" nie spełni w przyszłości i nie spełnia obecnie wymagań praktyczych oobsługi strumienia na poziomie 25 mbps.

WNIOSEK:

Kupujemy przenośne dyski twarde i podłączamy je do media playerów przez ethernetowe interfejsy. Lub składujemy nasze pliki na wbudowanych do mplayerów dyski twarde.
Sens ma więc tylko i wyłącznie urządzenie typu KISS DP-608.
Czyli na pokładzie dysk twardy. Min 600 GB.

pozdro

tekst jest przełomowy
 

dvd-r

New member
BoYan

Jak kupisz odpowiedni TV (np. Samsunga R51) to nie będziesz musiał z żadnym Power Stripem kombinować. Wystarczy że przeczytasz instrukcję TV.

Artur
 

BoYan

New member
dvd-r.pl napisał:
BoYan

Jak kupisz odpowiedni TV (np. Samsunga R51) to nie będziesz musiał z żadnym Power Stripem kombinować. Wystarczy że przeczytasz instrukcję TV.

Artur

witam.
no wlasnie mam taki tv
moze pogadamy na priv?
 

tuptus55

New member
Avel gra wszystko

janunio napisał:
Moje wnioski są takie :
Tylko i wyłącznie pobór strumienia HD jest sprawny gdy infi jest pobierane z dysku twardego.
Tak więc zapowiadam niniejszym śmierć BlueRay i Hd DVD do to tylko nośniki.
Ani przesył bezprzewodowy (super nowy G), ani czytanie z "szyflad" nie spełni w przyszłości i nie spełnia obecnie wymagań praktyczych oobsługi strumienia na poziomie 25 mbps.
Chyba poszedłeś po bandzie :)
Nie wiemy jaka jest szybkość odczytu BlueRay czy HD DVD. Bo wszybkość transferu SATA jest na poziomie 150 mbps, a jakoś nie chce mi się wierzyć, że by nowe napędy działały wolniej niż obecne DVD ROM-y mające transfer 20MBps (mega bajtów (bajt=8bitów)) czyli 160 mbps. Chyba miałeś na mysli coś innego bo nawet CDROM z transferem 7,8MBps czyli 62 mbps daje radę. Sieć radiowa rzeczywiście odpada mimo teoretycznych 54mbps zacinaja się filmy 1920x1080
 

janunio

New member
Bez reklam
HDTV przez komputer

[1] Smierć BlueRay i HD DVD , którą właśnie zapowiedziałem jest powodowana koniecznością zwiększenia zdolności przesyłu "szuflad" z takimi nośnikami. Jeżeli to się uda to będzie super. Ale coś jest na rzeczy bo opóźnienie jest zagadkowe.

Moje obserwacje to wynik doświadczeń PRAKTYCZNYCH !!!

[2] Nie jest dla mnie jasne dlaczego w przypadku filmów o bardzo dużym bitrate jedne chodzą z szuflady żle a inne dobrze.
Dotyczy także odgrywania z szuflady w kompie a nie tylko z szuflady urządzenia.

Problem zanika zupełnieprzy jedynie przy połączeniu kablowym.

Wg. mnie to obecnie kluczowe zagadnienie dla popularyzacji playerów HDV.
 
Do góry