D-SUB czy COMPONENT?

A

artur

Guest
Witam wszystkich forumowiczów.

Mam następujące pytanie: przez co lepiej podłączyć komputer do plazmy HD (mam oczywiscie na mysli przesylanie sygnalu 720p, 1080i) - kabel komponentowy, czy D-SUB? Kupilem ostatnio notebooka i sie nad tym wlasnie zastanawiam. Najbardziej by mi pasowalo podlaczyc przez D-SUB (RGB), bo DVI mam juz zajete przez Quali, a po komponencie leci DVD takze zostaje jedynie D-SUB a z tego co wiem to tez przyjmuje sygnal HD do 1080i.
Czy bede widzial roznice w jakosci pomiedzy zlaczem komponentowym a D-SUB?

Z gory bardzo dziekuje za wszystkie wasze sugestie :)

pozdrawiam,
Artur
 

tuptus55

New member
Właściwie tylko przez komponent bo prawie wszystkie TV na złączu D-SUB mają określoną rozdzielczość i nie chcą pracować z inną niz opisana w instrukcji.
 

dvd-r

New member
tuptus55 napisał:
Właściwie tylko przez komponent bo prawie wszystkie TV na złączu D-SUB mają określoną rozdzielczość i nie chcą pracować z inną niz opisana w instrukcji.

a jaki widzisz sens podawania po Componencie sygnału 1080i do telewizorka z matrycą 1366x768?
Po to chyba tylko aby ten TV sobie przeskalował do swojej rozdzielczości.

Moim skromnym zdaniem najlepiej podać od razu 1:1 - rozdzielczość: 1360x768 np. przez D-SUB - wtedy TV nic nie przeskalowuje a robi to komputer wyświetlając filmy w wyższej niż ta rozdzielczości

Artur
 

tuptus55

New member
dvd-r.pl napisał:
a jaki widzisz sens podawania po Componencie sygnału 1080i do telewizorka z matrycą 1366x768?
Po to chyba tylko aby ten TV sobie przeskalował do swojej rozdzielczości.
Nie podał modelu TV więc nie wiemy czy ma 1366x768 czy inną rozdzielczość. Ale nawet przy tej rozdzielczości nadal widzę sens. W TV są lepsze przetworniki do przeskalowywania obrazu np. Fraudia
 

pmcomp

New member
tuptus55 napisał:
Właściwie tylko przez komponent bo prawie wszystkie TV na złączu D-SUB mają określoną rozdzielczość i nie chcą pracować z inną niz opisana w instrukcji.

Zgadza się: PRAWIE WSZYSTKIE.

Mój Samsung o rozdiałce 1280x720 akceptuje taki sygnał po D-SUB. Musze zrobić próbę i wysłać mu sygnał 1920x1080 ale zapewne odmówi gadania bo z blaszaka wyjdzie bez przeplotu (chyba) a ten Samsung przyjmie tylko 1080i.

Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
LG RZ-32LZ50

Drogi pmcomp.
Od dawna z uwagą śledzę Twoje posty.
I tak:
[1] dwa tygodnie temu ujawniłeś, że robisz format C
Czy komp już się po tym podniósł ?
Bo inaczej napisał byś:
właśnie sprawdziłem i ......

[2] Zrobiłem kiedyś takie podłączenie: D-SUB do D-SUB w TV LCD.
Jakość znacznie gorsza niż DVI - DVI.
Chyba jednak wyższość cyfrowego przekazu nad analogowym.

UWAGA: D-SUB to analog.
 

janunio

New member
Bez reklam
Chyba to forum dało wielokrotnie dowód, że Samsungi ( LCD nie plazmy - oby wyginełły szybko) znakomicie i najlepiej obsługuję sygnał z PC.
Mam dwa a 23R51 może spoko być w miejsce mojego LG Flatron ez T910BU polecam. Obraz deklasuje wszystkie LCD. O plazmach nie piszę bo nie trzeba.
 

pmcomp

New member
janunio napisał:
Drogi pmcomp.
Od dawna z uwagą śledzę Twoje posty.
I tak:
[1] dwa tygodnie temu ujawniłeś, że robisz format C
Czy komp już się po tym podniósł ?
Bo inaczej napisał byś:
właśnie sprawdziłem i ......

Moje pudło już śmiga. A jak tam Twoje?
A wracając do temata jak wiesz blaszak stoi na górze a kino na dole. Aby sprawdzić muszę z nim zlatać ze schodów, o rozłaczaniu kabli i podłączaniu na nowo juz nie wspominam. Święta idą, leniwy jestem :D .

I właśnie dlatego kupiłem Buffalo :lol: .
Natomiast myślę nad podłaczeniem po D-sub tunerka Quali. Może czas już zacząć przyzwyczajać się do MŚ w piłkę kopaną?

Pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
[1] D-sub zapomnij - kaszna

[2] To wstyd ale moja płyta ASUS P4P DeLux się spaliła.
Gwarancja i Format podobno odda 27.12.2005
To wtorek ale po świętach !?

Na szczęście mam jeszcze kilka "trupów".
Teraz piszę na P III "full wypas z 2000r. jesień ".
Kosztował 10 000 zł. Pamiętam.
- SoundBlaster Live II - 1 500
- creative DDR Ge-force, Anihilator PRO N-Vidia 1 500 zł
- 1 Gb RAM
- płyta gł. ABIT BE6II (Hi-End)
- Seagate Bracuda GB ultra ATA 66Ultra DMA
itp.
Ostanio stał w piwnicy, biedaczek. Szalał na nim Quake III
Wówczas nowość !
 
Do góry