TV LCD - koszmarne, zaszumione kolory

sebekz

New member
Nowy tuner DVB S2 od Sharpa

Witam,

Rodzice zakupili w hipermarkecie TV LCD firmy Daewoo - DSL-20D3. Nie kwestionuje wyboru, taki im sie spodobal. Problem z tym, ze teraz musze go zmusic do jako takiej wspolpracy. A wszystkie proby przynosza w efekcie obraz o tragicznej wrecz jakosci - 20-letni TV marki Rubin ma lepsze parametry obrazu...

Polaczenie: TV po SCART do DVD (Samsung). W DVD plyta testowa Samsunga i puszczamy sobie koncert TOTO.

Na tym koncercie Pan glowny wokalista ma czarny garnitur, a swieci na niego troszke kolorowych lampek. Glownie zielonych. Na normalnym TV wyglada to tak, ze garnitur jest ladnie oswietlony na zielono i widac gladkie przejscia tonalne z czarnego do zielonego. Kolorowe swiatla dookola tez ladnie przechodza z koloru do koloru... obraz jest pod wzgledem przejsc tonalnych prawidlowy.

Moj TV LCD przejscia tonalne wyswietla KOSZMARNIE. Wyglada to tak, jakby wykorzystywal jakas mocno obcieta palete i mial do dyspozycji kilkanascie milionow odcieni za malo :-x Widac koszmarna pikseloze, wlasciwie w zadnym miejscu nie ma lagodnych przejsc tonalnych. Obraz jest pokryty kolorowymi piegami, taki koszmarny, kolorowy szum :/ W efekcie sygnal ze zrodla cyfrowego, jakim jest DVD, wyglada na tym LCD gorzej niz tragicznie odbierana TV naziemna na CRT. Tak gwoli wyjasnienia - sygnal TV na tym sprzecie ma ten sam problem z przejsciami tonalnymi. Bez wzgledu na zrodlo sygnalu, efekt jest taki sam.

Czy ktos moglby mnie oswiecic, co jest nie tak...? Jesli "ten typ tak ma" :/ to ja dziekuje i oddajemy to cos do sklepu.

Pomocy! Jestem u rodzicow tylko na weekend i musze cos zaradzic... :(
 

s2k2

New member
Opisałeś problem dość dokładnie. Ja nie znam tego LCD, jednak nie wydaje się aby to było normalne.
Wygląda to tak jakby nie dostawał właściwego sygnału lu po drodze coś go zniekszałcało.
Z DVD w większości modeli, obraz ma prawidłowe przejścia tonalne, tym bardziej z telewizji naziemnej analogowej.
Z satelity często bywa, że przy dużej kompresji sygnału widać braki w przejściach.
Jeśli trochę znasz się na ustawieniach i połączeniach to wniosek tylko jeden - jak najszybciej go oddać.
Pozdrawiam
 

void*n

New member
sebekz napisał:
Witam,

Rodzice zakupili w hipermarkecie TV LCD firmy Daewoo - DSL-20D3.

[...ciachniecie...]

Moj TV LCD przejscia tonalne wyswietla KOSZMARNIE. Wyglada to tak, jakby wykorzystywal jakas mocno obcieta palete i mial do dyspozycji kilkanascie milionow odcieni za malo :-x

[...ciachniecie...]

Czy ktos moglby mnie oswiecic, co jest nie tak...? Jesli "ten typ tak ma" :/ to ja dziekuje i oddajemy to cos do sklepu.

Pomocy! Jestem u rodzicow tylko na weekend i musze cos zaradzic... :(

Weekend juz dawno sie skonczyl, ale ku chwale archiwum i aktualnej promocji MM na ten model, pozwole przekleic ze specyfikacji tegoz modelu:

* More than 2 million Maximum Color

co powinno wyjasnic zmasakrowane przejscia tonalne.

Pozdrawiam,
Krzysiek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
najlepszą formuła jest :eek:czekuj od sprzetu tyle ile za niego zapłaciłeś.
Sorry -ale to zdecydowanie najtańszy sprzęt na rynku.
Więc grać też powinien najorzej.I tak właśnie jest.
Jeśli kupisz malucha - to wiesz na co możesz liczyc.
Tu jest jeszcze gorzej. Bo słaby sygnał to absolutna tragedia.
Tysiące już ludzi którzy zamówili pokazy do domu nie narzekają
. Są bardzo szczęsliwi bo uniknęli właśnie takiego przypadku. O ile koszty tu są mało , o tyle w Plazmach i Lcd po kilkanaście tysięcy - jest koszmar.
pozdrawiam
 
Do góry