Jak to połączyć zeby byl obraz i dżwiek 5.1??? help:)

Okrutny

New member
No wiec mam pewien problem... kupilem sobie zestaw Yamahy (357+557) i mialem dokupic do tego telewizor LCD lecz napotkalem duze problemy. Wyszlo tak ze tel LCD nie mam:( zostal mi tylko komputer z karta graficzna z wejsciem dvi i zintegrowana karta dzwiekowa + zwykly monitor (mam zamiar w tym tyg dokupic 19 calowy monitor LCD) Problem jest taki ze nie wiem jak mam wykorzystac (polaczyc) moje kino domowe yamahy z komputerem i monitorem tak aby miec obraz z dvd na monitorze (LCD) i dzwiek w 5.1 z Dolby Digital itp. Narazie mam zwykle stereo przez jakiegos Jacka?! pomozcie! bo nie chce zeby moje kino sie zmarnowalo:) z gory bardzo dziekuje!:)

P.S moze bede musial dokupic jakas lepsza karte graficzna albo dzwiekowa?? bo to chyba moglbym zrobic!:)
 

tuptus55

New member
LG 50PX4R i szare paski w 4:3

Mógłbym ci napisać "kup sobie Sound Blaster Audigy i podłącz wyjście SPDIF kartu dźwiękowej z wejściem w amplitunerze" ale jak podasz jaką masz kartę muzyczną i jaka masz płytę główną to może będzie moża Twoje komponenty zmusić do 5.1
 

Okrutny

New member
karte dzwiekowa mam zintegrowana z plyta glowna. Płyta jest Asrocka (socket 754) - dzwiek 7.1 (z tylu 6 wejsc na glosniki). a moze wystarczyloby tylko obraz przekazac z yamahy do LCD a dzwiek niech idzie z dvd s557??? tylko jak to polaczyc? s-video, d-sub??? nie mam pojecia. pomozcie
 

tuptus55

New member
A to cię nie zrozumiałem
okrutny napisał:
a dzwiek niech idzie z dvd s557
Prościej jest odtwarzać dvd z komputera programem winDVD 7.0, który obsługuje dźwięk dookólny 5.1, 6.1, 7.1. Nie podałeś modelu płyty głównej. To tak jakbyś powiedział mam samochód marki fiat (z silnikiem benzynowym). No dobra jeśli masz wyjście SPDIF koaxialne na tylnym panelu płyty głównej (wygląda jak chinch) łączysz to wyjście z komputera z wejściem w amplitunerze, a w programie winDVD lub w ustawieniach karty dźwiękowej wybierasz wyjście dźwięku cyfrowe lub SPDIF. Gdybyś chciał odtwarzać z DVD s557 to dźwięk jak najbardziej da się wyprowadzić na amplituner ale wprowadzenie obrazu na monitor jest możliwe tylko jeśli posiadasz kartę z wejściem S-wideo (nie napisałeś jaką masz karte graficzną)
 

Szemot

New member
No i jeszcze jedna rzecz apropos podłaczenia dzwięku. Faktycznie Audigy 2 byłoby lepszym rozwiązaniem niż ta zintegrowana ale jak masz to nie ma sansu dokupywać. Jednak chodzi mi o podłaczenie dzwięku. Jeśłi chcesz oglądać tylko filmy DVD i słuchać muzyki to podłacz tak jak poprzednik powiedział. Jednak jeśłi chcesz odtwazac takze filmy divx 5.1 to niestety musisz podłaczyc także analogowo czyli każda pare głośników z karty muzycznej do amplitunera co da dodatkowe 3 kable. Inaczej niestety nie bedziesz miał dzwięku dookulnego gdyz nie da się (a przynajmniej mnie nie udało sie przez kilka miesięcy) wyprowadzic cyfrowo dzwięk z divixa do amplitunera. Jeśłi ktoś we jak to będę niebiańsko wdzięczny.
 

tuptus55

New member
@Szemot: dać to się da wyprowadzić 5.1 z Divix-a ale zgoadzam sie z Tobą, że jak ktoś nie pokaże jak to zrobić to samemu jest ciężko odgadnąć o co chodzi. Blaszak do HDTV się nadaje ale wymaga DUUUUŻEJ cierpliwości i pasji aby go zmusić do prawidłowej pracy. Pozdrawiam innych pasjonatów używających blaszaka do HDTV.
 

Szemot

New member
Domyślam się, że już jest za późno ale może nadal masz problemy. Jeśłi tak to powiem co i jak.
Jeśłi chcesz podłączyć amplituner z kompem to najlepiej cyfrowo czyli przez kabel Coaxialny i jets to jeden kabel mogący przesłać nawet 8 kanałów. W płycie głównej podłaczasz go pod pomarańczowe wyjście okrągłe a jeśeli nie masz kolorów to znaczy, że nie ważne gdzie podłączysz bo płyta sama wykryje co to a w amplitunerze podłaczasz też to pomarańczowego podpisanego jako Coaxial. Odtwarzasz filmy na wcześniej wspomnianym WINDVD 6 lub 7 ale to tylko filmy DVD. Jeśłi chcesz cyfrowo oglądać także divixy to musisz zaopatrzyć się w program VLC Media Player i w jego opcjach ustawić aby sygnał audio wysyłąny był na S/PDIF Jest to jedyny program jaki znam potrafiący odtworzyć Divixy z dzwiękiem po cyfrowym łączu. Program potrafi także odtwarzać napisy choć wyglądają one kiepsko. Ale ma jedną super zaletę. Bardzo mało obciąza procesor dzięki czemu jeśli filmy w HDTV skakały Ci wcześniej to teraz nie powinny już.

Jeśłi chodzi o podłaczenie DVD do monitora LCD to mozesz mieć problem bo prawdopodobnie Twój monitor 19 calowy ma tylko wejście D-SUB i DVI a Twoje DVD pewnie nie ma zadnego z nich. Jeśłi tak to masz problem i nie podłączysz go do monitora bo chyba nie ma przejściówek S-Video na D-SUB.
 

premik

New member
ja dodam od siebie, że nowe wersje VLC mają skopane wyjście spidf. Ale nie wszystko dobre co nowe. Wersja 8.1 działa poprawnie i program wysyła po kablu optycznym sygnał cyfrowy.
 

teosmt

New member
Używam ALL PLAYERA do divix-ów dzwięk przesyłany przez karte Audigy 2 (SPDIF ) do amplitunera(pioneer vsx 415)- wszystkie filmy przetwarza na dolby digital-tak wyświetla na wyświetlaczu- ale myślę ,że to nie jest prawdziwe Dolby Digital
 

Szemot

New member
Premik, ja np próbowałem wersji 8.2 i 8.5 któe raczej powinny działać tak samo jak 8.1 i nie działa zadna. Znaczy no sa te trzaski na coaxialu.
 

premik

New member
te nowe wersje VLC ktoś chyba specjalnie skopał. Wersja 8.1 działa jak trzeba. Przesyłam optykiem sygnał do amplitunera (Technics DA8) i amplituner rozpoznaje wsio - tzn DTS i wszystko w dół. W zależności co program (film) ma. Prawidłowo dziłają filmy divix i HDTV, również płyty DVD nawet ze skomplikowanym menu. Mam jedną płytę DVD-audio i o dziwo też ją odpaliłem, aż mi kopara opadła. Robiłem doświadczenia z nowymi wersjami i sygnał po spidf jest skopany. Jak ktoś uruchomił dźwięk na nowszych wersjach to chętnie poczytam jak to zrobił. Płytę mam zintegrowaną z kartą dźwiękową i wyjście optyczne na śledziu. Przedtem używałem zewnętrznej karty Creative extigy po usb i wyjście na 6 kanałów, ale jak doszedłem jak uruchomić spdif na optyku by rozpoznawany był sygnał to wywaliłem te badziewio. Mało tego mam odtwarzacz DVD Panasonika DVD-RV60 i sygnał audio z kompa w niczym nie ustępuje do odtwarzacza. Z tego wniosek - że drogie karty dżwiękowe to naciąganie klientów. Aha kolumny głośnikowe mam B&W więc niema mowy abym coś w dźwięku przeoczył.
 

Szemot

New member
OK a jeszcze mam tylko pytanie. W jaki sposób masz ten dzwięk zwalony ?? W sensie, że w ogle nie działa czy poprostu jest tak jak u mnie czyli, że się tnie a kontrolka od DD czy DTS miga jak choinka ??
 

premik

New member
Tak jak u Ciebie, nowe wersje trzeszczały ile wlezie, jak przełączyłem na analog było ok. Niby sygnał rozpoznawało, a potem dyskoteka. 8.1 nie ma takowych problemów. Dopóki nie wydadzą poprawionej wersji 8.6 z działającym wyjściem cyfrowym zostanę przy starej wersji.
 

Szemot

New member
No ja chyba też niestety a szkoda bo te nowsze wersje mającałkiem przydatne funkcje takie jak w Allplayerze czyli, że kliknięciem myszki zmieniasz format 4:3, 16:9 badz 16:10. A w starych możesz jedynie ustawić na stałe i zawsze jak ustawiam na 16:10 mając film 16:9 to wypełnia cały ekran nie zniekształcając widocznie filmów. Ae jak są filmy (czego na maxa nienawidzę a to większośc filmó jakei wychodzą) w formacie 16:7 czy nawet 16:6 to są jajowate twarze i muszę zmieniać wszystrko w opcjach i tak dalej no i tez jakoś napisy są poproawione podobno. Bo w tych dotyczczasowych to nie dość, że napisy same isę przesuwają choć są dobre, to wyświetlane są okropnie. No ale pozyjemy, zobaczymy.
 

premik

New member
Jak masz jeszcze zainstalowany vlc 8,5 to ustaw sobie w preferencjach:
win32 vaweOut extension output.
Powinno ruszyć rozpoznanie sygnału spdif.
 

Szemot

New member
Ale działać to te nowe wersje działają tylko isę dzwięk tnie. Próbwałem już 8.5 i będę penwie każdą najnowszą sprawdzał ale pewnioe dopiero w wersji 9.0 to poprawią
 
Do góry