Format 5.1 w .ts

maiesky

New member
Witam
moze ktos sie orientuje jak jest nagrywany dzwiek 5.1 w transmisji hdtv?
mam koncert, w którym sa 3 sciezki audio mpeg, każda stereo. Miedzy pierwsza a druga nie czuje roznicy, po przelaczeniu na trzecia jest cisza.
Skad te 3 audio? czy w ten sposob w MPEG2 są kodowane transmisje wielokanałowe? koncert pochodzi z kanału HD1.

Przy okazji- może ktoś ma zgrany krótki koncert Jarre'a 'Linx'? To było małe performance na otwarcie nowego studia HDTV.
Pozdrawiam
 

wyciu

New member
Re: Sharp 32p50

dżwięk przestrzenny podczas transmisji na HD-1 leci w AC-3 5,1 ,bynajmiej jakiś czas temu puszczali w AC-3 bo z tego co wiem to od dłuższego czasu leci w mpg2 Audio ( czyli STEREO ) i co jest śmieszne że ma bitrate 448 lub 224.


A tak przy okazji to mam zgrany cały koncert Jarre'a 'Linx' i zrobiony w Nero Digital o profilu HDTV.Ale się nie ciesz bo koncert puścili też w STEREO i innej wersji czyli w AC-3 5,1 nigdzie nie znajdziesz bo jej nie ma .
 

maiesky

New member
wyciu napisał:
dżwięk przestrzenny podczas transmisji na HD-1 leci w AC-3 5,1 ,bynajmiej jakiś czas temu puszczali w AC-3 bo z tego co wiem to od dłuższego czasu leci w mpg2 Audio ( czyli STEREO ) i co jest śmieszne że ma bitrate 448 lub 224.

Czemu mogłbyby służyć dwie dodatkowe ścieżki w tym przypadku? jak wspomniałem nie słyszę różnicy między pierwsza a drugą, trzecia natomiast to cisza. Oczywiście wszystkie mają te same parametry kodowania.

A tak przy okazji to mam zgrany cały koncert Jarre'a 'Linx' i zrobiony w Nero Digital o profilu HDTV.Ale się nie ciesz bo koncert puścili też w STEREO i innej wersji czyli w AC-3 5,1 nigdzie nie znajdziesz bo jej nie ma .

A ma kolega jeszcze materiał źródłowy w HDTV? .ts albo mpeg?
ewentualnie czy jest możliwość nagrania w ramach wymiany? moge zaoferować inny koncert Jarre'a. Zeby nie zaśmiecać forum zapraszam na GG w miarę możliwości.
Pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
Bardzo ciekawy temat !
Miałem ale skasowałem J.M. Jara z Gdańska. Chyba nie było tam loga HD-1. Potwredzam, że HD-1 daje w STEREO.

[1] Więc jakie byłoby pochodzenie J.M. Jara w necie (torrenty) ?
Czyżby wyciek od producenta ? Którego ? Bo TVP była współproducentem.
O tym przesądzi ilość traków AUDIO.

[2] Jeżeli ktoś nagrywa HD-1 w czasie kodowanym to jak ?!
Ale nie widziałem na żywo tego koncertu więc może jest5 tu na forum "naoczny świadek" i nam napisze czy był to czas kodowania.
Wiem, że Wyciu ma takie możliwości techniczne.
 

maiesky

New member
Sharp recall- może ktoś potwierdzić w PL

janunio napisał:
Bardzo ciekawy temat !
Miałem ale skasowałem J.M. Jara z Gdańska. Chyba nie było tam loga HD-1. Potwredzam, że HD-1 daje w STEREO.

mam to nagranie i logo HD1 nie ma

[1] Więc jakie byłoby pochodzenie J.M. Jara w necie (torrenty) ?
Czyżby wyciek od producenta ? Którego ? Bo TVP była współproducentem.
O tym przesądzi ilość traków AUDIO.
3xMPEG stereo, jesli chodzi o ten .ts z Gdanska, który mam
jesli nie- to nie niestety nie wiem o jaki test chodzi
 

maiesky

New member
wyciu napisał:
Witam wszystkich i stwierdzam że pogubiłem się co do koncertu.

Kolega maiesky pyta o koncert Jarre'a 'Linx'? z okazji otwarcia nowego studia HDTV czy o koncert z Gdańska.Bo jeśli mowa o Linx`to mam ten materiał zgrany z SS2 i zrobiony do Nero Digital HDTV 720p,waga 2,8 GB,czas około 45 minut

http://hdtv.com.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=712
Juz spiesze z wyjasnieniami- watek zaczalem opisujac koncert z Gdanska i to on ma 3 sciezki audio mpeg stereo. Przy okazji zapytalem czy ma ktos Linx, chetnie bym obejrzal/posluchal.
pozdrawiam
 
Do góry