Philips 37PF5320 + PC - polaczenia? rozdzielczosci?

mwlodarc

New member
Witam,

Niedawno sprawilem sobie telewizor lcd 37" Philips 37PF5320 i mimo, ze to prosty model, to jestem bardzo zadowolony z jakosci obrazu (zarowno z normalnej anteny, a cyfry+ i z dvd). Teraz zamierzam podlaczyc go pod peceta i stad moje pytanie na forum.

1) Ale wracajac jeszcze do niekomputerowych polaczen:

Czym roznia sie ponizsze dwa gniazda EXT:

Gniazdo EXT1 ma wejscie i wyjscie audio, wejscie i wyjscie video oraz wejscie RGB.
Gniazdo EXT2 ma wejscie i wyjscie audio i video oraz wejscie S-VHS.

Do ktorego lepiej podlaczyc dekoder cyfry+ przez eurozlacze, a do ktorego odtwarzacz dvd tez przez eurozlacze? A moze warto pomyslec nad innym polaczeniem?

2) A co do komputera, to jak mam rozumiec ponizsza informacje z manuala:

" Lacznik DVI umozliwia uzywanie telewizora z urzadzeniami o
nastepujacych telewizyjnych i monitorowych trybach wyswietlania:

640 x 480i
640 x 480p
720 x 576p
1920 x 1080i
1280 x 720p

VGA 640 x 480 60, 67, 72, 75 Hz
SVGA 800 x 600 56, 60, 72, 75 Hz
XGA 1024 x 768 60, 70, 75 Hz

Zakladam dwie mozliwosci:
a) podlaczam karte z wyjsciem vga przez przejsciowke vga-dvi
b) kupuje karte graficzna z wyjsciem dvi i podlaczam dvi-dvi

3) Zalezaloby mi na tym, aby ekran wyswietlal obraz w swojej naturalnej rozdzielczosci, czyli 1366x768 - czy osiagne to zarowno w wariancie a) jak i b)?

4) Domyslam sie, ze bez problemu wyswietle obraz 1024x768, ale czy mozliwosc wyswietlania obrazu w rozdzielczosci 1280x720 czy 1366x768 zalezy tylko od sterowanikow karty graficznej?

Pozdrawiam,
Marcin
 

mwlodarc

New member
Kabel DVI

Jeszcze tylko takie przemyslenia - poprawcie mnie jesli sie myle.

Czy dobrze mysle zakladajac, ze:

1) Moj odbiornik tv jest rowniez monitorem komputerowym o ponizszych rozdzielczosciach:

VGA 640 x 480 60, 67, 72, 75 Hz
SVGA 800 x 600 56, 60, 72, 75 Hz
XGA 1024 x 768 60, 70, 75 Hz

i kazda karta graficzna (bez wzgledu czy d-sub czy dvi) bedzie wyswietlala obraz w tych czestotliwosciach?

2) Do wyswietlania obrazow w ponizszych rozdzielczosciach HDTV potrzebuje karty graficznej nie tylko z wyjsciem DVI, ale rowniez sprzetowo obslugujacej HDTV?

640 x 480i
640 x 480p
720 x 576p
1920 x 1080i
1280 x 720p

3) Dlaczego niektore karty graficzne oznaczone HDTV maja oprocz wyjscia DVI jeszcze dodatkowe wyjscia?

4) Czy podawana przez philipsa natywna rozdzielczosc ekranu 1366x768 jest w ogole do osiagniecia?
 

tomasz_z

New member
hej,
ja rowniez kupilem niedawno ten sprzecik... nie wuem tylko w czym jest rzecz... podlaczylem kablem z kompletu tv - LCD i dvd panasonic (wbudowany component) i nie wiem czemu - obraz z dvd jest czarno bialy... cos jest nie tak ze sprzetem? czy jest ok? i ja o czyms nie iwem... wiesz cos na ten temat?

pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Re: SAMSUNG czy SONY?

Najprawdopodobniej musisz włączyć w menu dvd wyjście component bo w większości tego typu urządzeń domyślnie jest ustawione na composit.
 

tomasz_z

New member
Thomson 34DC850

Kurcze - nie widze takiej opcji - jedynie jest system PAL lub NTSC - ale to nie pomaga (probowalem obu) - moze byc jakas wada? czy cos zle robie? a moze jeszcze cos innego jest w tym? pomocy!!!
 

janunio

New member
Bez reklam
tomasz_z:

Podłącz TV i DVD prosto przez SCART.
Wejdż w setup
ustaw component out
połącz kablem component DVD i TV Powinno zajarzyć.

Podobne problemy są z DVD Samsung 745
 

kaz

New member
W odniesieniu do twojego mwlodarc drugiego postu:

1) tak, powinna

2) wyświetlanie obrazów HDTV to nie jest tylko kwestia samej karty graficznej lecz ogólnej wydajności całego komputera, tym niemniej taka karta jest potrzebna do wyświetlenia wyższych rozdzielczości

3) mam pytanie: chodzi ci o wszystkie wyjścia które mogą się znajdować na karcie graficznej czy o coś konkretnego?

4) twój telewizor nie wyświetla w ogóle rozdzielczości
1366(1360)x768, nie pomogą tu jakiekolwiek sterowniki karty graficznej ani jakiekolwiek połączenia.
 

kaz

New member
Jeszcze w odniesieniu do twojego mwlodarc pierwszego postu:

1) gniazdo EXT1 ma rozdzielony sygnał wizyjny na trzy podstawowe składowe R-reb, G-green, B-blue, zapewnia to w gniazdach euro najlepszą jakość obrazu, żeby to wykorzystać musisz mieć urządzenie które będzie transmitować taki sygnał.
Dekoder cyfry+ powinien wysyłać taki sygnał, nie wiem czy twój dvd też ale spokojnie możesz wpiąć go w EXT2 lub SVHS z przodu telewizora.
 

Hipcio

New member
Kontynuujac ten watek - czy jest możliwość podłączenia komputera PC do telewizora WXGA HD Ready w taki sposób aby TV pracował przy natywnej rozdzielczosci?

Podłączylem dizs do laptopa Samsunga LE40S71B poprzez złącze d-sub (analog VGA)
Wyswietlił sie obraz na TV w rozdzielczosci 1024x768. NIe miałem mozliwosci w laptopie przestawienia rozdzielczosci. Obraz był rozciagniety i przeskalowany. Dalo sie ogladac ale to nie o to chodzi

Czy korzystajac z interfejsu komputera DVI i przejsciowki na HDMI i kupujac dobra karte w wyjsciem D-sub i DVI mozna bedzie ustawic na pulpicie telewizora LCD rozdziałke natywna 1360x768?
 
Do góry