Stacjonarne playery HD Demo w MM

A

artur

Guest
Witam!

Mam następujące pytanie: czy ktoś z Was wie co ta są za playery, z których leci sygnal HD dla plazm/lcd w sklepach takich jak np. MM? Np. we Wrocławiu w MM Galeria Dominikańska jest Panas PV500 podłączony do takiegoż dziwnego playera (nie za bardzo można obczaić napis bo są same chińskie krzaki ;) ) ale jest tam cos o HD i leci jakiś loop reklamowy Panasonica w HDTV. Urządenie wyposażone jest w napęd CD/DVD. Wcześniej grali podobnego loopa z innego urządzenia na Pionerze 435HDE. A u nas w Bielsku mają też podobne uządzenie - jest na nim napis THOMSON HD Demo czy jakoś tak. Wszystkie te playery mają wyjścia kompatybilne z 720p/1080i (DVI, HDMI, D-SUB, Component).

Czy ktoś wie w jakim formacie odtwarzają te płytki: mpeg2 HD, xvid (mpeg4) HD, czy może WMV HD?

Pozdrawiam,
Artur
 

pmcomp

New member
A co my wrózki jesteśmy?
Albo do Wrocka mamy jechać i sprawdzić?
W Warszawce wyświetlają z PC-ów, które były dokładane do Sagemów DLP (sygnowane NEC).

A wracając do tematu jedyne znane na rynku playery na dzień dzisiejszy to (w kolejności wchodzenia na rynki):
- I/O Data
- LinkTheater Buffalo Technologies
- Snazio
...
I ZARA MA BYĆ PODOBNO KISS DP-600.

O innych nie słyszałem.
Wszystkie powyższe oparte są na tym samym chipie Sigma Design, było już na tym na forum duzo, poszukaj.

Pozdrawiam
 
A

artur

Guest
OK, OK :) Myślalem, że ktoś z Was był we Wrocławiu w MM Galeria Dominokańska w ostatnim czasie i widział te urządzenia. Jutro tam będę, to przejdę sie do MM, sprawdzę dokładnie i puszczę info.

pzdr,
Artur
 

janunio

New member
Bez reklam
No jeszcze jest Pinnacle ShowCenter 200.
Już o nim pisałem kilka razy.
Mam go znowu w domu po tygodniowej rozłące.
W tym czasie grałem z kompa.
Po ponowny włączeniu dopiero zrobił na mnie wrażenie.
Jest super.
Polecam. Musi jednak współpracować z kompem.
Ale komp może być starym gratem ( min. PIII 1 Ghz) nawet bez karty graficznej. Zużycie procka 0%. A filmy ochodzą super.
W germanii 630 zł.
 

janunio

New member
Bez reklam
W MM Marki - Warszawa wykryłem:
LG HDTV tuner z dyskiem twardym. Not For Sale. Bo z niego puszczają dema na LG ekrany.
Dlamnie to jest topowe rozwiązanie.
Zeby było mpeg-2, mpeg-4 i niech czyta wszystkie formaty
 

pmcomp

New member
janunio napisał:
No jeszcze jest Pinnacle ShowCenter 200.
Już o nim pisałem kilka razy.

eeeeeeeeeeeeee :p .
Nie ma własnego czytnika CD/DVD.

Takich "sieciowych" playerów było więcej, np. D-Link.
A my tu mówimy o "wypasach" do wszystkiego (tzw. playerach drugiej generacji). :wink:


Pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
OK mój Pinnacle to trochę taki niby inwalida.
Ale przez bezprzewodowe połączenie z kompem kompleksy niższości zanikają.
Blaszak więc może stać w garażu albo w piwnicy czy nawet na strychu. Albo w gabinecie jeśeli to laptop.
Oczywiście siedzi tam Sigma Designe (KISS DP-600/8) W sprawie DVD to mam 4 "szuflady" więc po co mi 5-ta ?
I tak będziesz łączył KISS-a/ Xbox-a z kompem aby mieć dostęp do tam obecnych archiwów.

Acha jest jeszcze w sprzedaży MiniMac Appla, który też gra HD. Sam to na własne oczy widziałem w ich Warszawskim salonie.
 

RMarek

New member
Do Janunia w sprawie Pinnacla.
A jak jest z odtwarzaniem napisów do divx i do HD?
I jeszcze jedno, czy sieć bezprzewodowa "wyrabia" się z przesyłem takich ilości danych (chodzi o filmy, szczególnie HD). Mam sieć bezprzewodową w standardzie 802.11b i wydaje mi się, że to będzie za mało, chyba niezbędna jest 802.11.g.
Pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
Pytanie do użytkowników Samsunga 40M51.

[1] On ma zintegrowany WLAN adapter 802.11b/g.
Ja dysponuję wersją g i nie miałem żadnych problemów.
Przepustowość łączy: 16 MBit/sec ETHERENET i 12 MBit/sec Wi-Fi w zupełności wystarcza do obsługi strumienia generowanego przez filmy HD z wielokanałowym dzwiękiem.
Także system b może być za krótki. Ale nie wiem tego.

[2] Obsługuje tylko trzy formaty: *.sub, *.srt oraz *.ssa. Brak *.txt.
Subtitle Workshop konwerteruje skutecznie txt na którykolwiek format Pinnacla. Brak jednal polskich liter.
 
A

artur

Guest
Witam!

No i sprawdziełem :) Byłem w MM Galeria Dmoinokańska /Wrocław/ i:

1. Ten pierwszy player to tak ja pisal pmcomp I/O Data z oryginalnym demem HDTV dla Panasa http://www.hafty.com.pl/moje_artur/051021_122942.jpg

2. Drugi to zwykły PC + rozdzielacz syganlu na 5 komponentów (podpięty jest do tego m.in. 435HDE) http://www.hafty.com.pl/moje_artur/051021_123132.jpg , http://www.hafty.com.pl/moje_artur/051021_123146.jpg

Tak apropos to maja tam tez nowego pioneera 436 i 506 i leci na nich b. nedzny sygnal z kablowki. Zasugerowalem, zeby podlaczyc do nich HDTV tymbardziej, ze obok stoi DLP Sagema, na ktorym leci HDTV z PC-ta i wystarczyloby przepiac kable ale niestety zero zainteresowania i dobrej woli z ich strony (twierdzili ze nie maja kabla DVI-HDMI a Sagem idzie na DVI-DVI) a w ogole, to powiedzieli, ze ten pioneer to zadna rewelacja. Bez komentarza i sorry za lamerstwo w moim pierwszym pytaniu. Na drugi raz lepiej sprawdze ;D

pozdrawiam!
Artur
 

sewan

New member
powiedzieli, ze ten pioneer to zadna rewelacja

:D :D :D

Normalka w MM.

Pioneera za 15 tys. kupi im jeden klient na 100 - zarobią 3000
Plazmy za 5-6 tys. kupi pozostałych 99 klientów - zarobią 99000.

Prosta kalkulacja.

Tak wygląda dbałość o klienta w sklepach sieciowych.... :x
 

pmcomp

New member
Re: Rozdzielczosc odbiornikow tv - ja to dziala w praktyce?

janunio napisał:
[1] On ma zintegrowany WLAN adapter 802.11b/g.
Ja dysponuję wersją g i nie miałem żadnych problemów.
Przepustowość łączy: 16 MBit/sec ETHERENET i 12 MBit/sec Wi-Fi w zupełności wystarcza do obsługi strumienia generowanego przez filmy HD z wielokanałowym dzwiękiem.
Także system b może być za krótki. Ale nie wiem tego.

Będę tylko dywagował bo mam w domu "b" ale mi się nie chciało sprawdzić z moim Buffalo :( , proszę nie bić, brak czasu nazywający inaczej lenistwem. A tak na poważnie "b" jest za krótki, może pójdą na nim jakieś skompresowane XviD-y. Natomiast "g" też moim zdaniem MOŻE być za krótki, ponieważ:
- pasmo zależy mocno od odległości (u Janunia Pinacle stoi metr od blaszaka czy routera :D )
- 54 M jest tam tylko teorią tak jak teorią na skrętce jest 100 M. Podobno, nie bijcie, nie jestem sieciowcem, niech się wypowiedzą mądrzejści, efektywne pasmo wynosi ok. 1/3 jw. czyli dla "g" ok. 18 M. Jak widać może starczyć ale gdy anteny będą się bez przeszkód widziały i nic nie będzie zakłócać propagacji.

Ja mam w domu. połozone ok. 1 km skrętki kat. 5 i wreszcie się na coś porządnego przydaje :D :D :D

Pozdrawiam
 
Do góry