Windows Media player 10 i brak AC3 na wyjściu SPDIF

darek53

New member
Sony Vegas6 pokazuje ze w pliku wmv fonia jest w dolby 5.1
a przy odtwarzaniu Windows Media playerem 10 do amplitunera "leci" tylko stereo PCM
Mam zainstalowany ac3filter_1_01a_rc5 ale to nie pomaga

z plików np TS mam normalne dolby ale to odpalam innym playerem


Jak zmusić WMP 10 do wysłania strumienia AC3 do amlitunera ??
 

Szemot

New member
Czy HDTV to tylko rozdzielczość ??

No tu będziesz miła spory problem niestety. Sam się z tym borykam od kilku miesiecy i znalazłem jedynie pewien kompromis. czyli mogę wysłac dzwięk 5/6.1 jedynie z odtwazacza DVD (programowego) i to tylko filmy DVD a nie divixy np. Obecnie udało mi sięto tylko w Win DVD 7.0. Próbowałem w Windows Meda Player, ALLPlayer, popularne odtwazacze filmów i nic. Tylko tam mi się udało. Oczywiście możesz to zrobic w iny sposób czyli podłaczyć analogowo kompa z amplitunerem. Wtedy nie bedziesz miał zadnego problemu. Co dziwne, podłączając stacjonarne DVD/Divx do amplitunera łaczem cyfrowym i odtważając filmy Divx udaje mi sie wykryć sygał Dolby Digital lub DTS a robiąc ta smą operacje na kompie programem który normalne filmy DVD dobrze odtwaza, divxów nie chce w ogóle. Już postawiłem tego typu postów sporo i na wielu forach i nikt nie potrafił mi pomóc a to do czego doszełem to było dzieło prób i błedów. I chyba sie nie da poprostu wysłać poprawnego sygnału audio z komputera ogladając divx'y.
 

tuptus55

New member
Odpowiem na razie akademicko. Należy zrobić "prawidłowe" filtry Direct Show aby wypuścić dźwięk 5.1 na wyjście SPDIF oraz skonfigurować aplikację aby ich używała. Postaram się zrobić taki filtr 11.11.2005 i podam jak to zrobić, czym, i podam gdzie pobrać kodeki do ich zrobienia.
Kiedyś mi Wyciu pomógł zrozumieć jak te filtry działają bo miałem podobny problem bo nie miałem obrazu z HDTV na programie ProgDVB. Mimo, że czytałem różne instrukcje.
 
Do góry