HDMI >> HDMI kable mity i fakty

matkol

New member
To nie jest tak ze kabel noname w danym przypadku bedzie gorszy niz dobrej firmy za 10x wiecej kasy.
Nawet majac duze zklocenia w obrebie kabla nie jest powiedziane ze kabel noname nie da rady.
Ja mialem od znajomego markowy 6m hdmi firmy Monster Cable, kosztowal w okolicach 400zl, wszystko pienie chodzilo ( komputer-projektor lub nmt-projektor ) jednak trzeba bylo kabel schowac wreszcie i kupilem 15m noname, stwierdzilem ze najwyzej strace te 49zl.
Okazalo sie ze mam to samo, kabel daje rade z materialem 24/1080p mimo ze idzie kolo niego skretka, zasilanie, kabel av, mija sie z transformatorem do osiwetlenia halogenowego i milionem kabli kolo amplitunera.

Proponuje wszystkim testowanie kabla bo naprawde szkoda kasy czesto na cos markowego, a robionego obok w szopie pod pekinem gdzie tylko pakuje sie w inne pudelka.

edit: co do jakosci obrazu i dzwieku, jesli kabel nie ma uszkodzen mechanicznych, a sprzet podpiety trzyma standarty hdmi to nie ma ronicy w jakosci, najczesciej jest to tylko autosugestia :)
Pamietajmy tez ze czesto wina jest po stronie srzetu, ktory podaje za slabej jakosci sygnal, ktory jest tracony w kablu i tu czasami wlasnie pomaga jakosc kabla, ale nie sugerujmy sie cena !
 

Ufok_2005

New member
Kabelek HDMI

Hej.

Kupiłem Panasa 46g10 razem z cyfrowym Polsatem ( dekoder HD samsung ). Podłączyłem wszystko przez Euro i jest OK. Później zakupiłem kabelek HDMI ( najtańszy 18 zeta ) i tu pojawił się problem TV nie widzi sygnału. Nie wiem co może być przyczyną, zmieniałem ustawienia w dekoderze ale to nic nie dało.
Może to kabel ???

Proszę o pomoc :)

Trochę jestem laikiem w tych sprawach więc mam pytanie czy jest jakaś różnica w obrazie pomiędzy HDMI i EURO ? :wink:)
 

k0val

New member
Ufok_2005 napisał:
Trochę jestem laikiem w tych sprawach więc mam pytanie czy jest jakaś różnica w obrazie pomiędzy HDMI i EURO ? :wink:)
Możliwe jest że nie zmieniłeś wejścia sygnału w tv na hdmi

jeśli chodzi o różnice w obrazie to w kanałach nadawanych w HD jest kolosalna w zwykłych aż tak nie widać tego jednak dostrzega się różnice
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Hoody1333 napisał:
HDMI 1.3a (listopad 2006)
HDMI 1.3a to dodana obsługa nowych standardów muzycznych takich jak: DTS-HD Master Audio oraz Dolby True HD. Ta bezstratna forma kodowania dźwięku używana jest w urządzeniach Blu-ray i HD DVD.
HDMI 1.3b (październik 2007)
Jest to najnowsza wersja standardu HDMI. Wnosi bardzo ważną rzecz czyli znaczne zwiększenie maksymalnej rozdzielczości 2560x1600p oraz dwukrotnie większą głębię kolorów, która teraz wynosi 48bit'ów.
Pozwolę sobie coś sprostować. Wszystkie podwersje HDMI 1.3 obsługują Dolby True HD, DTS HD, xvYCC oraz Deep Color.

Te dwie ostatnie funkcje są praktycznie bezużyteczne bo wszystkie filmy na Blu-ray są zakodowane w formacie kolorów YCbCr bez Deep Color. I nie zanosi się by miało się tutaj cokolwiek zmienić.
 
Ostatnia edycja:

all4you

New member
Minęło 4 lata od początku tematu, więc trochę ludzi przetestowało HDMI
Mam pytanie, czy moja teoria jest dobra. Jak wiadomo sygnał po HDMI jest cyfrowy, czyli bardzo odporny na zakłócenia i inne czynniki, na które sygnał analogowy nie jest. Więc przewodnik (materiał przewodów), grubość kabla i pozłacanie końcówek nie ma żadnego znaczenia. Wiec kabel za 10zł jest równie dobry jak ten za 100zł (o ile jeszcze takie drogie są)?
Oczywiście pod warunkiem dobrego wykonania końcówek, tzn. wszystko po podłączeniu nie jest luźne, styka i przewodzi prąd.
 
I

irek6311

Guest
Jakikolwiek kabel audio/wideo jest podatny na zakłócenia jeśli nie ma ekranowania ,
sygnał analogowy czy cyfrowy w tym wypadku nie gra roli all4you ,
kable HDMI czy inne za 10zł odradzam bo nie przechodzą kontroli jakości i istnieje ryzyko spalenia sprzętu ,
moim zdaniem jakikolwiek kabel musi być firmowy z certyfikatem norm ISO by połączenie było poprawne i bezpieczne ,
ceny dobrych firmowych kabli HDMI ~ 68 zł za 2 metry więc cena akceptowalna .
 

JackS.

New member
Bez reklam
Minęło 4 lata od początku tematu, więc trochę ludzi przetestowało HDMI
Mam pytanie, czy moja teoria jest dobra. Jak wiadomo sygnał po HDMI jest cyfrowy, czyli bardzo odporny na zakłócenia i inne czynniki, na które sygnał analogowy nie jest. Więc przewodnik (materiał przewodów), grubość kabla i pozłacanie końcówek nie ma żadnego znaczenia.
Przy bardzo krótkim kablu - tak. Przy dłuższych kablach elementy te mają decydujące znaczenie, aby z kabla HDMI dało się w ogóle korzystać.

Wiec kabel za 10zł jest równie dobry jak ten za 100zł (o ile jeszcze takie drogie są)?
Są nawet kable, których producenci życzą sobie po kilka tysięcy za sztukę.
Oczywiście pod warunkiem dobrego wykonania końcówek, tzn. wszystko po podłączeniu nie jest luźne, styka i przewodzi prąd.
To, że kabel HDMI przewodzi prąd to dużo za mało. Chodzi o to, aby był w stanie przenosić sygnały o dość wysokich częstotliwościach jak najmniej je zniekształcając.
 
Do góry