HDMI >> HDMI kable mity i fakty

JKR

New member
Gollum: sa tacy ktorzy beda wiezyli w te kable (-: Moze nawet slysza szumy przy kablu ethernetowym "gorszej firmy" - sluchajac radia internetowego; a moze maja gorsze kolory z youtuba. Im nie przeszkodzi to, ze sygnal jest cyfrowy i ze nie zrobi z 0 i 1 - 2 i 3 niezaleznie od tego czy to HDMI czy cos innego (-;
 

nashaden

New member
ivf napisał:
czyli nashaden powtarza zasłyszaną prawdę - tylko powyżej 10m bywa różnie (osobiście kupiłem kabel 10m za 50zł, który w specyfikacji miał podaną obsługę 1.3b i nawet w 1080p jest "miód malina", choć kupiłem go aby korzystać tylko z 720p bo mój tv jest HD-Ready - po prostu specjalnie zawyżyłem warunki zakupu, jednocześnie maksymalnie obniżając koszt, a mimo to kabel ten działa nawet zgodnie z obietnicą.. ;))

jeszcze jedno małe sprostowanie ode mnie - oczywiście należy uważać na kable noname sprzedawane bez jakiejkolwiek specyfikacji (czyt. wykute w kuźni z podkowy) - oni takich nie testowali, a nasz rynek jak wiadomo lubi czasami takie perełki ;)
Chyba raczej nie zasłyszaną prawdę tylko coś co sprawdziliśmy u nas w firmie organoleptycznie. Kabel długości 15m, marka nieznana, kontra 15m B-Tech (sygnał full hd + 7.1) - wynik 0:1. Co do różnic w kablach, nie tylko HDMI ale i innych, to jest to, zawsze był, i zawsze będzie, nie kończący się temat - coś jak: czy słyszysz różnicę pomiędzy kolumnami za 20tys. od pary, a tymi za 40tys. od sztuki? Zdecydowana większość nie słyszy - o ile kto kolwiek słyszy, he he...

Przy wyborze kabli (nie tylko HDMI) należy pamiętać o jednym: kablem za 500zł nie polepszymy jakości połączenia sprzętu wartego 200zł.
 
Ostatnia edycja:

lyskam

Klub HDTV.com.pl
vip
hdmi

Robcio, zastanawia mnie jedno.... czy na 100% mozemy wykluczyc wadliwosc kabla, ktory powodowal u Ciebie zbyt widoczne ziarno. Zeby to wykluczyc to chyba trzeba by bylo kupic drugi - tego samego rodzaju, a komu sie chce;)
I jeszce takie kwestia. Jak napisales, po zmianie kabla wszystko wrocilo do normy, czyli bylo tak jak wg ogladajacych powinno wygladac HD. Czy nie zauwazyles po zmianie kabla, ze wraz z utrata ziarna (na tym kablu, ktory oceniasz jako lepszy), obraz stracil ostrosc?
Takie historie, chyba sie juz ludziom zdarzaly. I tutaj kwestia zasadnicza, i odbior zupelnie subiektywny, czy lepiej miec obraz uziarniony ale bardziej ostrzejszy, czy gladki ale bardziej rozmyty.
 

lyskam

Klub HDTV.com.pl
vip
Ostatnio mialem mozliwosc porownania obrazu na PDP FullHD skierowanego do TV z PC kablem hdmi 7,5m noname (aczkolwiek dobrze wykonanym za ok. 40zl) a nastepnie Bandridge Premium 7,5m. Roznica - jesli w ogole jest - niedostrzegalna.
 

k0val

New member
witam
Zamierzam kupić sobie jakiś dobry markowy porządny kabelek hdmi do ps3.Kabelek może być jak najkrótszy ponieważ ps3 będzie stało przy samym tv.(0.5m) Co byście polecili do 50 zł ewentualnie ciut więcej(wiem że rodzaje kabli hdmi w różnych cenach nie mają większego wpływu na jakość sygnału w takiej odległości ale ja chce mieć coś solidniejszego i jak już mam fajny sprzęt no to chciałem jakiś lepszy kabel przynajmniej będę miał pewność że lepszego obraz mieć nie mogę)

proszę o rade i pozdrawiam
 

k0val

New member
mam taki do dekodera tylko trochę dłuższy nie wydaje mi się że jest on hiper super a te pudełko to zwykłe pajacowanie
 

blueopti

New member
k0val napisał:
mam taki do dekodera tylko trochę dłuższy nie wydaje mi się że jest on hiper super a te pudełko to zwykłe pajacowanie
...dlatego można kupić dużo taniej bez pudełka, sam nowy kabel. Ja czekam na swojego, własnie "DA VINCI" 0,8m, którego kupiłem za 39,90zł. Taki z pudełkiem to ok 46 min.
Co z tego zakupu zaowocuje, to dam znać po testach. Mam Ferdka z 1080p i LE37a656... może będzie dobrze.
 

marozet

New member
Jakość krótkiego kabla, zaczyna być ważna, jeśli np tuż obok mamy kawał kabla antenowego z kablówki kilka odbiorników, jakiś nieekranowany subwoofer i wtedy jest niezła sieczka elektromagnetyczna. Wtedy na 1,5m kablu za 60zł można stracić sygnał np z PS3. Ja tak miałem.
 

k0val

New member
no bez pudełka za taką cenę może i bym kupił a odnośnie tego co napisał kolega up ja mam nad gniazdem hdmi podpięty jeden kabel od tv analogowej
ale nie sądzę żeby pogarszał sygnał
 

Jussi

New member
Bez reklam
Panowie... ja uzywam kabla hdmi noname za... 6zl :) tak! sam sie dziwilem ze sa tak tanie. Kupilem ten tani, bo kolega mial drozszy 60zl, vivanco albo alphard nie pamietam dokladnie. Jak na moje oko elfa, nie dostrzeglem zadnej roznicy i to mnie bardzo cieszy, bo upewnilem sie w opinii ze przy krotkich kablach cyfrowych marka ma niewielkie znaczenie, przynajmniej przy sprzecie klasy takiej jaka prezentuje samsung a656.

Nie wypowiadam sie co do dzwieku, bo mialem do czynienia tylko z obrazem.

Co ciekawe testowalem tez na kablu hdmi bez dlawikow ale za to duzo grubszym, tez jakims tanim, i obraz wydawal mi sie mniej zywy, bledsze kolory, takze pozostalem przy swoim 6zlotowym kablu z dlawikami i "pozlacanymi" koncowkami ;)
 

majusi

New member
Uważam, że kable są jednak ważne. Jest pewna granica, ale ostatnio przeprowadziłem próby i szczególnie słyszę różnice. Ważne jest przy audio oczywiście nie w mp3. Warto zainwestować w miarę rozsądku w kable. Jaki sprzęt takie kable. Nie polecałbym nikomu drogich kabli do nisko budżetowego sprzętu z supermarketu, ale jeżeli już ktoś wydaje kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy to warto. Tym bardziej, że jest to inwestycja na lata. Sprzęt można wymieniać (szczególnie w KD) a kable pozostają. W zasadzie kolumny też o ile są dobrej klasy. Przy droższych kablach HDMI opis wersji nie ma różnicy, nie dodano przecież ilości żył. Według mnie jest to chwyt marketingowy. Ostatnio właśnie postawiłem na kable, wymieniałem je sukcesywnie i różnicę odczuwałem, szczególnie jeżeli chodzi o dźwięk czy w CD czy w formatach HD. Ważne są też źródła i TV - szcególnie od 42" wzwyż.
Dawno temu podłączaliśmy najtańsze CINCH z pudełka i było OK. Pamietam to bo mam ponad 50 lat. Mister hit'a też pamiętam. A jak grało. Teraz słucham tych samych płyt i dziwnie brzmią inaczej, lepiej, mimo, że w CD.
A wszystkiemu są winni nawiedzeni audiofile.
 

valdemord74

New member
blueopti napisał:
...dlatego można kupić dużo taniej bez pudełka, sam nowy kabel. Ja czekam na swojego, własnie "DA VINCI" 0,8m, którego kupiłem za 39,90zł. Taki z pudełkiem to ok 46 min.
Co z tego zakupu zaowocuje, to dam znać po testach. Mam Ferdka z 1080p i LE37a656... może będzie dobrze.
Tak a propos to jakiego masz ferdka z 1080p, bo ja mam 8900, ale on jest 1080i - jest nowszy?
 
Ostatnia edycja:

blueopti

New member
Po tygodniu testów mogę polecić tego ALPHARD'a. Jest dość przyzwoicie wykonany. 0,8m to jest to, co wystarczyło mi w sam raz do podpięcia DVD Fergusona z 1080p. Obraz w porównaniu z podłączeniem scart to bajka. Ostrość, ostrość, ostrość... i kolory... etc.:D
Jest kolosalna różnica gdy porówna się obrazy korzystając z funkcji PIP. To samo źródło, tylko innymi kablami. Kolory są żywe, ale nie świecą jak przez scart (może wyjście scart w ferdku nie jest zbytnie, nie wiem, sprzęt nowy, nowy model, nowe podzespoły, raczej mi się nie wydaje, pewnie to wina samego systemu/rodzaju podłączenia).
Z kabelkiem nie miałem żadnych problemów, jeżeli chodzi o 1080p. Działa pięknie.
Myślę, że jak za taki kabel 39.90zł to nie jest dużo.
I zauważyłem jedną rzecz. Podobno na samsungu serii A6 widać jasne poziome pasy przemieszczejące się, głównie na szarym odcieniu tła. I chyba tak jest. Bo na porónaniu jak powyżej poprzez PIP była różnica. Obraz z HDMI (szare ciemnawe tło/ekran) był czysty, jednobarwny. Na analogowym wejściu na drugiej połówce było widać powyższe pasy. Wada pewnie modelu.:( Ktoś to zgłębiał bardziej????:confused:
Pozdrawiam.
 

robotxx

New member
mam 15 m kabel noname 1.3b z allegro . radzi sobie wysmienicie z full hd , dzwiekiem HD . kosztowal okolo 40zl jak dobrze pamietam ( +przesylka )

wiec to ze sobie takie kable nie radza przy wiekszych dlugosciach to bajki
 
Do góry